Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Hieronymus #36 üzenetére

    Nem tudom, mit szívtál, de kérek belőle. :D

    Egyetlen különlegessége a Holdnak, hogy a gyíkemberek úgy csinálták meg, hogy a Föld körüli keringési ideje megegyezik a saját tengelye körüli forgásidejével, ergo mindig ugyanazon arcát mutatja felénk. De ez csak egy Föld-Hold reláció, egyébként természetesen forog (mint említém vala ugye), és mint minden forgó égitest, előbb-utóbb körbevilágítódik a Nap által, kivéve ha kötött pályán mozog a Naphoz képest, ami nem egy gyakori jelenség Naprendszerünkben.

    Bárhogy nézzük, a Nap fele ugyanis már nem él az, hogy amennyi idő alatt megkerüli azt, annyi a forgásideje is, hiszen 27,3 nap alatt fordul meg saját tengelye körül, míg 1 év alatt járja körbe a Napot. Egy lényegesen szűkebb pályán, bőven a Merkúron belül, fennálhatna a Naphoz viszonyítva a kötött pálya, tehát amikor a forgásideje megegyezik a keringési idejével, hacsak el nem porlad közben, de jelen helyzetben így a Föld kísérőjeként, jelen forgási sebességével ez kizárt, mert 27,3 nap a forgásideje, nem 365.

    Tehát nincs mindig sötét és mindig világos oldala, olyan oldala viszont igen, ahova kiáll az űrhajós és nonstop a Földet látja. Az nem megy le, nem jön fel, egyedül csak dagad és csökken úgymond (mint az újhold-telihold váltakozása) a Nap-Föld-Hold játékban, de ennyi, nonstop ott van az égbolton és bassza az ember csőrét este, hogy nem tud a fényétől aludni az üvegkupolában - max Újföld esetén.

    Az erre a területre eső ingatlanoknak lehet a jövőben - várhatóan - nagyobb értéke, így érdemes Ethereum-ból már most betárazni, ha jót akarsz. ;]

    A Föld a Holdhoz képest viszont sokkal gyorsabban forog (~ szűk 1 nap alatt ugyebár megfordul maga körül), így a Hold tőlünk nézve vándorol az égen, miközben a holdszakokat is mutatja nyilván, mert közben meg a Föld-Hold kettős is máshova esik a Naphoz képest.

    Szívesen.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák