Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz anulu #98 üzenetére

    #74:
    "nem tévedsz a módosítással kapcsolatban. arra írtam, hogy gányolja szét a rendszerét az, aki szenvedni akar. amúgy bizonyos határok között a Win is módosítható. valóban, nem lehet átírni a programokat. és? hiányzik ez valakinek?"
    Aham, egy hardver viszonylag újabb változatához a Win egy olyan drivert telepít fel, amelytől fagy a rendszer. Létezik újabb driver hozzá, azonban az még nem rendelkezik a ms digitális aláírásával, így 64biten megtagadja annak használatát. Persze át lehet gányolni a rendszert, hogy elfogadja (indulásonként a menüből vagy a rendszer tesztelői módra hekkelésével). Érted, az ms engedélye nélkül nem használhatom üzemszerűen a drivert, hanem fizetni kell érte, hogy felengedje a hardvert a támogatottak közé (értsd: rábólink az ms és aláítja a drivert, még szó sincs whql-ről).

    Ugyanez linux alatt úgy történik, hogy elindítok egy parancsfájlt, ami lefordítja és telepíti a drivert, amíg át nem állok arra a későbbi kernelverzióra, amely már támogatja alapból. De ha még kevésbé ismert, túl régi vagy túl új a hardver, akkor is megvan a lehetőségem saját drivert írni és használni azt.

    Más nyílt program kapcsán is megesett már velem, hogy javítanom kellett rajta, hogy működjön más környezetben, vagy pedig új modult fejlesszek hozzá.

    De akár azt is felhozhatom példának, hogy összeállítható bárki által tetszőleges rendszer, fusson az beágyazott rendszerként vagy éppen clusterben az adott hardverhez igazítva, legyen az arm/x86 vagy más platform. A lényeg, hogy egy nyílt rendszerben van lehetőség változtatásra, míg zárt rendszerben még pénzért sem mindig lehet dűlőre jutni.

    #94-#95:
    "ha valaki lemásolná, és saját magának fejlesztené, szó nélkül engednétek?"
    a gpl esetén is úgy működik ez, hogy ha átadod valakinek a binárist, akkor a forráskódot is ki kell adnod neki. Nem akárkinek, hanem neki. Ha cégen belül használják fel és nem adják tovább, akkor nem kell kiadniuk a forrást. Ellenben, ha megveszed/megkapod a rendszert, akkor vele együtt a forrást is megkapod és akár tovább is fejlesztheted.

    Hidd el sok cég létezik, aki azért fizet másoknak, hogy nyílt egy nyílt forrású rendszert az igényei szerint továbbfejlesszenek. Lásd google vagy apple, red hat, de biztosan az ms-nek is van hasonló jellegű projektje.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz priti #190 üzenetére

    Ha meglátnák a bürokráciánkat, akkor felsírnának a Vogonok.

    Szerintem az egész nézőpont helytelen, hogy ilyen vagy olyan programot tanítsanak. Egy program alapszintű használatához egy pár oldalas útmutató és pár óra gyakorlás is bőven elég. A "hogyan" hiányzik az oktatásból, de nem az a legnagyobb probléma, hogy nem tudják melyik gombot kell megnyomni a kívánt eredményhez. Se a tanárok se a diákok nem tudják hogyan kell kinéznie egy ízléses dokumentumnak. Kaligráfiát és tipográfiát kellene tanítani.

    Amíg nem tudja valaki, hogyan lehet minőségi eredményt létrehoznia, addig teljesen mindegy, hogy drága műszert (ms office) vagy olcsó célszerszámot (ingyenes office csomagok) kapnak a kezükbe. Szakavatott kéz nem csak photoshopban tud csodát művelni, hanem akár paintben is. A program csak egy szerszám, az emberi tényező nagyobb súllyal számít a végeredménynél.

  • azbest

    félisten

    válasz priti #202 üzenetére

    Jó sok dolgot leírtál, aminek nem sok köze van a mondanivalómhoz. Arra csak annyit reagálnék, hogy a mostani magyar oktatási rendszer úgy ahogy van butaság: sokat markol, de keveset fog. Mindent meg akarnak tanítani, de a végén alig lesz használható tudás belőle.

    Ha már annyira az office mellett megy a propaganda érdemes elgondolkodni azon, hogy milyen hasznát lehet venni annak, hogy megtanítják melyik gombbal lehet igazítani vagy fontot állítani. Ettől nem fognak tudni igényes dokumentumot készíteni. Ha tudja, hogyan kellene kinéznie egy dokumentumnak és hogy hívják a tipográfiai elemeket, akkor önállóan képes kell legyen tetszőleges eddig nem ismert szövegszerkesztőt használni.

    Taníthatnak nekem spss vagy matlab használatot, ha fogalmam sincs a statisztikáról vagy számítástudományról, akkor nem fogom tudni egyiket sem értelmesen használni.

    Gombokat nyomogatni egy majmot is meg lehet tanítani pár banán segítségével.
    Egyébként van pedagógiával kapcsolatos végzettségem is.

  • azbest

    félisten

    válasz priti #210 üzenetére

    Ha úgysem kell semmit tudni, se megtanulni, mert az elvárt színvonal a béka feneke, akkor nem is kell költeni rá. Erre ingyen is képes sok program. Meg ugye gizikének tanul mindenki... :U Komolytalan

  • azbest

    félisten

    válasz priti #247 üzenetére

    Mindig azzal jössz, hogy teljesen mást kellene tanulniuk/tanítaniuk, ha más programot használnának... "Mindent kezdhet elölről a tanár. Rengeteg háttérmunka, mire újra felépíti az óráit"

    Legjobb tudomásom szerint az órákon ugyanazt kell megtanítani, érettségikor ugyanazt a feladatot kell megoldani attól függetlenül, hogy melyik programot választotta a diák a lehetségesek közül. Tehát elvileg most sem programot kellene tanítani, hanem feladatok megoldását.

    A felsőoktatásban pedig nem hinném, hogy adott programban nyomogatást tanítanának, hanem eszközként használják a gépeket. Nem hiszem hogy van ms office titkárnő szak.

    (#251) priti : a magyar microsoftnak viszont valószínűleg ez a legnagyobb üzlete, hisz ki lehetne nagyobb megrendelő, mint az állam. Hát igen, sajnos sokmindenben elmaradottak vagyunk hozzájuk képest, csak az árakban nem.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #252 üzenetére

    Inkább az szokott a probléma lenni, hogy néhány ms fan oktató kiköti, hogy csak ms formátumban fogadja el a dokumentumot. De ez az oktatót minősíti... persze cserébe elvégezhetett pár ms tanfolyamot és ingyen vizsgázhatott, gyűjthette az mcp papírokat. A felsőoktatásban eléggé nyomulni szoktak ezzel, régebben elég jól jártak azok akik ms diáktanácsadók lettek, igencsak kitapétázhatták a falukat mindenféle ms vizsgákkal ingyen, "cserébe" a kampányukért és a rendezvények szervezéséért. Újabban már nem ilyen jó üzlet diáktanácsadónak lenni, ahogy hallottam, de azért nem kell félteni őket.

  • azbest

    félisten

    Magam részéről úgy látom, hogy két féle hozzáállás tapasztalható itt a topicban: van aki szakmai (oktatási, üzleti) érvekkel jön míg a másik főleg érzelmekre próbál hatni. Az utóbbi pont olyan, mint az mlm hálózatos beszervezésnél: "látom, hogy te nem szeretnél szebb/gazdagabb/jobb lenni, mert nem fogadod el a varázsszavakkal tűzdelt mesénket, jössz mindenféle szakmai érvekkel... pedig a mi termékünk használatától lehet csak sikeres, gazdag és szép. Erre tudunk példát is mondani, ott a cégvezetőnk, aki meggazdagodott belőle, arról nem is beszélve, hogy hányan lettek zafir, gyámánt meg bádog plecsni fokozatosak amiért a szekerünket tolták"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák