Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz 7 #2 üzenetére

    Hát, cégek esetén azért kicsit más a szitu. Oké, a Józsikát senki nem fogja felelősségre vonni a lelopott Krájzisz 3 miatt, de azért a vállalati szektorban egy-egy dörzsöltebb versenytárs jól meg tud szivatni, és még különösebben jó kapcsolatok sem kellenek ehhez.

    Felhasználói kultúrában mondjuk teljesen igazad van, itthon még mindig az a lakótelepi tárgyalapú értékszemlélet van, hogy amit fogni lehet, azért egye-fene fizetünk, a többi az lényegtelen. Ilyen téren a hitelre vett hádétévé és a ki nem fizetett szoftver között elvi különbséget nem sokat látok a felhasználó szempontjából, a lényeg az, hogy azonnal legyen és ne kelljen fizetni, csak az egyiknél behajtják rajta, a másiknál nem.

    Sectumsempra - For Enemies

  • tha_answer

    őstag

    válasz 7 #2 üzenetére

    nope. yetike ezt benézted :)

    "A kanadai tanulmány azonban hosszúsága ellenére meglehetősen röviden, de összefoglalja a kalózkodás és általában a szerzői jog által védett tartalmak és szoftverek illegális felhasználásának okait. A kutatók szerint egész egyszerűen egy globális árazási problémával nézünk szembe, a fejlett országok lakóinak pénztárcájához igazított lemezek és filmek aránytalanul drágák a kevésbé fejlett országokban. A tanulmány szerint a fejlődő országok lakói számára öt-tízszeres pénzügyi terhet is jelenthet - ami nem áll egyensúlyban a kalózoktól számottevően olcsóbban, az internetről pedig ingyen letölthető tartalmakkal.

    A problémát súlyosbítja, hogy míg a szerzői jogok érvényesítését a fejlődő országok állami apparátusának kell vállalnia, a haszonélvezők szinte kizárólagosan a fejlett országokban található média- és szoftvervállalatok. A piacot jól ismerő helyi tartalom- és szoftvergyártók ugyanis sikeresen vették fel a versenyt a kalóztermékekkel és képesek voltak működő üzleti modellt találni. A szerzői jogok érvényesítését követelő szervezetek ugyanakkor a kedvező feltételek megteremtése után rövid idő alatt monopol-helyzetet alakítanak ki, és tőkeerejüket felhasználva aktívan eltakarítják a piacon addig sikeres helyi vállalkozókat.

    A hóhért akasztják

    A Media Piracy Project nevű kutatás szerzői szerint a kalózkodás megállítására nem az erősebb és agresszívebb jogvédelem. hanem az átgondoltabb, a felhasználók kereteihez jobban igazodó árazás az egyetlen megoldás. Hogy felhasználók által tapasztalt dilemmát pontosabban bemutassák, a tanulmány elérhetőségét igen érdekesen szabták meg: a "gazdag" országok lakói számára a dokumentum letöltése 8 dollárba kerül, a finanszírozó Kanada és a világ többi országának lakói számára pedig ingyenesen hozzáférhető, az egymillió dollár feletti éves bevétellel rendelkező filmes, zenei, szoftveres vagy kiadócégek számára azonban 2000 dollár.

    A szerzők az árazási modellt egyszerűen a Fogyasztói Dilemma Licenc névre keresztelték, amely jól szimulálja az "etikus" magatartás problémáját: a tanulmány ugyanis természetesen illegálisan ingyen is elérhető - ahogy a szoftverek és multimédiás tartalmak elsöprő többsége is."

  • dabadab

    titán

    válasz 7 #2 üzenetére

    "Az USA-ban például igencsak reális az esély, hogy a warezpistikéket egy-egy nagyobb súlyú szoftverfejlesztő cég valamilyen módon perbe fogja"

    Nem igazan, vegfelhasznalokat arrafele leginkabb csak a lemezkiadok uldoznek.
    Egyebkent meg ami kutatast lattam a targyban az kb. a megelhetesi warezolast :D (vagyis a jovedelmi viszonyokat) talalta a fo tenyezonek.

    Az meg mondjuk alap, hogy az ember a BSA-nak azt se hiszi el, amit kerdez, tekintve, hogy ezek a kimutatasaik leginkabb a hasracsapas osi modszerevel keszulnek.

    Az meg nagyon vicces, hogy szerintuk mindent megtesznek a legalis szoftverhasznalatert: ugyanis en meg nem lattam olyat, hogy a BSA szabad szoftvert reklamozott volna, pedig azzal a legegyszerubb gyors javulast elerni anyagilag gyengen allo videkeken.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • BoB

    veterán

    válasz 7 #2 üzenetére

    Mindig lesznek olyan emberek, akik képtelenek felfogni a sok pénztől kialakult szűk látókörükkel, hogy a többségben lévő, havi 80 ezret kereső emberek nem TUDNAK megvenni szoftvereket mint azok akik az USAban TIZSZER annyit keresnek. Az ilyen emberek élnek a jól fizetett kis világukban, és a társadalmi morálra fogják a fizetés hiányát.

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Új hozzászólás Aktív témák