Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz Narxis #3 üzenetére

    "A pénzisten imádata és hajkurászása megállíthatatlan. Sose lesz elég. :W"

    A folyamatos hajkurászása nélkül meg nem lenne most: tablet, régi korok szuperszámítógépeit megszégyenítő otthoni számítógép, okos-telefon, stb... Tudom gennyes dolog ez! De e-nélkül fejlődés sem lenne. Az a nagyobb baj inkább, hogy a pénz hajhászása nem minden esetben vezet fejlődéshez.

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Narxis #15 üzenetére

    Ha valaki egy kérdőjeles moralitású megoldással tör előre, és tarolja le a piacot, akkor az a megoldás, hogy mindenki követi a módszereit? :(

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Narxis #17 üzenetére

    Én nem tudok ilyesmiről, pedig ezzel dolgozom... (Aztán persze lehet, hogy az aggregáló cégünknél nincs ilyen opció...)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Narxis #19 üzenetére

    Innen kezdve a #17-es hsz.-ed nem igazán fedi a valóságot, nem igaz?

    Azért rákérdezünk az aggregáló cégünknél.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Narxis #21 üzenetére

    Akkor innen kezdve gondolom érted, hogy miért tartom én a Spoti üzleti modelljét kérdőjelesen morálisnak, és miért tartom egy kicsit zavarónak, hogy így tarolja le a piacot.

    Én ugyanis a kiadó/zenész oldalról vagyok érdekelt...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Narxis #23 üzenetére

    Bocsi, de a "semmi sem elég" már egyből azt jelenti, hogy fogalmad sincs, mekkora bevétel van a digitális értékesítésből. Pláne egy magyar cégnek / zenésznek. Súgok: általánosságban egy koncertből több pénz jön be, mint egy hónapnyi digitális értékesítésből. A nagyon nagyon sikeres zenészek (pl. Halott Pénz, Wellhello, Majka) sem igazán tudnának megélni az zene értékesítésből, ezért koncerteznek, illetve Majka műsor-vezetősködik. De ja, "semmi sem elég"...

    A digitális bevétel elsöprő többsége (~70%-a) a Youtube-ból jön nálunk.
    A Spoti aránya bevételekből ~7%, kb. annyi, mint az iTunes-nak. Csakhogy az iTunes-nak tized akkora fizetős előfizetése van a világon.

    Ez egy olyan probléma, amit te például nem látsz, mert nem a te zsebedet érinti (nem tudom mi a munkád, biztos ott is lehetne hozni a példákat, hogy hol lehetne a fizetésedet megkurtítani).

    Azt teljesen jól látod, hogy nem az ingyenes Spoti az, ami megmenti a zenét. Viszont ez az, amivel a Spoti letarolja a digitális zenei értékesítést... Miközben az olyan, ingyenes előfizetést nem adó megoldások, mint az iTunes, amelyek reálisabb üzleti modellt hoznak, hozzá fogható bevételt hoznak még hazai viszonylatban is.

    Ez az a jövőkép, amely egy picit borús képet fest...

    De ez a személyes, privát véleményem...

    @Dilikutya: Ha nem akarsz fizetni a zenéért, akkor nem fogsz. Ha akarsz fizetni, akkor fogsz, innentől a kérdés, hogy miért adod ki a pénzt, CD veszel, iTunes-on hallgatod, avagy Spoti, Deezer, stb.

    Nem kívánok filozófiai vitákba bocsátkozni, a mi zenészeink többsége is koncertezik, mert abból lehet pénzt szerezni. Ez van...

    Szerk.: Nem tudom, pontosan mit értesz underground alatt, de szvsz biztos van olyan nálunk, amelyik a te zenei ízlésedet is kielégítené. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Narxis #26 üzenetére

    Bocs de te se konkrét számokat írsz ami más megvilágításba helyezhetné a százalékokat.

    Sajnálom, de üzleti titok. :(

    Amit lehet látni belőle, hogy honnan jönnek a digitális értékesítés bevételei, és hogy a Spoti helyzete hol van ezen belül.

    Amire én próbálok rávilágítani az az, hogy a Spoti modellje a kalózkodás ellen jó hiszen így a teljesen illegális vagy ingyen töltögetőket be lehet terelni egy olyan rendszerbe ahol vagy reklámokon keresztül termelnek pénzt vagy még fizetős userek lesznek mert rájönnek, hogy ez jobb mint töltögetni.

    Mint említettem, a filozófiai vitákba nem akarok belemenni. Aki nem akar fizetni a zenéért, nem fog. Ennyi.

    Ugyanakkor láthatod, hogy a Spotinál sokkal kisebb előfizetői bázissal rendelkező iTunes-on ugyanakkora bevétel jelentkezik, mint a Spotin.

    Szerinted úgy néz ki a dolog, ahogy leírtad, az én privát személyes véleményem pedig az, hogy a Spoti úgy tarolja le a piacot, hogy kényelmesen és ingyenesen hallgathatóvá teszi a zenét, és ebből (arányaiban) kevés pénz jut el az azokat készítőkhöz.

    Magyarán ez is jobb mint a semmi zenész szemszögből.

    Erről szól a digitális értékesítés lassan két évtizede. Hogy legalább valamennyi bevétele legyen belőle a zeneiparnak. Azonban...

    Aztán persze semmi sem gátolja a Spotit, hogy megszüntesse az ingyenes hozzáférést ha bekebelezte a piacot.

    Pontosan ez a jövőkép félelmetes kis része. Mert tény, hogy például az iTunes sem felebaráti szeretetből dolgozik,és komoly pénz üti az Apple markát a bevételekből, de még így is zenebarátibbnak tűnik, mint a Spotify. Innen kezdve pedig lehet nem szeretni a Spotit, de egyszerűen túl nagy szereplő ahhoz, hogy a megkerülje bárki. Jönnek az olyan próbálkozások, mint a Tidal, de szvsz már túl későn.

    Csak hogy egyértelműbb legyen: a személyes meglátásom az lenne, hogy mindenki számára jó megoldás legyen. A felhasználók sem lehúzásnak veszik azt, hogy fizetni kell a zenéért, a zenész is pénzt lát belőle, és a közbenső szereplőket sem élősködőknek tekintik (csak szólok, hogy a zenész sem mehet egyből a Spotihoz, hogy ő most a zenéjét fel akarja rakni. Egy aggregátor céghez mehet, aki ugyan az pepitában, mint a kiadó, akiket a korábbi hsz.-edből nézve feltehetően annyira utálsz, a Spoti a bevételek ~30%-át rakja zsebre, az aggregáló cég pedig általában vagy fix összeget kér egy szám feltöltésért, vagy pedig ha komolyabb szereplő vagy, akkor százalékot raknak zsebre).

    A Spoti konstrukciója viszont "lehúzosnak" állítja be a csak fizetős szolgáltatást nyújtó konkurenseket. Emiatt olyan népszerű itthon is, te is gondolom ezért szereted...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák