Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phvhun

    őstag

    válasz Romvr #10 üzenetére

    Köszi hogy leírtad ezt tuti alkalmazni fogom énis, talán a legjobb módja az ilyen necces dolgoknak a helyrerakására.

    ---

    Egyébként meg énis azt gondolom hogy a tiltás helyett a helyes információáramlást kéne pártolni. Én pl kb általános iskola 3. osztályában találkoztam ezzel a témával a suli infótermében amikor kimentek a tanárok egy pár percre..

    Azóta eltelt már egy pár év és elég durván függő lettem, és személyes tapasztalat alapján mondom hogy elég durva károkat tud okozni.

    Persze nem csak a nézőket károsítja a dolog, hanem azokat is akik csinálják, az egész iparág ami mögötte van egy elég sötét és szerintem káros dolog (különösen ha bizonyos szereplők saját akaratukon kívül vesznek részt a forgatáson), amit csak az tart életben hogy vannak rá fogyasztók (akkor is annak számítasz, ha nem fizetsz érte, hanem letorrenteled).

    Már lassan egy éve próbálom "letenni", és most tűnik úgy hogy végre sikerülni fog, már 26 napja nem néztem semmi ilyesmit.

    És hogy mi vett rá arra hogy ezt tegyem? Végülis mindenki csak magával van elfoglalva, bármennyire is nem ezt mondja, szóval engem sem igazán azt érdekelt hogy kinek milyen baja lesz abból ha fogyasztom a tartalmat, vagy nem amiatt hogy valami ősi könyvben ki mit írt, hanem pusztán a modern pszichológiai és neurokémiai kutatások által ígért előnyök miatt.

    Részletek itt:
    [TED Talk 1]
    [TED Talk 2]

  • Phvhun

    őstag

    válasz CsiguszMaxim #24 üzenetére

    Tudományos oldalról megközelítve röviden arról van szó hogyha gyakran nézed a kedvenc videóidat, akkor az az agyban túlzott mértékű boldogsághormon termeléshez vezet, ami elsődlegesen két dologhoz vezet:

    -Mivel nagyon kis erőfeszítéssel érsz el nagy boldogságot, ezért nagyon gyorsan erős függőség alakul ki. Konkrétan MRI felvételek alapján ugyanazok a folyamatok játszódnak le az agyban, mint aki a heroinra szokik rá.

    -A nagymennyiségű boldogsághormon termelődés miatt azok a receptorok amik ezeket érzékelik deszenzitizálódnak, vagyis ugyanakkora boldogságérzet eléréséért több hormonra van szükség, ami azt jelenti hogy az egyszerű hétköznapi jó dolgok, mint pl ha valakivel jót beszélgetsz vagy hasonlók sokkal kevésbé lesznek kielégítőek, és élvezhetőek. Ez meg ahhoz vezet hogy mindenki sokkal szürkébbnek érzi az életét.

    Ez nincs benne a videókban de erre rátesz még egy lapáttal az hogy a modern életvitelünk miatt egyre rosszabb minőségűek a valós emberi kapcsolataink (mindenki egyre inkább facebookon chatel, mint face 2 face).

    Az utóbbi 40 évben a klinikai depressziós emberek száma kb megtízszereződött, annak ellenére hogy mindenből több van, több a kaja, nagyobb a választék, jobb a technológia, sokkal szabadabbak vagyunk, jobb a biztonság, stb..

    Aztán persze ha elmozdulsz a vadabb vizekre és azután a partnereidtől is azt várod el hogy belemenjen abba hogy megkötözzed vagy nem tudom miket csinálj vele akció közben, és nem megy bele, akkor csalódott leszel, stb..

    Mivel a fiatalságot teljes mértékben beszippantották ezek a trendek, ezért nincsenek kontrollcsoportok, ez vált normálissá. Ez azt okozza hogy az átlagember nem tudja észrevenni a káros hatásokat, mivel az egész környezetében jelen vannak a rossz szokások. Ha meg valaki felhozza a témát, hogy lehet tenni kéne valamit ellene, mindegy milyen tudományosan is magyarázza el, hülyének fogják nézni, és folytatni fogják amit csináltak eddig is.

    Mi a megoldás?

    Nem tudom. Mindenesetre van az a jó kis mondás hogy "Légy a változás amit a világban látni akarsz.", és én egyelőre ezt követem.

    [ Szerkesztve ]

  • Phvhun

    őstag

    válasz Phvhun #29 üzenetére

    Antiszocializálódás hatásai röviden és érzékletesen (nagyon jó videók):
    [Facebook hatásai]
    [Fejünk homokbadugásának hatásai]]

    (#30) CsiguszMaxim: Igen ez jó meglátás, tipikus rossz példa a hibás sorrendre a mai modern startup világ. Össze akar rakni egy startupper valami eszközt vagy netes programot, amit aztán havídíjért ad el, hogy pénzt keressen. Esetleg az ötletéhez befektetőket is talál. Hónapokon keresztül fejleszti a cuccot, és aztán amikor kész kiderül hogy senkinek nem kellett. Ahelyett hogy először beszélgetett volna egy halom emberrel, és így kiderítette volna, hogy van-e igény a cuccra.

    Szerk: Az élet nagy igazságaival az a gond, hogy mindenhol ottvannak, mindenki mondja őket, de senki nem alkalmazza őket. Plusz nagyon sok dolog ütközik egymással, nincsenek kész komplett rendszerek, amiket teljes mértékben követni lehet és az egész életünket rendbe rakja. El kell olvasni egy halom könyvet, és leszűrni a lényeget, aztán kisérletezgetni kell, hogy megtaláljuk az optimális kombinációt. Ez bitang sok meló, és az emberek nagyrészének nincs meg az a motivációja és képessége hogy végigcsinálja a folyamatot.

    [ Szerkesztve ]

  • Phvhun

    őstag

    válasz #56573440 #39 üzenetére

    A heroinos példát úgy kell helyesn értelmezni hogy a függőségek és szokások kialakulására van egy dedikált agyterület, és amikor kialakul egy szokás akkor az fmri felvételeken hasonló aktivitás mutatkozik ugyanazon az agyterületen a drogfüggők és a pornófüggők között.

    De egyébként itt a probléma az hogy a függőség nem arra alakul ki hogy elképzeled hogy nővel vagy, hanem az egész rituáléra ami körülveszi: ncore -> xxx -> félig ruhában ülve egy képernyőre csattogsz, és aztán amikor valódi akció lenne először, akkor nem ugyanezek a körülmények vannak, és ha az agy ehhez van szokva, akkor amikor valóságban történik meg akkor nem tudsz ráhangolódni, és nem lesz jó, esetleg a szerszám se akarja megerőltetni magát (tapasztalat).

    A pornóra rámozdulás és a párral történő akciózás között az a különbség hogy ha párral csinálod, akkor felszabadulnak más féle hormonok is, és ez teljesen természetes módon egészséges.

    A feszültség levezetésére meg kiválóan működik az edzés.

  • Phvhun

    őstag

    válasz #56573440 #45 üzenetére

    Nem vagyok szakember úgyhogy csak a sok forrásból olvasott legracionálisabb információkat aggregáltam a hszeimben.

    Tévedés jogát fenntartom, viszont azzal nem értek egyet hogy ősi igényeket kielégítve kell élje az ember az életét, mert az agresszió is oda tartozik, mégsem ütlegeljük egymást bunkósbottal minden apróság miatt már.

    edward2: Ez így van, csak van akinek nincs önkontrollja és elkezd eszkalálódni a szituáció: soft-al kezdi, unja, jön a hard, aztán meg ki tudja mi. Igényes meg tudom hogy van, mert énis azt preferáltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák