Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz hcl #16 üzenetére

    > lehetne a hardver üzletágból többet is termelni, ha akarnának.

    Ez kicsit furan hangzik. Nyilvan akarnak/akartak, de nem tudtak. Vagy hogy gondolod, valaki azt mondta, hogy 'ah, par milliard bevetelt meg lehetne csinalni, de nincs annyira kedvem hozza'?

    Epp azert adjak el, mert pl. a Lenovo egyszeruen jobban pozicionalt ezen a piacon.

    A tobb labon allas fontos, de meg mindig sokmindent csinal az IBM. Es persze nem fontosabb, mint a nyeresegesseg.

    while (!sleep) sheep++;

  • azopi74

    addikt

    válasz hcl #16 üzenetére

    Többet termelni lehetne, akkor még több tőkét áldoznának fel az alacsony jövedelmezőségű üzletágon, és még rosszabb lenne a tőkemegtérülés, és még kisebb lenne a befektetők hozama.

    Ha úgy értetted, hogy több nyereséget kitermelni, akkor meg a válasz az, hogy ez csak akkor lenne lehetséges, ha megállapodna az összes versenytársával, hogy mostantól egységesen megemelik az árakat úgy 40%-al, és egyúttal arról is gondoskodnak valamilyen módon, hogy új szereplő ne léphessen be a piacra :D

    Akkor van csak értelme kevésbé nyereséges üzletágakat megtartani, ha a szinergia egyértelmű előnyöket biztosít más üzletágak számára, mert pl felvevőpiacot vagy éppen ellátási láncot biztosít más üzletágaknak.

    Például egy 30%-os nyereséggel működő cementgyárnak érdemes befektetnie 5%-os nyereségű betonüzemekbe is, ha az értékesítési csatornát jelent a cement szegmens számára.
    De ezekben az esetekben, ilyenről nincs szó. Arról nincs szó, hogy az IBM eladja a System i és System p üzletágakat, ami kulcsfontosságú például az IBM i és az AIX számára, ugyanígy nem adja el a Power architektúrát sem, ami nélkül nincs egyik sem.

    A több lábon állás pedig nem azt jelenti, hogy olyan, alacsony nyereségű üzletágakat működtet valaki, aminek semmi köze a vállalat többi üzletágához. A diverzifikációt tőkepiaci műveletekkel oldják meg ma már a befektetők, nem úgy, hogy egy vállalat foglalkozik egymástól teljesen független üzletekkel. A Samsung-ot ne hozd fel példaként, mert az teljesen más történet, hogy Koreában a csebolok hogyan működnek, és hogy Koreában hogyan értelmezik a szabad tőkepiacot és a szabadversenyt.

Új hozzászólás Aktív témák