Új hozzászólás Aktív témák

  • Esmein

    nagyúr

    válasz shtml #100 üzenetére

    Világosíts fel. Én csak a vizesruhát ismerem, a dédalont meg a cataflamot.

    "I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

  • real_life

    csendes tag

    válasz attilav #89 üzenetére

    Hú de okos valaki, sőt , jövőlátó képessége is van! :Y :DDD :DDD
    " mindenki okos Mert azt hiszi magáról "

  • shtml

    őstag

    válasz real_life #103 üzenetére

    Ez terád még inkább vonatkozik, mint attilav-re, mert nem légbőlkapott az, amit ír.

    Nem mellesleg tökéletesen helyes a meglátása a kórházak bezárásának indokairól. Ha kissé utánaolvasol, pontosan ez volt a trükk az ún. "rendszerváltás" előtt is, amikor az állami vállalatokat privatizálták bagóért. Lerobbantották őket, magántulajdonú közvetítőcégeken keresztül lefölözték a nyereségüket, majd veszteségességükre hivatkozva eladták őket, rendszerint a cégek meglévő menedzsmentjének - vagyis épp azoknak, akik gondoskodtak arról, hogy a privatizálásra kellőképpen veszteséges legyen a cég és így alacsony áron megvehessék.

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • D4rkm4n

    őstag

    A Margit szigeti Focus Medicalnál olyan szemvizsgálaton voltam, hogy a papírt amit adtak a végeredményről egy sima optikus nem értette... Azt se tudta melyik jelenti a dioptriát!

    Van Magyarországon is technológia és szakértelem. Csak nem az állami kuplerájokban. Már elnézést a csúnya kifejezésért. :(((

    "If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

  • Robaj

    addikt

    Kedvesem bokája nagyon fáj már egy ideje, mondom el kéne menni megnézetni. Megyei kórház felhív -> július közepe...
    Anyád :)
    Szóval haverok körül kérdezősködés és kaptam egy nevet és címet, ahol magánba rendel.
    Felhív hétfőn, péntekre van is időpont (mivel csak akkor rendel)
    15:55-re odamegyünk, pár perc múlva már benn is vagyunk. Fél óráig matatott, nézegetett stb. majd diagnózis-> egy kisebb műtét.
    Kérdés: Mikor szeretné? Június 8 vagy szeptember. (nyaral gondolom)
    Június. Oké. Hááát röntgen teli van, meg MR, de jöjjön be június elseje körül és megoldjuk.
    Volt 4 ezer pénz.
    Majd ő műti kedvesem. Szimpi, jófej doki.

    Ennyi a történet eddig, 4K-t simán megért a dolog 2 hónap várakozás helyett. Lehet ígyis, és nem az, hogy 5 percenként KELL beteget ellátni...

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz pohár #98 üzenetére

    Ha időben elmennél rendszeres fogorvosi vizsgálatra, akkor az orvos már olyan hamar észrevenné a szuvasodást, hogy úgy kifúrja+betömi, hogy érzéstelenítő nélkül sem érzel semmit. Ezért nem kell (kéne) félni a fogorvostól.

  • válasz pohár #98 üzenetére

    Az érzéstelenítő injekció egyáltalán nem fáj. Csak a szúrást érzed, de szinte azonnal hatni is kezd, és máris elmúlik a szúrás okozta kis fájdalom, egy picit lehet érezni fogod a kesernyés vagy milyen ízét a Lidocainnak. (Már ha Lidocainos injekciót használ az orvos.)

    Ami a több helyre beadott injekciók okát illeti:
    A hátsó fogahoz egyértelmű, h hová kell az érzéstelenítőt adni, de az elöl levő fogaknál az idegek keresztben mennek, és ezért pl. bal kismetszőhöz kissé jobb oldalra is kapsz szurit, meg hát a szájpadlásba is. Ez utóbbit is inkább kellemetlennek nevezném, mint fájdalmasnak, de ezt is csak addig a pár pillanatig érezni, amíg nem kezd el hatni.
    Nekem egyszer fúrás közben elkezdett fájni, de szóltam, és akkor kaptam még egy adag érzéstelenítőt, azt már egyáltalán nem éreztem ahogy beadta, és ekkor mesélte az orvos, h elől azért nehezebb eltalálnia az idegek blokkolását, mert kereszben vannak az idegek, balról a jobb fogakhoz is mennek, és fordítva.. kábé a szemfogig, az után már csak a saját oldal "táplálja" idegekkel a fogat.

    És húzás után nem lehet tömni, mert szilánkok kerülhetnek a kihúzott fog helyére, esetleg előtte, de ezt inkább az orvostól kérdezd meg; szvsz menni fog egyszerre is a kettő; nekem anno kettesével húzták a fogaim ki (mert ilyen beültetett izét csináltattam).
    Magát a húzást valószínűleg észre sem fogod venni, mire észbekapnál, már ki is van húzva, és egy tampon van a helyén, azt fogod érezni, nem a fogat. Ha meg akarod nézni a kihúzott fogat, érdemes előtte szólni, mivel nem fogod észrevenni, és amíg a tamponnal a szádban várod, h kihúzza (legalábbis ezt hiszed), addig megvizsgálja, és már dobja is ki..

    Röviden ennyi. ;)

    Ja és ne igyál tejet a húzás után napokig, van benne valami izé amit nem bír a frissen kihúzott fog helyén képződő var. De ezt úgyis elmondják.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • dabadab

    titán

    válasz Robaj #107 üzenetére

    Es hol fog muteni?... Gondolom a korhazban, a TB-bol fenntartott mutoben.

    DRM is theft

  • pohár

    félisten

    válasz Thunderzolee #109 üzenetére

    Köszi ezt a nagy felvilágosítást, már húzták egy kissé túlzással állítható "rossz" fogam, szal oda sajna véső kellett :(
    Én nem voltam beszarva magától a húzástól, csak a injekciótól, de attól nagyon :)
    De meg sem éreztem, csak a hideg Lidocaint az ínyembem :)
    Eddig nem mertem betömetni elöl, mert rohadtul félek az érzéstelenítő beadásától (magától az akkor keletkező fájdalomtól), mivel ott elég kemyén az ínyem, meg az ami, ahova beadják :)
    Mostmár csak el kéne menni :D
    Nem akarom kivárni hogy fájjon itt elöl ez a két fogam, mert akkor már lehet hogy késő lesz... :(
    A húzást meg biztos észre fogom venni, mert akkora fogóval jött nekem az orvos, mint egy csőkulcs :DDD
    De elég rendes a faszi, nem félek tőle :D
    Csak az a recsegés-ropogás és feszítés ne lenne közben :)
    Ha a felső fogsorból húznak fogat (értsd vésnek az én esetemben) mennyivel jobban lehet érezni, mint ha az alsók közül húznak?? Olyasmit hallottam hogy, mivel az alsó állkapocs nincs közvetlen összeköttetésben a koponyával, nem érezhető, de a felső maga a koponya, itt már joban érezhető a beavatkozás :)
    Remélem nem így van, de nem érdekel, max meghalok a székben :D

    Húú de hosszúra sikerült :D
    És még 1x köszi Thunderzolee a megnyugtató hozzászólást :DDD :R :R

    GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

  • shtml

    őstag

    válasz Robaj #107 üzenetére

    Magyarul 4,000 forint csúszópénzért soron kívül elvégzi a TB által fenntartott műtőben azt, amit egyébként 2 hónapi várakozás után végezne el ugyanott. Na ezt hívják úgy, hogy korrupció.

    Részben az ilyen becstelen, korrupt orvosok miatt kell annyit várnia annak, aki nem tud csúszópénzt fizetni, vagy úgy gondolja, hogy a nem kevés TB-járulék kifizetésével már jogot szerzett a normális orvosi ellátásra. Bizonyára nem a barátnőd az egyetlen, akit így, kenőpénzért látnak el soron kívül, továbbá nem is ő az egyetlen orvos ott, aki ezt teszi.

    Ennyi a történet eddig, 4K-t simán megért a dolog 2 hónap várakozás helyett. Lehet ígyis, és nem az, hogy 5 percenként KELL beteget ellátni...

    Én nem szólnék erről az eljárásról olyan elismerően. Megkockáztatom, hogy a várakozási idő 2 hónap helyett lehetne jóval rövidebb is, ha a várólistán nem kerülnének folyamatosan előre a zsebbe fizető betegek.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • bambano

    titán

    válasz Skót #57 üzenetére

    Figyi, én dolgoztam, dolgozom szolgáltatásban. Rendes helyen olyan nincs, hogy 50. beteg, azt már csak tessék-lássék oldjuk meg. Vagy megcsinálja rendesen, vagy mondjon fel.

    Ja, és amikor ilyen helyen dolgoztam, akkor nekem minden nap ügyelet volt, nem csak három naponta.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz pohár #98 üzenetére

    Két helyen nem tudnak érzésteleníteni egyszerre.
    Akárki akármit mond, a helyi érzéstelenítés elvileg fáj. Gyakorlatilag rendes helyen az érzéstelenítő beadását is érzéstelenítik egy fültisztító pálcikával odakent zselé szerű anyaggal.

    A dokik általában nem szeretnek két fogon dolgozni egyszerre, úgyhogy két fog betömése az két külön menet lesz az én tippem szerint. Ha a fogad rossz állapotban van, akkor nem fogja egy kanyarban betömni egyiket sem. Én az idén két hetet leszámítva minden héten voltam fogorvosnál, ennyi idő alatt egy egyszeres és egy dupla koronát cserélt ki, ez összesen három fog. Szerintem a két fogra 6 alkalmat tervezz be.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Huma #92 üzenetére

    Én is ismerek olyat, akit két évig kezeltek rosszul. Majd a magándoki néhány hét alatt rendberakta. Egy 3-4 ezer forint körüli ultrahangos vizsgálat elmaradása volt az ok.

    A kórházak jelentős részével az az egyik baj, hogy irgalmatlan tekintélyuralmi rendszer van. A főorvosúr egész életét azzal töltötte, hogy felfelé nyalt, lefelé tolt, oldalra könyökölt, mire 55 éves korára elérte, hogy főorvos lett. Közben elfelejtette a szakmát. Az ilyen vén trottyok irányítanak komoly méretű kórházi részlegeket. Ehelyett régen ki kellett volna dobni őket a francba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Nimrod

    addikt

    válasz pohár #111 üzenetére

    Nekem már húztak ki sajna fogat föntről, vésővel. :DDD
    Maga a húzás nem fájt, az volt nagyon rossz, amikor nekiállt püfölni a vésővel, mert nem akart kijönni.
    Viszont három gyökérkezelés után már meg sem kottyant. Az igazi fájdalom akkor van, ha be van tömbe és bedurran a fog, a tömést pedig ki kell szedni. Olyankor az érzéstelenítő semmit sem használ, végig kell szenvedni amíg kifúrják. Pár kilót lehet fogyni az alatt a pár perc alatt. :O

  • pohár

    félisten

    válasz Nimrod #116 üzenetére

    Akkor megnyugodtam... :DDD
    Nekem mikor alulról házták vésővel, csak belenyomta az ínyem és a fogam közé, egy fél percig alkotott vele, közben jajgatott, hogy fáj a csuklója, meg roppant egy rohadt nagyot a csuklója :DDD
    Szal fél perc alatt megvoltam, és nem is fájt, csak az a nyomás :S
    Remélem a felső fogam amit húzni kell, kihúzza normálisan, és nem törik az ínyembe a gyökere, nem akarok kikötni a szájsebészeten :( :DDD

    GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

  • kai_sehmet

    csendes tag

    Hát én az idén csak háromszor voltam kórházban. Lehet hogy még jobb lett volna magánkórházban, de azért szerencsém volt az államival is, rendes orvosaim voltak. Az ellátást meg nem akartam volna zsebből fizetni. Volt egy hónap februárban tüdőgyulladással, az ha lehet hinni az elszámolási nyilatkozatnak akkor : kb 280E Ft
    5 nap belgyógyászaton epeút elzáródás miatt: 164964
    laparoszkóps epehólyag eltávolítás: 197216 Ft
    Persze nem mindenki van ennyit kórházban, én is születésem óta februárban voltam először kórházban, de nem hiszem hogy egynek is jólesett volna az ára.
    Voltam párszor rendelésen, tudom mennyi múlik azon hogy milyen orvost fogsz ki. De ha jó orvost fogysz ki- akkor szerintem a magánrendelőben szinte csak a bőrkanapé kényelmesebb a műanyag széknél... szerintem.
    De egy több-biztosítós rendszerben nem lesznek majd nemtörődöm vagy kevésbé kompetens orvosok?

    csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

  • bambano

    titán

    válasz kai_sehmet #118 üzenetére

    A baj az az államival, hogy bevisznek téged egy 5 napos belgyógyászati kezelésre, elszámolnak 8 napot meg 4 pszichiátriai kezelést pluszban. Ezt akadályozta volna meg a kórházi ápolási díj.

    A jelenlegi egészségügy egyik rákfenéje, hogy abban a pillanatban, amikor egy orvost támadás ér (teljesen mindegy, hogy jogosan vagy nem), azonnal összezár az orvostársadalom és mindenki védi a másik, áttételesen a saját seggét. Így te hiába is tennél panaszt, nem lesz hatása.

    Ezzel szemben a magánkórházak versenyeznek a betegért, tisztában vannak vele, hogy a suttogópropaganda a legjobb vagy a legrosszabb reklám, tehát ott figyelnek a panaszokra és ha túl sok baj van valakivel, azt elzavarják.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • kai_sehmet

    csendes tag

    válasz ABE #46 üzenetére

    Vannak orvosok akikre igaz amit írtál, de azért van egy csomó olyan orvos is aki minden nehezítő körülmény ellenére rendesen lelkiismeretesen elvégzi a munkáját!!!!!

    Sajnos az orvosi szakma is olyan mint az összes többi: vannak jó szakemberek meg kevésbé jók. És szerintem ezt nem is nagyon lehet kiküszöbölni.

    csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

  • ABE

    őstag

    válasz kai_sehmet #120 üzenetére

    Én egy pillanatig sem mondtam, hogy minden orvos rosszul végzi a munkáját. Van pozitív, illetve negatív tapasztalatom is. Mint te is mondod: vannak jó és rossz szakemberek, mint mindenhol, ez tiszta sor. De sajnos gyakran hallok olyan érvelést, hogy mit vár el az ember, ha ennyi a fizetés. Ez nem megfelelő érv, mert ha elvállal valaki egy munkát akármely szakmában, akkor kutya kötelessége a munkáját a tőle telhető legjobb módon elvégezni. Legyen az kukás, pék, kőműves, mérnök, orvos, akármi. Ez nem pénz, hanem becsület kérdése. És ha nem a kifogások keresése menne állandóan, ha nem másokban, a rendszerben, szóval rajtunk kívül bármiben keresnénk a hibát, akkor ma nem itt tartanánk. És sajnálom, hogy a tisztességes orvosoknak rossz hírét viszik azok a kóklerek, akik sem szakmailag, sem emberileg nem nőnek fel a munkakörhöz...

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #119 üzenetére

    "... A baj az az államival, hogy bevisznek téged egy 5 napos belgyógyászati kezelésre, elszámolnak 8 napot meg 4 pszichiátriai kezelést pluszban...."

    Mióta te is belenézhetsz, mit és mennyiért számoltak fel neked 1-1 kezelésre, azóta nem tud a kórház ügyeskedni...

    Sőt, éppen múlt héten nyilatkozott az Egészségügyi Minisztérium szóvívője : ezután szigorúan figyelemmel kísérik a várólistákat, és utánanéznek, ha valaki "előreugrott" a listán.

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • bambano

    titán

    válasz Belba #122 üzenetére

    "Mióta te is belenézhetsz, mit és mennyiért számoltak fel neked 1-1 kezelésre, azóta nem tud a kórház ügyeskedni...": miért ne tudna? csak kicsit nagyobb a lebukás veszélye, esetleg jobban odafigyelnek, kinél lehet és kinél nem.
    Ezt a fajta ügyeskedést sokkal jobban megfogta volna a kórházi ápolási díj, csak kedves szavazótársaim nem látták át, mire kell x-elni.

    Ahha, a miniszter várólistákkal fog szórakozni? Ha kiszúrnak egy-két esetet, lesz belőle kirakatfelháborodás, az orvosok majd kamuznak valami szakmai indokot és ennyiben marad a dolog. Az ilyen nyilatkozatokat már akkor sem hittem el, amikor minisztérium környékén dolgoztam.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #123 üzenetére

    Kedves Bambano!

    A kórházi zárójelentésed mellé kapsz egy számlát, ami tájékoztat a kezelések és az ellátás árairól. Nehogymár ne tűnjön fel, hogy 5 napot feküdtél a belgyógyászaton, erre a számlán 8 nap szerepel, ráadásul mi ez a pszichiátriai kezelés, mikor neked epeműtéted volt?!... :F

    Köszi, de én nem szeretnék kórházi ápolási díjakat és vizitdíjakat fizetni, mikor egy valag pénzt levonnak a fizetésemből TB-járulék címén, és a munkáltatómtól is, amit ugye megint nekem kell megkeresnem...

    Nem szeretnék olyan országban élni, ahol azért halhatnak meg emberek, mert nincs pénze a rühes vizitdíjra és a kórházi ápolási díjra!!!

    Nagyon jól tudják az emberek, hogy mire kell x-elni, nem vagyunk hülyék. :C

    Akik meg "ott fenn" kitalálták nekünk a vizitdíjat, kórházi napidíjat, azoknak tökingyen jár a luxus felszereltségű Kútvölgyi Kórház... Meg még egy sor dolog (ingyen utazás, többszázezer Ft költségtérítés számla nélkül, stb.).

    Nyugi bele : ha nálam olyat számolnak fel, amit nem vettem igénybe, tuti jó nagy botrányt fogok csapni, nem kell a minisztériumi alkalmazottaknak ezt külön figyelniük. :D

    Amúgy meg : a kórházi várólistákkal sem a miniszter fog szórakozni, hanem a számtalan alkalmazott, akikek ez a dolguk. (Mondjuk, az is furcsa lenne, ha pl. az egyik betegnél váratlan komplikációk miatt hirtelen állapotromlás lép fel és pusztán amiatt nem veszik soronkívül a műtéti lista elejére, nehogy büntit kapjon a kórház?... Te sem szeretnéd ugye, hogy emiatt haljon meg az anyukád, feleséged vagy a gyereked?)

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • bambano

    titán

    válasz Belba #124 üzenetére

    "A kórházi zárójelentésed mellé kapsz egy számlát": ami önmagában is egy olyan új vívmány, amit régen meg kellett volna lépni, mégsem túl régi dolog.
    Másrészt bármibe fogadok, hogy az emberek 95%-a (vagy több), örül, hogy elhagyhatja végre a nyüves kórházat (mert utál ott lenni, beteg lenni), nem fog még papírhalmokat is olvasgatni.

    Az idealista elképzelés az, hogy ha fizetsz kórházi ápolási díjat és vizitdíjat, akkor csökken az indokolatlan igénybevétel, csökken a szükséges költségvetés igény (eddig azért bejött), majd később csökken az adód, mert kevesebb pénzt kell a közösbe tolni (ez, sajnos a jelenlegi politikusi garnitúra mellett esélytelen). Úgyhogy ha nekem pl. kórházi díjat kellene fizetnem (évtizedek óta nem voltam kórházban csak akkor, ha maszek melóm akadt ott:), és ettől csökkenne az adóm, bőven sokkal jobban járnék. Valahol el kellett volna kezdeni.

    Az életmentő kezelést mindenki mindenhol megkapja, emiatt nem halnak meg emberek. Akik mostanában meghaltak, azok nem a vizitdíj miatt haltak meg, hanem egyéb okok miatt, amit most nem részleteznék, mert az orvostársadalom kicsinálna érte.

    Ha az alapján dőlne el, hogy ki hülye, ki nem, hogy mit x-elt, akkor elég alacsony lenne az össz-IQ.

    Az, hogy a kórházi napidíj kérdését összekevered a költségtérítési anomáliával, az szerintem demagógia. Csak nézd meg, mekkora szakadék tátong a politikai erők között vizitdíj ügyben és mennyire együtt szavaztak a saját költségtérítésük ügyében. Na ez a gazember demagógia.

    Hagy mondjak valamit: a minisztériumoknak nem feladata az operatív munka. BIZTOSAN nem fogsz találni egyetlen minisztériumi alkalmazottat sem, aki várólistákat böngészik. Akinél váratlan komplikáció miatt állapotromlás lép fel, az kiesik a várólistáról és átkerül az életmentő műtét kategóriába és műtsék meg ott.

    Én pl. szeretnék olyan országban élni, ahol nem két év alatt rakja össze az embert baleset után az állami egészségügy, hanem 3 hónap alatt, mert ez 21 hónap ki nem fizetett táppénz, 21 hónap termelő munka, 21 hónapnyi befizetett személyi jövedelemadó. EZ kellene a fő szempont legyen. A beteget minél előbb meggyógyítani és visszaküldeni termelni. Minden más mellébeszéd. És ha ehhez 5 milliárdos petct cuccokat kell építeni tömegesen, akkor jöjjön a magántőke és építse meg. Ha minden embert el lehetne küldeni minden évben egy olyan műszeres vizsgálatra, ahol a pet és a ct egybe van építve, akkor minden rákos betegséget megtalálnának hamar, sokkal kevesebbe kerülne a gyógyítás. Erre mondtak nemet a kedves igenlők. Meg olyan országban is szeretnék élni, ahol nem kerül csillagászati összegekbe a fogsorom rendberakatása, csak mert a korábbi magánorvos tróger munkát végzett. A kedves orvosok ne csodálkozzanak, ha nem sírok, hogy most szívóágra kerültek.

    Ps: a kórházi számlás anomália, meg a pszichiátriai kezelés elszámolása az konkrét személy konkrét esetével kapcsolatban derült ki, nem légből kapott esemény. Ha valaki bíróságra akarja vinni az ügyet, tárgyi bizonyíték van ezügyben.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #125 üzenetére

    Nézd, akivel konkrétan megesett ez a "túlszámlázás", az menjen és tegyen panaszt!

    Lehet, hogy te nem néznéd meg a kórházi zárójelentés mellé csatolt számlát, de mások megnézik (pl. itt van kai_sehmet #118). Én is elolvasnám, de szerencsére 15 éve semmi bajom. ANNYIRA érdekli az embereket, hogy képesek beregisztrálni magukat az okmányirodákban, hogy betekinthessenek a TB elszámolásukba!!! (Még olyanok is, akik nem voltak kórházban a közelmúltban.)

    Te tényleg azt hiszed, hogy csökkenni fog az adód, ha mindenki fizetne vizitdíjat, meg kórházi napidíjat?! Jesszusom, de naív vagy! :W

    Felhomályosítalak abban a hatalmas tévedésedben is, hogy nem lenne várólista, ha fizetnénk... Bocsi, de a várólista éppen azért alakult ki és nőtt meg, mert nyakunkba döntötték az EÜ-reformot vizitdíjastól, kórházi napidíjastól, kórházak megszüntetésétől és összevonásától...

    A vizitdíj és a kórházi napidíj azért került bevezetésre, mert a költségvetést szépen átcsoportosították, és amit addig megkaptak a kórházak és a háziorvosok a TB-től, azt egy tollvonással utána a betegekkel (állampolgárokkal) szerette volna kifizettetni kis Kormányunk... EZ SZEMÉTSÉG, mert mi befizetjük a TB-járulékot, nem is keveset.
    EZT már nem volt pofájuk tovább emelni, hát kitalálták a "vizitdíjat" és a "kórházi napidíjat", mint pót-járulékot... :P

    Amúgy meg : én nem az orvosokat szidom, mert én eddig többnyire lelkiismeretes orvosokkal találkoztam, a többségük emberfeletti munkát végez szégyenbérért... A kórházak többsége lerobbant, a felszereléseik elavultak, ha életmentő műszerre van szükség, akkor országos adakozást szerveznek (na, ez is szégyen!)...

    HATALMAS "buli" lett volna egyeseknek az eü-reform és a magántőke és most hatalmas koppanások voltak, mikor rádöbbentek : hiába szerezték meg fillérekért a "szanált" kórházakat és hiába készültek fel az "aratásra"... :DDD

    Milyen klassz kis vállalkozásokat lehetett volna csinálni a vizitdíj-automatákra, beteg-széfekre, magán-betegbiztosítókra, magánklinikákra... :P

    Na, én részemről befejeztem, semmi kedvem falra hányni a borsót...

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • bambano

    titán

    válasz Belba #126 üzenetére

    Tartom a véleményem: a többség nem nézi meg.

    A megfogalmazás szerint: "az idealista elképzelés az...": akkor hinném, hogy csökkenne az adóm a vizitdíjtól, ha idealista lennék. De nem ez a poszt az első, ahol felmerül szövegértési probléma lehetősége.

    Nyugodtan világosíts fel, bármiről, a tények ettől még tények maradnak. A vizidtíj miatt csökkent az orvos-beteg találkozások száma. Ez tény, ezt lehet félreértelmezni vagy elfogadni, ettől tény marad. Vagyis minél kevesebben veszik igénybe indokolatlanul az eü ellátást, annál rövidebb lesz a várólista. Ez meg egyszerű matematika.

    Azt is érdemes figyelembe venni, hogy óriási különbségek vannak az emberek szokásaiban, ismereteiben vidéken és Pesten. Aki (nem feltétlenül te, de ha rád is illik, magadra veheted) pesti értelmiségi körökben mozog, annál lehet, hogy mindenki tudja, mi az ügyfélkapu, meg oep számla, stb. stb. Vidéken meg olyan az infrastruktúra, hogy nehéz megfelelő internet kapcsolathoz jutni, a nagy magyar ügyfélkapuról meg nem is hallottak.

    A kórházak megszüntetése, modernizálása meg elkerülhetetlen. Egyrészt nincs rá pénzünk (sokkal többet költünk rá, mint lehetne, sokkal több orvos van, mint a fejlett nyugaton, stb.stb) másrészt az orvostudomány fejlődésével elavulttá vált egy csomó kórház és ettől drágább, mint kellene (például a DOTE-n szétpakolták kis házikókba a különböző osztályokat, mert anno, amikor épült, még nem tudtak fertőtleníteni rendesen. Most már tudnak, most a sok betegszállítás okoz problémát. Most már jobb lenne egy böszme épületben minden).

    Itt elhangzottak 200-280 ezres számlák egy kezeléssel kapcsolatban. Komolyan úgy gondolod, hogy évi 6000 forint vizitdíj érdemben befolyásolja azt a kb. 6000-7000 milliárdnyi költségvetést, amit az eü-re meg a tb-re költünk egy évben? Ezek olyan kis számok, hogy az excel eldobja kerekítési hibában... Ezzel szemben a valóság az, hogy kimondva-(a kórházi napidíjjal kapcsolatban hivatalosan kimondásra került)-kimondatlanul (a vizitdíjjal kapcsolatban nem került ennyire egyértelműen kimondásra) az elszámolási csalások és a hálapénz elleni harc kezdeteként került bevezetésre a két díj.

    Én viszont találkoztam több orvossal is, akitől nyugodtan, azonnal el lehetett volna venni a diplomáját. Mert olyan eset is volt, hogy a "lelkiismeretes" orvosi kezelés hatására meghalt a páciens és ezek után az orvos még nagy hanggal követelte a hálapénzt... Én is tudom, hogy vannak lelkiismeretes orvosok, de kérdezem: ezek a lelkiismeretes orvosok miért nem szabadulnak meg a rosszul képzett, pénzsóvár kollégáktól? Miért védik őket?

    Ja, a hatalmas buliról: ez is lóláb jellegű dolog, mert valójában nem az a baj, hogy privatizáltak kórházakat, hanem az a baj, hogy melyik bagázs privatizálta melyik oldal holdudvarába tartozó embereknek.

    Na mindegy, befejezem a politizálást.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Belba #126 üzenetére

    Az a gond, hogy nem vagy hajlandó egészében látni a dolgot, csak a részeit, részeredményeit nézed. Ami eddig volt, az a reform kezdete, ami természetesen nadrágszíj meghúzásával kezdődik. Ha hagyták volna, hogy végigvigyék, akkor a végén összességében nyerhettünk volna rajta és igen, csökkenhettek volna a költségek (mind magánszemélyeknek az adója, mind az intézményeknek a kiadása, persze a kettő összefügg). Azonban ezt az egészet megállították, így a végeredmény elmarad, a megszorítás pedig megmarad. Ha hasonlatot akarnék hozni, ez most olyan, mint ha valaki fut normál tempóban, és látja, hogy előtte van egy fal. Ekkor belegyorsít, hogy át tudja ugorni, mivel ezzel a tempóban nem menne. Begyorsít (ami azt jelenti, hogy jobban leterheli a testét), azonban ekkor megtiltják neki, hogy ugorjon... a végeredményt szerintem bárki el tudja képzelni.

    Mindezt politikától mentesen írtam, ez színtiszta logika, nem más. Emiatt is írtam feltételes módban az elején, hogy ha jól sikerül az ugrás, akkor jól jártunk volna. Persze lehet, hogy elrontják, s akkor ugyanúgy a falra felkenődve kötünk ki, de ha nem is hagyják, hogy ugorjunk, akkor 100%-ig biztosított, hogy ott fogunk. Aztán akkor lehet mutogatni, hogy hehe, mi megmondtuk, hogy ne gyorsíts bele...

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Belba #122 üzenetére

    Dehogynem, ugyanazt csinálják most is. Faterom is papírom 10napot feküdt bent most infúziós kezelésen, holott valójában egy napot se, mert bejárt minden nap, amikor lecsöpögött az infúzió, akkor jött haza. Se ágyat nem foglalt, se kaját nem evett ott.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz bambano #127 üzenetére

    "Itt elhangzottak 200-280 ezres számlák egy kezeléssel kapcsolatban. Komolyan úgy gondolod, hogy évi 6000 forint vizitdíj érdemben befolyásolja azt a kb. 6000-7000 milliárdnyi költségvetést, amit az eü-re meg a tb-re költünk egy évben?"
    Elnézést a linkért, hogy szerepel benne a "fidesz" betűhalmaz, ez illetlenség ezen a PC site-on, de hirtelen nem találtam ennél egyszerűbben értelmezhető infót:
    Az Egészségügyi Alap 2007. évi tényleges teljesítése a bevételi oldalon 1.676 milliárd, a kiadásin pedig 1.648 milliárd forint volt.
    És ebben benne van a gyógyítás, gyógyszertámogatás és a táppénz is!
    Gyógyításra, azaz műtétre, a sebész fizetésére ebből kb 700 milliárd ment el. Nem túl sok. A GDP arányában nálunk alacsonyabb az egészségügyre költött összeg, és persze a GDP se túl magas. Más országokban könnyű fejlettebb egészsésgügyet üzemeltetni, ha mindkét szám magas.
    "Vagyis minél kevesebben veszik igénybe indokolatlanul az eü ellátást, annál rövidebb lesz a várólista. Ez meg egyszerű matematika."
    :B aki indokolatlanul veszi igénybe az eü ellátást, az eleve nem fog semmilyen várólistára kerülni, ha nincs miért. Ez meg egyszerű logika.

    "Én pl. szeretnék olyan országban élni, ahol nem két év alatt rakja össze az embert baleset után az állami egészségügy, hanem 3 hónap alatt, mert ez 21 hónap ki nem fizetett táppénz"
    Ezt hogy érted, mármint a 3 vs 24 hónapot?

    "Ha minden embert el lehetne küldeni minden évben egy olyan műszeres vizsgálatra, ahol a pet és a ct egybe van építve, akkor minden rákos betegséget megtalálnának hamar, sokkal kevesebbe kerülne a gyógyítás. Erre mondtak nemet a kedves igenlők"
    Szerény ismereteim szerint a PET-CT vagy mi kurva drága, és a vizsgálat maga is, nem biztos, hogy megérné az államnak mindenkit elküldözgetni ilyen vizsgálatra...
    [I]"Meg olyan országban is szeretnék élni, ahol nem kerül csillagászati összegekbe a fogsorom rendberakatása, csak mert a korábbi magánorvos tróger munkát végzett." [/I]
    vs
    "Én is tudom, hogy vannak lelkiismeretes orvosok, de kérdezem: ezek a lelkiismeretes orvosok miért nem szabadulnak meg a rosszul képzett, pénzsóvár kollégáktól? Miért védik őket?"

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz dekoninck #130 üzenetére

    Nagyon sokan szórakozásból járnak orvoshoz, ezt sem ártana tudni.
    És ha valaki nem kerül fel a várólistára, akkor tényleg, a várólista nem lesz hosszabb, de mivel lassabban halad, pont ugyanannyi idő alatt jut orvoshoz a sorbanálló beteg, mintha felkerült volna a csókos ember is.

    Én meg olyan statisztikát láttam, hogy nálunk több orvos jut egy betegre, mint pl. az usa-ban.

    A 3 vs. 21 hónapot úgy értem, hogy egy ismerősömet elgázolta egy autó. Két év alatt gyógyították meg, ez ugye 24 hónap. Azért tartott két évig, mert a tahó orvosa nem csinált meg egy filléres kezelést. Majd elmelt magándokihoz, aki megcsinálta a kezelést, kiderült, hogy miért nem hat rá a rehabilitáció, megműtötték, majd ugyanolyan tipusú rehabbal a műtét után már 3 hónap alatt talpraállt. Vagyis a tahó orvos miatt 24-3=21 hónapot volt indokolatlanul táppénzen.

    Ez a fajta pet-ct negyed és fél miller között van. De ok, túloztam, küldjenek mindenkit 3-4 évente ilyenre, aki a kora szerint már veszélyeztetett.

    A legutolsó bekezdésben két külön dologról beszélünk. A lelkiismeretes orvoshoz hozzáértettem, hogy állami szféra, bocs, hogy a fogalmazásból ez nem jött le. Az állami szféra orvosainak nem kellene védenie azon állami orvosokat, akik a szakma szégyenei. A magánszférában ilyen gond nincs, ahogy rájöttem, hogy mi a gond a trógerül dolgozó magánorvossal, nem mentem hozzá többet. Majd éhenhal. Vagy kevesebb betege lesz. Vagy rádöbben, hogy nem rohangálhat ki a rendelőből úgy, hogy a fejemből lóg a fél fogorvosi készlete, mert a sütőben felejtette a pogácsát (MEGTÖRTÉNT).

    Szóval magánterületen a piaci szabályozás meglehetősen korrekten működik, tróger voltál, nem megyek hozzád többet, megyek másikhoz, aki trágább, de értékarányosabb munkát végez. Az állami szférában meg szinte semmi restrikció nincs a rossz orvosokkal szemben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Belba

    őstag

    válasz Mawyx #129 üzenetére

    Már megbocsáss : ha te dolgoznál a kórház gazdasági osztályán, akkor TE hogyan számoltad volna el XY-beteg gyógykezelését, aki 10 napon át bejárt infúzióra?!
    A faterod önmagát látta el a kórházban, vagy micsoda?! (Akkor miért ment be?... Otthon is megcsinálhatta volna a saját kezelését, nem?)

    Nyilvánvaló, hogy nem dolgozhatnak az orvosok, nővérek ingyen, márpedig a faterod 10 napos infúziós kezelése is a munkájuk volt.
    Nagy a valószínűsége, hogy a hülye szabályozások miatt az infúziós kezelést csak bennfekvéssel lehetne megkapni, de nem csodálnám, ha apukád megbeszélte volna az orvosával, hogy ő inkább szeretne bejárni naponta, mint 10 napot benn feküdni.

    Sok mindent nem tudunk, az orvost nem kérdezhetjük meg, így ez csak féligazság marad.

    Nagyon hasonló eset történt velünk is tavaly nyáron : lányom beteg lett, egy speciális gyógyszert kellett kapnia, aminek a felírásához be kellett volna feküdnie az adott kórházba... Sajnos, nem tudtuk a lányomat rábeszélni, hogy befeküdjön, bármilyen jó is volt az a kórház (2 ágyas szobába került, igazán kellemes környezetbe)... Annyit sikerült elérnünk, hogy 1 napra bement, de másnap este már hazaszökött... Megbeszéltük az orvosával, hogy ennek így semmi értelme, az erőszakkal többet árthatnánk, mint használunk... Nos, vállaltuk, hogy naponta bevisszük 1-2 órára a lányt, így elkerülhető a befekvés, de ez szabálytalan megoldás volt!!!... Ennek a "szabálytalan" kezelésnek köszönhetjük, hogy azt a bizonyos gyógyszert kaphatja a lányom, ami nélkül már ki tudja, mi lenne vele... Nálunk is 10 nap bennfekvést számolt el a kórház, ha nem így tesz, akkor nem kaphattuk volna meg a lányom számára életmentő gyógyszert!
    Ez a "szabálytalan" kezelés az orvosoktól, nővérektől is áldozatokat kívánt, mert alkalmazkodniuk kellett ahhoz a szűk 1-2 órához, mikor mi odamentünk minden nap, holott a bennfekvő beteget akkor vizsgálhatják, amikor náluk sorra kerül.

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Cathfaern #128 üzenetére

    "... Ha hagyták volna, hogy végigvigyék, akkor a végén összességében nyerhettünk volna rajta és igen, csökkenhettek volna a költségek (mind magánszemélyeknek az adója, mind az intézményeknek a kiadása, persze a kettő összefügg). Azonban ezt az egészet megállították, így a végeredmény elmarad, a megszorítás pedig megmarad...."

    :( Erre már tényleg nem tudok mit mondani...
    Tudod, én elég régen élek ebben az országban, hogy már csak röhögök ezen a szövegen, annyiszor hallottam már és mindannyiszor hazugságnak bizonyult.
    Nem kezdem el sorolni, kik ígértek ilyesmit már ebben az országban, és végül az adóemelés, járulékemelés, stb.megmaradt, sőt azóta csak egyre nő...

    Közlöm veled (eddigi tapasztalataim alapján), hogy a vizitdíjat, kórházi napidíjat rövidesen követte volna a "műtődíj", "adminisztrációs-hozzájárulás", "mosatási-költségtérítés", "labor-díj", "röntgen-díj", stb., stb., stb.,... Határ a csillagos ég.
    Ugye, te sem képzeled, hogy mikor beépítik a költségvetésbe ezeket az összegeket, akkor valamikor le fognak mondani róla?! :(

    "... Mindezt politikától mentesen írtam, ez színtiszta logika, nem más....."

    Nem tudom, milyen logika szerint gondolkozol, szerintem elképzeltél egy 'Ideális Világot Képzeletbeli Kormánnyal", ami nem létezik... (Mondtam már, hogy ne játssz annyit a gépen!) :DDD

    Nem csak logikusan kell gondolkozni, hanem reálisan is!!!

    [ Szerkesztve ]

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Belba #132 üzenetére

    Belba to Mawyx "akkor TE hogyan számoltad volna el XY-beteg gyógykezelését, aki 10 napon át bejárt infúzióra?!"
    Na ja, ezt véletlenül én is tudom és megerősíthetem: van egy csomó kezelés, amit a jellegénél fogva és/vagy mert így szól a szabályzat (amit nem a kórház hoz, hanem a minisztérium) csak bentfekvőként lehet megkapni, különben viszlát. Jellemzően ilyen a rákosok kemoterápiája. Meg lehet beszélni persze az orvossal, hogy hazamehetek, de pl ezt a hazamenetelt nem fizeti a TB. Sőt, ha papír szerint (de fizikailag nem) ágyat foglalsz, oda nem is vehetnek fel más fekvőbeteget, mert a nyilvántartásban természetesen megjelenik, és nem lehet 120%-os kihasználtság.

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Belba #133 üzenetére

    "... Ha hagyták volna, hogy végigvigyék, akkor a végén összességében nyerhettünk volna rajta és igen, csökkenhettek volna a költségek (mind magánszemélyeknek az adója, mind az intézményeknek a kiadása, persze a kettő összefügg). Azonban ezt az egészet megállították, így a végeredmény elmarad, a megszorítás pedig megmarad...."

    Hát ez tényleg elég naiv elképzelés... :( A vizitdíj egy kis pluszbevételt nyújtott az orvosoknak és intézményeknek, de ez az adótömeghez és az E-alap költségvetéséhez képest semmi. Az intézmények kiadása nem csökken tőle, legfejlebb a hiányuk, ami a továbbra is fennálló alulfinanszírozottság miatt van és marad. Mivel a PH!-n a kormányt nem szabad szidni, inkább azt mondom, hogy a vizitdíj helyett sokkal értelmesebb volt a tébé-bliccelők bevonása a járulékfizetők körébe. Ettől persze nem csökkent a tébé-járulék összege... Az öngondoskodás, kiegészítő- vagy magánbiztosítás meg nagyon jó, kivéve, ha már az amúgyis agyonadóztatott népnek, embereknek kell öngondoskodni.

  • Cathfaern

    nagyúr

    Belba, dekoninck:
    #125 és #128-as hozzászólásokat olvassátok el mégegyszer, de most próbáljátok meg értő olvasással inkább :U

    Nem azt írtam, hogy ha végigviszik, akkor biztos jó lesz, hanem azt írtam, hogy mivel nem hagyták végigvinni, ezért biztos szar lesz. A kettő messze nem ugyanaz, remélem ez érthető.
    Másrészt olyat sem írtam, hogy ha hagyják végigvinni, akkor utána valaha is el fogják törölni a vizitdíjat. Olyat sem írtam, hogy nem fognak bevezetni más díjakat. De attól, hogy ez és akármilyen más díj lesz, attól összességében, ha más költségek csökkenek emiatt, kevesebbet kell fizetni egészségügyre. Megpróbálom kihangsúlyozni, de az előbb is olyan aranyosan átsiklottatok efelett: nem állítom azt, hogy ez a reform biztos megoldott volna mindent, sőt azt se állítom, hogy megoldott volna bármit is. De azt értsétek már meg, hogy ha minden marad az eddigiben (márpedig népszavazás és társainak következtében most ez a tendencia) annak egyetlen következménye lesz: teljes csőd. Úgy csináltok, mintha eddig minden olyan rendben lett volna, s erre most a kormány belerondított volna.

  • marcias

    őstag

    Az a véleményem a témában, hogy ma Magyarországon mindenből megpróbálnak pénzt kisajtolni, olyan mohó és ésszerűtlen módon, hogy ebből kifolyólag mindent tönkre tesznek. Nem azt nézik itt, hogy az egészségügy jól működjön. Nem. Termeljen profitot! Ez az! Ha bezárunk X kórházat.. akkor megmarad X milliárd.. ha ezért pénzt szedünk, ha ennyi orvost elküldünk.. és lehet hogy el is érik, hogy az egészségügyre kevesebbet kelljen költeni. Kérdezem: ez a cél? Tudtommal pont a többbiztosítós egészségügy (pl. USA) küzd ezzel, hogy a betegeken ott spórolnak ahol tudnak, hiszen vállalkozás. Nem mondom hogy a többiztosítós rendszert nem lehet jól megcsinálni, de ahol a magántőke bejön, ott könnyen visszájára fogdul a dolog. Amit Bog írt le, az valóban örvendetes. Ha fizetsz, kapsz jó ellátást. És mi van azokkal, akik ezt nem tudják megfizetni? A TB-nek elvileg az lenne az értelme, hogy ne szenvedjenek hátrányt a rosszabb helyzetben élők.

    Csinálják azt, hogy építsenek ki egy korszerű, jól működő rendszert, új gépekkel, regulázzák meg a rossz orvosokat, tegyék őket érdekeltté a szakszerű munkában. Oké, sokba kerül. És? Ennyit megérne.

    Steam: marcias88

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Cathfaern #136 üzenetére

    Értelek én, Cathfaern, nem probléma. Csak azt nem, hogy ha nem lesz tőle jobb (nagyon) akkor miért akarták ezt reformnak eladni, plusz még a magánbiztosítókat. Ez egy reformnak látszó tárgy volt, vagy még az sem, az összes érdekelt megkérdezése nélkül kiagyalt átgondolatlan tárgyarakás. A magánbiztosítók minőségre ösztönző feladatát egy állami cég is pont úgy el tudná látni - kellene persze pár nagyon jól fizetett menedzser, ellenőr, kiegyéb. Anélkül, hogy azt a garantált 5% vagy akármennyi profit eltűnne az amúgy is alulfinanszírozott rendszerből. Sőt, a minőséget, jó gazdálkodást egy világlátott kórházigazgató, de még Rácz Jenő is tudja biztosítani. De a lényeg, hogy fingból nem lehet várat építeni, pénz nélkül nem lesz sokkal jobb semmi (olvastam valahol, hogy egy magyar emberre 800 dollár eü kiadás jut évente, míg egy új-zélandira 2000). A vizitdíj ebből a szempontból nem volt jelentős tétel. A baj a rengeteg járulékkerülő (ma már ebben jobb a helyzet), a minimálbéresek, az inaktívak nagy aránya. Persze, elvileg igazságos, hogy az fizessen még pluszban, aki igénybe is veszi az eü szolgáltatást, de ez a beteganyag nagy részének már komoly anyagi teher a mai magyar rögvalóságban: kórházi napidíj + emelkedő megélhetési költségek + csökkenő reálkeresetek mellett. Ja, betegségek megelőzésről meg egy kurva szó nem hangzott el a nagy reformban.
    Nem hinném, hogy örökké minden marad a régiben, hiszen az eü dolgozók is tudják, hogy nem oké a rendszer. De ezt a "reformot" még a vizitdíjjal ideiglenesen jól járó háziorvosok se komázták.

  • Belba

    őstag

    válasz Cathfaern #136 üzenetére

    "... Ha hagyták volna, hogy végigvigyék, akkor a végén összességében nyerhettünk volna rajta és igen, csökkenhettek volna a költségek (mind magánszemélyeknek az adója, mind az intézményeknek a kiadása, persze a kettő összefügg). Azonban ezt az egészet megállították, így a végeredmény elmarad, a megszorítás pedig megmarad...."

    Kedves Cathfaern!

    Nekem semmi bajom nincs a szövegértésemmel : itt van, ezt te írtad, ugye? :F

    Ha már itt tartunk, akkor azért azt is lehetne tisztázni a kijelentésedben, hogy az intézmények kiadása attól még nem csökken, ha bevételként elkönyvelhetnek vizitdíjat vagy kórházi napidíjat, legfeljebb a költségvetésük hiánya csökkenhet! (Ez viszont nem logika, hanem könyvelési szabály.)

    Azt is gondold végig : az adófizető állampolgárnak a bevétel-kiadás rovataiban ugyanolyan kiadás a TB-járulék, az SZJA, az ingatlanadó, a kötelező gépjárműadó (súlyadó), mint a vizitdíj, kórházi napidíj, autópályadíj, és a többi, amit majd a jövőben kitalálnak nekünk. Súlyosbítja a helyzetet, hogy ezek a kiadások egész Európában a legmagasabb összegűek, viszont a bevételeink meg sem közelítik az európai átlagot...
    Ugyanígy a bolti termékek árai is az európai árakkal azonosak, csakhogy nekünk ezeket az árakat a balkáni fizetéseinkből kell(ene) kifizetnünk, már ami megmarad a különböző levonások után...

    Vedd már észre, hogy a vizitdíj és a kórházi napidíj csupán egy bújtatott TB-járulék emelés volt, amit már nyíltan nem mert meglépni a Kormány, ezért kitaláltak valami mást, amit nem tudnak kikerülni a betegek, muszáj kifizetniük, és bevételt hoz a TB-nek.
    A képhez az is hozzátartozik, hogy a vizitdíj és a kórházi napidíj bevezetésekor egy jelentős összeget megvontak a kórházaktól és a háziorvosoktól, mondván, hogy ezt majd a vizitdíj és a kórházi napidíj fogja pótolni.

    Azzal mélységesen egyetértek, hogy az ország költségvetése reformra szorul.

    De biztosan nem úgy kell +bevételekre szert tenni, hogy az amúgy is kiszolgáltatott betegeket kényszerítem további terhekre!!!
    Jóval nagyobb bevételt jelentene, ha végre azokat a vállalkozókat büntetnék meg, akik kibújnak az adófizetés alól ilyen-olyan trükkökkel, és akik a dolgozóikat minimálbérre jelentik be, aztán zsebből "feketén" fizetik a bérüket (ez jócskán csökkenti a TB-bevételeket is!)...
    A reformot ott is lehetne folytatni, hogy ne fizessünk 30-60 milliókat olyan "vezetők" végkielégítésére, akik 1 évig melegítettek egy bársonyszéket, amúgy szar munkát vagy éppen semmit sem csináltak az 1 év alatt...
    A reformot ott kellene folytatni, hogy pl. a parlamenti képviselőink ne kaphassanak havonta többszázezer Ft-okat költségtérítés címén, minden igazolás nélkül! Ezen a csatornán is milliárdok folynak ki, ezt is nekünk kell kifizetnünk!!!
    Ja, és a 4 év mandátum után nekik is jár a többmilliós végkielégítés! :W
    A reformot ott lehetne folytatni, hogy kicsit alaposabban megnézném, MIT számolhatnak el költségként a vállalkozások... Komolyan, már röhögőgörcsöt kapok sokszor a boltok pénztáránál, amikor az előttem álló háziasszony céges Áfás-számlát kér a hétvégi bevásárlásáról, vagy a papírpelenkáról, vagy a pékboltban a pogácsáról, vagy a százforintos-boltban a fürdőszobaszőnyegről...
    Mert ők "ügyesen" elszámolják a kerti grillsütőt, vagy a vízforgatós medencét is, ezt végül mi fogjuk kifizetni, akik nem ügyeskedünk. :((

    Folytatnám a reformot ott, hogy megkotorgatnám azoknak az adóbevallását, könyvelését, akik külföldi tengerparti nyaralókat építgetnek, vagy jachtjuk van az Adrián, közben meg a hivatalos (bevallott) jövedelme a minimálbért is alig éri el...

    Milliónyi ügyeskedés van, mindannyian tudjuk és sokan élnek is vele.

    Na, itt kellene a reformot elkezdeni! :K

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz dekoninck #139 üzenetére

    Úgy fest, hogy nem kell levágni. Igen, javul.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • bambano

    titán

    válasz dekoninck #138 üzenetére

    A fő probléma ezzel az egésszel, hogy egyszerre kellene belecsapni a lecsóba sok területen. Ami, még egy szuper kormányt és együttműködő ellenzéket feltételezve is, nem megy.

    Miért nem megy? Mert 10 millió ember gondolkodását kellene átfaragni egyik percről a másikra. Azok az orvosok, egészségügyi dolgozók, akik 50 éven át az élet császárai voltak, azoknak most beverték az orrát. Mert 50 éven át nem volt apelláta, amit a főorvosúr mondott, az volt a szentírás. Soha semmilyen szakmai kontrollt, minőségellenőrzést, semmit nem csináltak az egészségügyben, felelősséget nem vállaltak semmiért, élték világukat. Közben kaszálták a nagy hálapénzeket. Állam az államban, egy monolitikus, összebetonozódott külön kaszt volt. És ezt a betegek tűrték, elviselték, támogatták. EZT kell először lebontani. Hogy az orvosokra is érvényesek a piacgazdaság törvényei, a minőségellenőrzés, stb. stb. Hogy felelősség van. Hogy a beteg igenis emberből van, nem pedig ketteske, az átmeneti boritéktároló.

    Egy halom állami vállalaton kellett volna egyszerre áttolni egy szemléletváltást. Meg 10 millió állampolgáron. Nem jött össze. Legalább próbáltak valamit. Az nem reform, egyetértek, hogy fizess vizitdíjat. Az, hogy a vizitdíj fizetés nyomvonalán bekerül egy csomó dolog a köztudatba, elindul végre egy hosszú, kínos, nehézkes folyamat, aminek eredményeképpen változik a szemlélet is (minden oldalon), az reform.

    A pénzügyi szemléletű vizsgálat szerint brutális mínusz volt az egészségügyben. Ezt meg kellett szüntetni, mert finanszírozhatatlan volt. Ha eljutottunk volna odáig, hogy már nem kell minden fél évben utólag feltölteni az oep kasszát, akkor lehetett volna abból a pénzből fejleszteni, minőséget javítani. Ebben benne van, hogy egy átmeneti időszakban rosszabb a szolgáltatás, mint addig, a kérdés az, elhiszed-e, hogy az időszak átmeneti, vagy ez is negyven évig tart, mint az állomásozás.

    A mínuszt kizárólag egy módon lehet megszüntetni: növelik a bevételt és csökkentik a kiadást. Aki mást mond, az nem tanult matematikát. Az jó irány, hogy a potyautasokat szűrik. Az is jó irány, hogy a felesleges létszámot leépítik. Azt már nem tudjuk meg sajnos, az x-elők miatt, hogy a katasztrófahelyzet elhárítása után milyen minőségjavító intézkedéseket lehet hozni (annyit hoztak, hogy a tavalyi többletet szétosztották a kórházak között), mert ezt elixeltük egyszer és mindenkorra.

    Hogy miért x-eltük el, az, vélhetőleg, már kicsúszik ezen blog politikamentességi határaiból. Azt még hozzátenném: a kommunizmusnak akkor lesz vége Magyarországon, ha probléma esetén nem az lesz az első reflexe a népeknek, hogy az államnak kötelessége segíteni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Belba #140 üzenetére

    "egész Európában a legmagasabb összegűek, viszont a bevételeink meg sem közelítik az európai átlagot... ": valóban, több területen is felette van. Ne felejtsük ki a bevételből azokat a pénzeket, amiket nem fizetésként, hanem ilyen-olyan támogatásként, pl. gázár, gyed-gyes kap a polgár.

    Az intézmények kiadása nem attól csökken (vagy a mérleghiánya), hogy van vizitdíj. A hiány attól csökken, ha a vizitdíjból befolyó összegből fejlesztenek és olcsóbbá, optimálissá teszik a kezelést.

    Például a szolvákoknál sokkal kevesebb szolgáltatást nyújt az állam, azt lehet alacsonyabb adókból finanszírozni.

    Vedd észre: a vizitdíj és a napidíj arról szól, hogy te vegyél fel egyfajta rendőri szerepet és nyomozz a lopás ellen. Ez a No1 cél. Sokadrendben bevéltel, végül és utolsósorban tb emelés.

    Lehet, hogy nem úgy kellene +bevételre szert tenni, hogy csendőrt csinálunk 10 millió állampolgárból, de nem derült ki más járható út.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #144 üzenetére

    "... a vizitdíj és a napidíj arról szól, hogy te vegyél fel egyfajta rendőri szerepet és nyomozz a lopás ellen. Ez a No1 cél. Sokadrendben bevéltel, végül és utolsósorban tb emelés..."

    Ugyanmár!... Nevetséges.
    Az emberek 99%-a dühöngött a vizitdíj és a kórházi napidíj miatt, SENKI nem csendőrködött a másikon, viszont egységbe forrva szidták aki kitalálta nekik ezt az újabb baromságot! Sőt, ebben a kérdésben az orvosok is mélységesen egyetértettek a betegekkel. :D

    Te tartoztál abba az elenyésző 1%-ba, akik örömmel dobálták a pénzüket a vizitdíj-automatába, hogy VÉGRE itt van nekik a Kánaán.

    Nagyon nagy tévedésben vagy : elsősorban bevétel lett volna, méghozza annak a pótlása lett volna, amit a bevezetésekor elvontak a kórházaktól és a háziorvosoktól. (Ezzel az összeggel együtt lett volna nekik ugyanannyi bevételük, mint előző évben. Tehát szó sem lehetett fejlesztésről, jobb, magasabb szintű kezelésről!)

    Amúgy a háziorvosok is dühöngtek ezen az egészen : hátuk közepébe sem hiányzott még a vizitdíj adminisztrálása is! (Ja, hogy a szavazás után sok háziorvos kétségbeesett?... Mert az elvont összegeket pótolta volna a vizitdíj, csak ezért!)

    Pont ugyanaz volt a "forgatókönyv", mint az Önkormányzatoknál...
    Jelentős összegekkel csökkentették az Önkormányzatoknak adott összegeket (ami valójában az állami iskolák, közutak, csatornázások fejlesztésére fordítódna) és felajánlották a hiány pótlására az ingatlanadó bevezetését... :P

    Na, hagyjuk ezt az egészet, úgyis értelmét vesztette az egész vita : hálisten lőttek a vizitdíjnak és a kórházi napidíjnak! :C :R :R :R

    Azoknak meg, akik alig várják a maszek orvosok és magánkórházak idejét : kicsit gondoljanak abba bele, hogy egy magánorvosnak az a jólfelfogott érdeke, hogy a páciens minél tovább és minél gyakrabban menjen hozzá!!!!
    Ő aztán tuti el fogja húzni a kezelést 3x annyi ideig, mint kellene.
    Az is biztos, hogy azt a gyógyszert fogja felírni, amiért fejpénzt kapott a gyógyszergyártótól (akár a legdrágábbat is!)...

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz bambano #143 üzenetére

    Az orvosgyűlölő szövegeidre nem válaszolok, mert nettó röhej az egész. :DDD Semmivel nem "monolitikusabbak", mint akárki más, a pékektől kezdve kedvenc kormánypárti politikusaidig... akik közt ott ülnek azok is, akik felelősek voltak az 50 év kiskirálykodásáért is.

    "A pénzügyi szemléletű vizsgálat szerint brutális mínusz volt az egészségügyben. Ezt meg kellett szüntetni, mert finanszírozhatatlan volt. Ha eljutottunk volna odáig, hogy már nem kell minden fél évben utólag feltölteni az oep kasszát, akkor lehetett volna abból a pénzből fejleszteni, minőséget javítani."
    Namégegyszer: a viztidíj semmilyen nettó pluszt nem hozott, mert a háziorvosoknál elvették a fejlesztésre fordítható támogatást. Van akinek hozott, van akinek nem. A napidíj a legtöbb ember számára elviselhetetlen megoldás a mai életszínvonal és keresetek mellett, ez is elég egyértelmű.
    Ha az OEP-kassza meg mindig feltöltésre szorul - és feltöltik!, de mégse jut fejlesztésre akkor az vele az egyik, a fő baj, hogy kicsi. Az más kérdés, hogy vannak esetleg felesleges kapacitások, redundáns kórházak vagy osztályak, amik viszik a pénzt zárják be - de ezt nem a vizitdíj hivatott megoldani, amellett, hogy nálunk a 2. legmagasabb az adóteher egész Európában.

    "Hogy az orvosokra is érvényesek a piacgazdaság törvényei, a minőségellenőrzés, stb. stb. Hogy felelősség van."
    Valamennyire igazad lehet, de az egészségügyre nem teljesen igazak a piacgazdaság törvényei, ezt gondolom tudod. A felelősség alatt mit értesz? A betegek iránti? Ezzel szerintem sok gond nem volt, eltekintve a nem jó orvosok hibáitól, meg az olyan felelőtlen betegektől, akik hónapokat késnek az orvoshoz menetellel, khm, khm, khm.
    Vagy a "pénzügyi" felelősség? A pazarlásoknak eddig sem volt sok helye, gondolj arra, hogy mostanában sokszor a beteget kell megkérni, hogy hozza be a gyógyszereit, amik ára egyébként folyamatosan emelkedik. Ha arra gondolsz, hogy teszem azt, pl. kórházakban sokan dolgoznak feleslegesen, erről meg nem az orvos maga tehet.

    "A hiány attól csökken, ha a vizitdíjból befolyó összegből fejlesztenek és olcsóbbá, optimálissá teszik a kezelést."
    Jó lenne erre valami konkrét példa, hogy ma mi a drága és nem optimális... de tudod, az olcsó-gyors-jó hármasból egyszerre csak kettő teljesülhet egy szegény országban.

    "Vedd észre: a vizitdíj és a napidíj arról szól, hogy te vegyél fel egyfajta rendőri szerepet és nyomozz a lopás ellen. Ez a No1 cél."
    :)) :O :Y
    Várjunk csak...! Igazad van. Vegyél fel egyfajta rendőri szerepet, és nyomozz a saját egészséged elleni saját lopásod ellen.
    :))

    [ Szerkesztve ]

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Belba #145 üzenetére

    Azoknak meg, akik alig várják a maszek orvosok és magánkórházak idejét : kicsit gondoljanak abba bele, hogy egy magánorvosnak az a jólfelfogott érdeke, hogy a páciens minél tovább és minél gyakrabban menjen hozzá!!!!
    Ő aztán tuti el fogja húzni a kezelést 3x annyi ideig, mint kellene.

    Azért az nagyon vicces, hogy ha valaki olyan dologról formál véleményt, ami még nincs :D

    Muhaha. Muhahaha. Most voltam tegnap kontrollon (igen, ez volt a második látogatásom a magánrendelőben), mekaptam a vizsgálatot, a továbbiakra való tanácsot, és azt, hogy többet nem kell visszajönnöm, csak ha három hét múlva nem múlik el teljesen a dolog.

    Kész, passz, ennyi, lezártuk, két alkalom volt össz-vissz. Nem volt elhúzva, elpöcsölve, félrekezelve.

    Welcome to the real world.

    A kórházi napidíjról meg a vizitdíjról meg annyit, hogy a nagyanyám épp akkor volt kórházban, amikor ezek játszottak, s ott lelkendezett a folyosón amikor látogatni mentünk, hogy ez mekkora flash már, hogy negyedannyi beteg van mint máskor, és a főorvos úrnak, meg a nővérnek jut rá ideje normálisan. Lehet ezt a történetet több szempontból is szemlélni, kívánok hozzá jó egészséget.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Belba #145 üzenetére

    "Azoknak meg, akik alig várják a maszek orvosok és magánkórházak idejét : kicsit gondoljanak abba bele, hogy egy magánorvosnak az a jólfelfogott érdeke, hogy a páciens minél tovább és minél gyakrabban menjen hozzá!!!!
    Ő aztán tuti el fogja húzni a kezelést 3x annyi ideig, mint kellene. "

    Azért ez nem teljesen így van, hiszen ha a beteg azt látja, hogy 3x annyi ideig tart nál a gyógyulás, akkor választ mást.
    De ez meg felveti az eü nem igazi piac kérdését is: az információ teljesen asszimetrikus. A beteg nem tudja, hogy mi a baja és azzal mit lehet kezdeni. Vesd össze: 2000 km-re nem utazol bicajjal, ha sietsz, ellenben simán lehet, hogy egy komoly baj esetén hiszel egy homeopata kuruzslónak, mert azt se tutod, hogy a pici bőrelváltozás esetleg melanóma..

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Bog #147 üzenetére

    "Azért az nagyon vicces, hogy ha valaki olyan dologról formál véleményt, ami még nincs :D"

    Nincs magánorvos és magánkórház? Mégis, te hol voltál a lábaddal????

    "hogy ez mekkora flash már, hogy negyedannyi beteg van mint máskor"

    Helyette otthon haldokoltak :)

  • bambano

    titán

    válasz dekoninck #146 üzenetére

    A politizálásodra nem akarok több szót vesztegetni annál, hogy nézzük már meg, melyik pártnak tagja Pozsgay... Nem nagyon tudnál olyan dolgot mondani, ami mostanában nem történt meg mindkét oldalon.

    Felelősség alatt azt értem, hogy nagyon-nagyon sokáig semmit nem lehetett tenni az orvosi műhibák után és még most sem gondolom, hogy minden rendben van a kérdésben.

    Két példát is hoztam: nem jó, hogy pl. a dote sok kis épületben van. nem jó, hogy egy 4-5 ezer forintos kezelés szándékos fel nem írása miatt valakit két év alatt sem tudnak rehabilitálni és két évig táppénzen van, mint utóbb kiderült, indokolatlanul.

    Mindig ez a második legnagyobb adóteher... legyen alacsonyabb az adó, de akkor alacsonyabbak lesznek a szociális juttatások is, a kettő csak együtt lehetséges. Lásd Szlovákia.

    Az oep kassza szerintem nem kicsi. Szerintem rosszul költenek. Lehetett volna az egy járható út, hogy több biztosító meg lehetett volna az is egy járható út, hogy marad egy biztosító, de annak szélesebb felügyeleti, ellenőrzési jogköre van. Ami most van, az nem működik. Fogjon össze a fidesz meg az mszp és alkudjanak ki egy rendes megoldást. Amilyen egyetértésben dobták ki a pénztártörvényt, az akár lehetne egy tárgyalás kiindulópontja is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák