Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz TomMusic #8 üzenetére

    "A mai kor pénzének fedezete az az áru- és szolgáltatásérték, amit az adott gazdaság előállít, illetve nyújt egy adott időszak alatt." (penziranytu.hu)

    Néhány éve, mikor még semmit nem tudtam a kriptovalutákról, az a gondolat merült fel bennem, hogy a sok-sok bányászgép valami hasznosat, értékeset számol, és ez adja a az adott valuta értékét. De nem. Utánaolvasva kiderült, hogy csak számolja a "semmit". Így egyet kell értenem: A kriptovaluta úgy ahogy van egy nagy pazarlás. Őszintén szurkolok, hogy pukkanjon ki ez a lufi. Egyrészt azért, hogy ne pazaroljuk feleslegesen az áramot, másrészt azért, hogy 50 Ft-ért lehessen kapni az 5700XT-t. ;] (vagy úgy egyáltalán lehessen kapni ...)

    #7 Dɨngodilɇ: Jogos felvetés. ;]

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz TomMusic #8 üzenetére

    Semmi, csak az Amerikai Egyesült Államok gazdasági, társadalmi és katonai súlya és nehány száz millió amerikai állampolgár munkája. Ez tényleg semmi. :U
    Szemben a bitcoinnal, ami mögött ott van... ott van... az összes... Na, de ez mind ott van mögötte. :DDD
    Na, de látjuk a tőzsdén is, értéke a hitnek és a Muskizmusnak van. A fundamentumokon és a profitabilitáson a YouTube szakértő, már régen túlnőt. ;]

  • kilua

    senior tag

    válasz TomMusic #8 üzenetére

    Ami pazarló az a proof to work alapú nyílvántartás: munkától, lepazarolt számítási kapacitástól függ ki írhatja hozzá a blokklánchoz a tranzakciókat ezt kéne megszüntetni.

    Az ethereum most akar átállni proof to stakere: azaz az írhatja hozzá a blokklánchoz a tranzakciókat akinek van bizonyos számú eth-ja és persze akar ezzel foglalkozni, ami hatékonyabb. Remélem a btc is erre áll át hosszútávon, és akkor nem lesz pazarlás.

    [ Szerkesztve ]

  • haxiboy

    veterán

    válasz TomMusic #8 üzenetére

    Áram pazarlás? Az összes kriptovaluta áramfelhasználása nagyjából megközelíti Svédország teljes áramellátását? Hol van ez nagyságrendileg mondjuk egy közepes méretű országhoz képest? Például az iparilag nagyon is fejlett Japánhoz képest? kb sehol.

    Ezeknek a valutáknak az ad értéket hogy megbíznak benne az emberek, mert nem lesznek átb@szva amikor ki vannak fizetve, nem tudsz hamis cryptoval zsömlét venni a boltban stb. stb.

    #12: Éppen azt a semmit számolja ami miatt megbízol benne, ezt a "lufi" pukkanós dolgot meg hagyjuk, minden évben teletolják tűvel azt a lufit mégsem durran ki.
    A kereslet kínálat törvényével meg vagy együtt élsz, vagy nem, vehetsz olcsóbb videókártyát ami megfelel a zsebednek, én sem sírok mert drága az új elektromos Porsche meg amúgy is alig gyártanak belőle.

    Ugyanez igaz egyébként mindenre, közgazdaságtan 101...

    #14kilua Ehhez azért a bányászoknak/node-t futtatóknak is lesz 1-2 szava, én biztosan nem szavazom meg a proof of stake-t, a validátori követelmények a legtöbb esetben olyan nagy befektetést igényelnek ami csak a nagyon gazdagoknak kedvez (eth 2.0 esetében 42 eth).
    Pool-ban stakelni meg mégiscsak olyan mintha bankba raknám a pénzem, tök jó meg minden hogy mindenféle befektetett cucc nélkül "kamatozik", de a PoS pont a decentralizáltság ellensége...akkor már inkább az OTP.
    Eddig akiket megkérdeztem, és kicsit nagyobb vagyonnal rendelkeznek több kriptoban, ők nem szeretnék a PoS-ra váltást, noha legtöbbjük már nem is bányászik. Újabb ETH forkot érzek a levegőben, vagy épp nagyon sokan átpártolnak a classic láncra.

    Bírom hogy gyakorlatilag minden poszt alatt van valaki aki azon sírdogál hogy nem kapni kártyát. Facebookon még rosszabb a helyzet :W :W

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • bokapeter

    tag

    válasz TomMusic #8 üzenetére

    Nagyon egyetértek veled. Az a környezetszennyezés ami a kriptovaluták bányászásával jár egyszerűen nem elfogadható.

    BP

Új hozzászólás Aktív témák