Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz F.E.K.. #11 üzenetére

    A kriptós csalás nem azt jelenti, hogy reklámoznak egy valódi kriptopénzt, aminek később csökken az értéke és így veszteség keletkezik. Persze, lehet, hogy az okos amcsik ezt is jelentették a hatóságoknál és ezt is belevették ebbe a statisztikába, miért ne.

    A kriptocsalás bármilyen olyan csalás, aminek eszköze a kriptopénz vagy állítólagos kriptopénz.
    Pl, hogy egy nagyon egyszerű esetet mondjak: fizetsz valamiért kriptopénzben, amit sosem kapsz meg. Vagy pl. a korábban berki krisztián (a kisbetű nem véletlen) által is reklámozott nem valódi kriptopénzért valódi pénzt fizetsz, amiért semmit sem kapsz a valóságban. (3 ilyen csalás jut eszembe fejből, ezeket nyomatták ezerrel a magyar influenszerek is: smartcrytonote, invia, onecoin)

    A kriptopénz azért a csalások melegágya, mert nagyon nagy profit lehetőségével kecsegtetnek. Ugyanaz a pszichológia az ilyen csalások mögött, mint a nigériai típusú csalásoknál (nigériai csalás: örököltél 1000milliárdot, csak utalj át nekem egy milliót és meg is kapod). Mert, ha nagyon nagy profit lehetőségét látja az ember, akkor szó szerint elmegy az esze.

    Ha azt mondom, nektek, hogy megadom a bankszámlám, utalj rá pénzt és én visszautalok kétszer annyit, akkor azt senki sem fogja elhinni. Ha ugyanezt állítják a csalók csak kriptopénzzel, azt máris elhiszi egy csomó hülye világszerte, aztán lehet panaszkodni a hatóságoknál. (Ezutóbbi csalás kb éjjel-nappal megy a youtubeon streamként, általában valami régi kriptós konferencia vagy Elon Musk interjú megy felvételről, és a leírásban ott van a cím, hogy ide küldd a kriptót, és majd visszakapod a dupláját. És még mindig van, aki elhiszi, különben nem csinálnák a csalók.)

Új hozzászólás Aktív témák