Új hozzászólás Aktív témák

  • szabomihaly2

    csendes tag

    válasz net84 #44 üzenetére

    Kezdjük akkor egy példával, mert úgy érzem ez túlságosan összemosódik.
    E-mail vs. chat esetén így néz ki:

    Microsoft Outlook, Thunderbird = Pidgin, Ebuddy
    gmail, freemail, citromail, protonmail = Viber, Messenger, Signal, Telegram

    Az e-mailjeimet bármelyik másik szolgáltató megkapja, a chat üzeneteimet nem. Ezzel van a probléma.

    Leszögezném, hogy nem kell semmi külsős. Olyan szintű átjárhatóság kell, ahogy a példádban szerepel, egy messengeres írhasson egy viberesnek. Az alapszintű üzenetváltás lehessen szabad, ha tudom a másik azonosítóját/címét stb.. Már kezdem szégyellni magam érte, de leírom harmadjára is, hogy az XMPP protokoll pont arra való, hogy tudjanak a chatkiszolgálók egymással kommunikálni.
    Ettől persze lehet 10 azonosítóm is, ha azt akarok... mint ahogy a postafiók, telefonszám és email esetén is megtehetem. Ha a messenger vagy a viber az üzenetküldést meg tudja tromfolni valami különlegessel saját ügyfeleken belül, hát tegye... De ha nincs közös szabvány, akkor nincs minimális verseny sem, csak tucatnyi monopol platform.

    "Biztos, hogy ekkora igény van plusz platformokra? A Google is szépen beszántotta, átalakította a sajátját."
    Nem a plusz platformokra van igény, hanem a versenyre, amihez szükség van az átjárhatóságra.

    "A másik aggodalmam - ha már a nyakunkba varták ilyen formában - a GDPR? Ha kiszervezhető és külső alkalmazással elérhető egy csevegőfelület, akkor ki lesz az adatgazda, ki felel az adatbiztonságért? Ezt a részét továbbra is ráverjük az eredeti vállalatra?"
    Ugyanúgy, mint telefonhálózatok, SMS, email esetén. Vagy ahogy ebben az esetekben is aggregálhattad külsős szoftverrel. Teljesen analóg esetek.

    "Ha szétszedi a Meta külön (vállalatba is) a közösségi felületét, a csevegő felületét, a piacteret és a csoport/céges felületeket, az miben lesz más, mintha egyben lenne?"

    Már csak a méretgazdaságosság szempontjából is csökkenne a Meta előnye. A felhasználók számára sem csak a FB lenne az internet, mert nem egyetlen felületen éri el a piacteret, videókat, híreket, üzenetváltást, társkeresőt és minden mást.
    Ebből fakadóan a felhasználói profilozás is kevésbé hatékonnyá válik, mivel felsorolt területeken megtörtént tevékenységem nem egy profilban kerül aggregálásra.

    "Azzal nem lennék előbbre és szerintem versenyt sem teremtene, ha a privát részt is kezelhetném ott, ahol a vállalatit."
    Ki mondott ilyet?

    "Részemről ez nem a gonosz nagy multi hibája, sokkal inkább a piacé és a versenytársaké, akik nagy bevételt szeretnének és gyorsan."
    piaci kudarc

    "évekig dünnyögnek rajt és a végén majd le lesznek majd maradva és bevezettetnek valami maradi rendszert vagy visszadobják az egészet az elejére"
    Mi is dünnyöghetünk évekig rajta, hogy a gonosz állam mindig rosszul szabályoz. De a piac már nem tudta szabályozni, más meg nem maradt, akinek eszköze lenne rá.

    "Hogyan? Milyen szabályok mentén? Egy EU ország egy USA-ba bejegyzett céget úgy, hogy az amerikai "cégbíróság" nem hagyja jóvá? Aha...
    Volt valami hasonló egy-két helyen...csak azért nem tapsoltak ennyire."
    Úgy mint eddig, jogharmonizációval. Mint ahogy egy AMD-Xilinx felvásárlásnak is át kellett mennie egy brit, amerikai, eu-s és kínai versenyhatósági vizsgálaton. Nyilván ez úgy nézne ki, hogy mondjuk egy európai hatóság kezdeményezi az amerikainál (ha az ott az illetékes), annak meg kötelessége kivizsgálni. Ha meg annyira izmozni akarnak, kerítenek belőle egy diplomáciai balhét.

    "Egy történet a múltból"
    Gyarló az ember... Sajnos könnyen eljuthatunk odáig, hogy az egész világ is egy sz.r hely, de azzal már túl messzire kerülünk a cikk témájától. Én meg nem tudok felelősséget vállalni 7 milliárd ember cselekedeteiért.

Új hozzászólás Aktív témák