Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz rii #253 üzenetére

    En mindjart 41 vagyok, es nem vagyok face fan (iwiw-en voltam, de csak nehany ismeros kedveert es idonkent uzengetni), de egesz mas a velemenyem, szoval nem kortol fugg.
    En szeretem azt, hogy a technikai fejlodes miatt azokkal is tudok kapcsolatban maradni, akikkel fizikailag nem talalkozom. Hogy ez ritkitja az IRL talalkozasokat? Biztos. De most a latvany vagy a gondolat szamit neked a masikbol? Nem beszelve arrol, hogy a veges ido/penz miatt joval kevesebb kapcsolat, es foldrajzilag teljesen szu"rt fer bele nalad, mintha online is kapcsolatnak tekinted. Persze, kozos elmenyt szerezni kozosen toltott idovel lehet, de tulzasnak tartom ezt az egyetlen valos kapcsolatnak tartani. [Konkretan a ferjemet is online, nem tarskereson hanem egy jatekban ismertem meg. Nyilvan kapcsolat es gyerekek irl lettek belole...]

  • DS39

    nagyúr

    válasz rii #253 üzenetére

    én a hírportálok alján akkor utáltam meg a Like gombot, amikor ilyen halálhíreknél, tömegbalesetes cikkeknél is ott virított alul hogy tetszik. hát tetszik a frászt, ízléstelen dolognak tartom. szerencsére azóta ezt már finomították és van ajánlom, ill. megosztás feliratú "like" gomb is.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz rii #253 üzenetére

    Teljesen sablonos, eléggé begyöpösödött állításokat hoztál fel a közösségi oldalak ellen, és retardált vagy gyerekkor és kamaszkor között mozgó, vagy azok szintjén megragadt emberekkel példálóztál, hogy alátámaszd az érvelésedet amellett, hogy mik is a rossz hatásai.
    Érdekes, én a barátaimmal/haverjaimmal (van különbség a kettő között) fészbukon szoktam megdumálni egy közös "fórumban" (csoportos beszélgetésben) a heti focizás időpontját, vagy azt, hogy mikor megyünk el piálni, meg van különböző ismerősi körökkel közös, egymástól független több csoport is, ahol meg minket érdeklő, egymásnak szánt linkeket osztunk meg, aztán röhögünk rajta "virtuálisan", majd amikor ÉLŐBEN találkozunk (amit a büdös szemét közösségi oldalon egyeztettünk le), akkor is mindig tudunk miről dumálni, és nem cseszegetjük közben a telefonunkat, hanem dumálunk, sörözünk, meg röhögünk.
    Csomó találkát lehetne megbeszélni egyenkénti körbetelefonálgatások útján is, de valószínűleg ennyi ember esetén kényelmetlenebb is lenne, és lehet, hogy a normális szervezés esélyét is csökkentené, ez egy gyors kommunikációs forma, amit mindenki lát - persze létezik köremail is, meg ez nyilván nem egy új találmány, mégis elég pörgőssé teszi a dolgot.
    Jé, nahát, közösségi oldalak tagjai vagyunk, és mégsem lett belőlünk "zombi". :D Közösségi oldalon keresztül beszéljük meg a valós találkozóinkat, hát felháborító! :D
    Vagy amikor megy a csetelés, és ott írod meg a haverodnak, hogy "gyere már át, iszunk", amiből aztán lerészegedés lesz, akkor nehéz azt az érvet alátámasztani, hogy a közösségi oldalaknak csak olyan csúnya gonosz árnyoldalai lennének, amiket te felvázoltál.

    Volt példa rá, hogy egyetemi, csapatmunkában végzett szoftverfejlesztős projekt keretében szervezett közös találkozókat is ott dumáltunk meg. Nem virtuálisakat, hanem valósakat.

    "meg amikor elmennek az emberek sörözni, dumálni, akárhová, és sokan kapják elő az okostelefont face alkalmazással, és nézegetik, meg kommentelgetnek."
    Ha valaki felnőttkora létére egy kocsmában, a haverjai társaságában is a Facebookot cseszegeti (sajnos én is tudok ilyenre példát), amiatt ő a hibás. Valószínűleg ezzel kompenzál valamit, vagy szimplán unatkozik, esetleg úgy érzi, így ő irányítja, hogy mi érdekli őt. Hát rossz lehet. :) Nekem is van okostelóm, megtehetném, hogy cseszegetem a telót sörözés közben, amikor az általam kedvelt emberek között vagyok, de nem teszem, nem érzek rá igényt, pedig én is csatlakoztam a gonosz szemét ördögi közösségi oldalhoz.

    "iwiw-en volt olyan, hogy XY város lapja. Mivan? ahelyett h kiemnnének a térre és brancsolnának. Persze lehet hogy megteszik így is, de minek, ha mindent tudok a másikról a monitorom mögül."
    Honnan veszed, hogy attól még nem brancsolnak? És ha van közösségi lapja egy helységnek, az miért jelentené automatikusan azt, hogy az emberek nem találkoznak? Miért nem tudod elképzelni, hogy mondjuk pont amiatt/azon keresztül találkoznak?
    Akik nincsenek regisztrálva Facebookra, vagy elvből nem hajlandók felmenni rá, és hasonló érvekkel hozakodnak elő, azok általában azt sem tudják, hogy sok esemény (szülinap, koncert, sportesemény, akármicsoda) éppen Facebookon szerveződik, és éppen ezáltal állnak fel a zzzemberkék a gépüktől, és tolják be mondjuk a városba/faluba/tanyára a seggüket.

    Ha valaki amúgy sem ura az életének, akkor azért nem biztos, hogy csak a közösségi oldalak hibáztathatók.
    A negatív szempontjait az előző hozzászólásomban már felvázoltam, szóval azt nem szándékozom megismételni. Mint látható, én is tudom, hogy VANNAK negatív hatásai. De amiket írtál, azok közösségi oldalak nélkül is előfordulhatnának.

    "arról nem is beszélve, hogy a face sikere adott lehetőséget hogy minden hírportálhoz már tartozik egy comment rész is, ahol az emberek olyan dolgokat vágnak a másikat nem ismerve egymás fejéhez, hogy rossz nézni ..."
    Ebben végre egyetértek. Ez tény, hogy sokan érzik magukat nethuszárnak, de mondjuk ez a Facebook előtt már jóval létező fórumokra is igaz; annyiban alakult át a világ, hogy most már az IT eszközei minden ostoba kretén által elérhetőek, ezért épít rájuk a zzzinternet. És ez viszont rossz.

    A lényeg röviden: ha valaki amúgy is idióta, az nem csak a Facebook miatt lesz az.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák