Új hozzászólás Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    Én egy jobb általános után egy elég lecsúszott középiskolába mentem (papíron és a bemutaton is jobbnak tünt, 4-es átlaggall várják a felvételizőt, jahh az utolsó diákot 2-essel vették fel szekközépbe). Voltak olyan tágyak hogy az általános iskolás tudásommal kaptam belöle 3-ast ( az osztály 90%-a kettes volt). Érettségi után jött a pofáraesés hogy már másodjára bukok matekbol és fizikábol, villamosmérnök szakon. Hogy miért?! Mert fizikábol nincs számolási gyakorlat, csak heti 4 óra elmélet, matekbol van gyakorlat heti 2 óra, 4 óra elmélet mellé és miböl vizsgáztatják a leendő villamosmérnököt, hát persze hogy elméletböl, végülis nem számolnia kell majd tudnia.
    Hatalmasat csalódtam a mérnökképzésben az elmult 2 évben, semmi gyakorlati oktatás, csak elmélet, az előadók egy része nem is dolgozott még az iparban, jócskán idejét mult dolgokat tanulunk. Ha olyan ismereteket akar öszeszedni az ember amivel valamit majd kezdeni is tud akkor jobbesetben talál magának valami magasabb beosztású "pártfogót" és dolgozgathat magának egy laborban, ahol átültetheti az elméleti dolgokat a gyakorlatba, ha nem akkor végez mint egy kicsit hiányos lexikon.
    A diákokat sem kell féleteni 72 pontal érdekes bagázs gyült össze, a kockafejű könyvmojtol, a mobiltbömböltető tajparasztig, egyik sem a legszerencsésebb, a kettő között lehet kb az a 10-15 fő a 60-90-böl akit érdekel a szakma és még meg is tanulja és jóesélyel el tud majd helyezkeni mérnökként, a kockafej elvégni az egyetemet időben magába szívva az összes anyagot amit hallott (ideális esetben nem felejti el másnapra) de semmit sem fog vele kezdeni mert meg sem találja az alkatészeket, a tajparaszt addig jár amíg apu és anyu fizetik.
    Sajnos folyamatosan hülyülnek a diákok, de az iskolák is segítik őket ebben mert a profitra hajtanak, több diák több pénz, kevesebb tanár kevesebb kiadás, nagyobb létszámú gyakorlati csoportok kevesebb gyakorlati alkalom és kevesebb gyakorlatvezető, egy mérőállomához odaférünk végülis 3-4-en is...
    Baromi rossz úton halad most az oktatás.

Új hozzászólás Aktív témák