Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nord_

    veterán

    válasz leslieke #26 üzenetére

    Kifejezetten örülök annak, hogy bárhová megyek hosszabb-rövidebb időre, nem kell azon agyalni, hogy melyik könyvet / melyik könyveket vigyem magammal. Meg azon se, hogy lesz-e egyáltalán helye a táskában.

    Attól, hogy digitális formában vannak a könyveim, ugyanúgy szeretek olvasni, mint annakelőtte.

    (Ugyanilyen példa: nem bánom, hogy felszámolhattam a porfogó CD állványomat és a rakás CD szépen bedobozolva a padlásra került. A memóriában lévő zene még jobban meg is felel a zenehallgatási szokásaimnak: általában valamilyen stílusra vágyom, nem pedig egy kifejezett korongra.)

  • nord_

    veterán

    válasz leslieke #28 üzenetére

    Ebben meg én értek veled egyet: a meglévő könyveimet nekem sincs eszem ágában száműzni a házból! :) A könyvespoc megmarad - de az újdonságok egyre inkább digitális formában érkeznek.

  • nord_

    veterán

    válasz DJS #59 üzenetére

    Nohát, azért ez több sebből vérzik!

    Pl.

    elektronikus kütyüink ma fizikailag elég sérülékenyek
    1. Biztonsági másolat.
    2. Nadrággal együtt mosógépben kimosott memóriakártyáról olvasható maradt minden fotó. Pedig egy ilyen művelet eléggé messze áll a "fizikailag óvjuk" metódustól. ;)
    3. Talán a könyveink nem sérülékenyek?

    Ha véletlenül letörlöd, igényelhetsz-e a blokk ellenében új példányt a terjesztőtől?
    Ha véletlenül elveszíted a papíralapú könyvedet, igényelhetsz-e blokk ellenében új példányt a terjesztőtől?

    Mi biztosítja a fájl sérülésmentes átvitelét?
    Mi biztosítja, hogy a nyomdából kijövő, boltban megkapható összes papíralapú könyv sérülésmentes?

    Amíg egy nívós folyóirat régen és ma szakemberek csapatának hetekig tartó munkájából állt össze, addig a digitális világ tipikusan a sebtiben begépelt, másolt hírekből élő híroldalak és az ingyen dolgozó, laikus bloggerek terepe.
    Butaság, óriási butaság.
    Láttál te már folyóiratot digitális formában is megjelenni? Szerintem nem... mondok egy profán példát: nézd meg a Sanoma-tól a Story magazin Apple iPad-re készített digitális változatát!!

    De a gondos, lassú munka ellen szól, hogy az e-könyvnek gyakorlatilag nincsen anyagköltsége.
    Kitaláció, tények nélkül.

    Ma tíz dollárért adják az e-könyveket, mert még így is olcsóbbak a papírkönyveknél, de ha az e-könyv lesz a főáramlat, akkor ez az ár lehet, hogy lemegy egy-négy dollárra. Mint egy dal ára az iTunes-boltban.
    Hűha... Miért is dehonesztáló, egy egy dolláros dal? Amögött tán nincs munka??

    A szövegekért fizetett magasabb ár egyúttal egy másféle olvasási kultúrát is jelentett: az egyszer megvett lapot a legtöbben rongyosra olvasták, minden cikket figyelmesen elolvastak, hogy legyen értelme a vásárlásnak. Ez már ma is eltűnni látszik, a digitalizáció után pedig teljesen eltűnhet.
    Butaság. Nem az adathordozó típusától függ a figyelem! Az, hogy esetleg magadból indulsz ki, közel se jelenti azt, hogy mindenki más ugyanígy olvas...

  • nord_

    veterán

    válasz LA_COSTE #61 üzenetére

    1. Akkor pont ott leszel, mint a hagyományos könyvnél. Vagyis az e-book szempontjából nincs hátrány a papíralapú megoldáshoz képest. De ez csak legrosszabb esetben, ugyanis az nem igaz, hogy egyik e-könyvről se lehet másolatot készíteni.
    2. Itt a hangsúly azon van, hogy az olcsóbb előállítás slendriánabb munkát eredményez.

Új hozzászólás Aktív témák