Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LeffeB13

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy Dune HD Smart D1-em, egy Synology DS212+ NAS-om, és volt egy Linksys WRT54GL routerem (tomato firmware). A Dune-ben NFS - UDP protokollon keresztül lett kiépítve a kapcsolat a NAS-sal, ami működött is szépen. Viszont pár napja gigabit netre váltottunk, amihez beruháztam egy gigabites routerre is, nevezetesen egy Asus RT-N66U-ra. Látszólag a hálózat többi része működik továbbra is, de a média lejátszása NAS-ról szaggat. Ha visszakötöm a régi router-t, megy minden szaggatás mentesen, ha viszont jön az új router, akkor megint szaggat. (Az új router is kapott egy tomato-t, de az sem segített.)
    Azt tanácsolták máshol, hogy változtassam meg a Dune-ben a protokollt UDP-ről TCP-re. A helyzet tényleg nagyon sokat javult (a folyamatos szaggatás megszűnt), ugyanakkor még mindig nem a régi, mert kb percenként továbbra is be-beszaggat.

    Van esetleg vmi ötletetek, vagy javaslatotok, hogy miként lehetne ezt megoldani?

    Köszi és üdv,
    Marci

  • LeffeB13

    csendes tag

    válasz krealon #17879 üzenetére

    Igazából a Dune csak 10/100 Mbitre képes, és ha a 10/100 Mbites routerem van bekötve, akkor megy szépen, ha viszont jön a 10/100/1000 Mbites router, akkor visszaesik a sebesség, durván a felére (10Mbit -> 5 Mbit).
    Úgy értelmezem az általad írtakból, hogy a médialejátszó próbálna meg felkapcsolni gigabitre, viszont maga a médialejátszó nem képes erre a sebességre. Ennek ellenére is próbáljam meg a korlátozást router szinten?

  • LeffeB13

    csendes tag

    válasz krealon #17881 üzenetére

    Csak most sikerült kipróbálnom azt, amit írtál, azaz bekötöttem a WRT54GL-t switch üzemmódban a médialejátszó és a router közé. Az eredmény az, hogy a sebesség visszatért, és stabilan tartja is a kb 10MB/s-et. Ez eddig nagyon ígéretes, viszont nincs túl sok tapasztalatom a sávszélesség korlátozásában, ezért kérlek erősítsd meg, hogy jól gondolom-e a következőeket, és tényleg ez lesz a helyes beállítás:
    Találtam egy "Bandwidth limiter" nevű funkciót, amelyben van egy "max available download" és egy "max available upload" mező -> gondolom itt mivel kbit-et kell megadni, ezért mindkét mező értékét 102.400-ra állítsam (vagy 100.000-re) -> ezután válasszam ki azt a lan port-ot, ahova a médialejátszó be van kötve, és az alsó letöltési határhoz 0-át a felsőhöz, pedig a korábban megadott max értéket állítsam be, majd ugyanezt végezzem el a feltöltési sebességre vonatkozó mezőknél is.

  • LeffeB13

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni két probléma megoldásában.

    Kiindulási pont:
    A lakás alaprajzát megnyitva, a WC-vel szemben a folyosó falának meghosszabbításaként egy beépített szekrény található, ami a bejárati ajtóig tart. Ebben a fa előszobaszekrényben van a UPC által adott modem/router, és az ehhez kapcsolódó Asus router. A falakban UTP kábelek futnak a nappaliig, amire a switch van rákötve, a switch-hez, pedig a NAS és a médialejátszó csatlakozik a nappaliban.

    1. probléma – a Wifi hatótávolsága
    Sajnos sokszor előfordul, hogy a hálószobában a Wifi jelerőssége a legalacsonyabb, így sok bosszúságot okozva akár már a telefonon/tablet-en keresztüli hírolvasásnál is. Ezt szeretném valahogy megoldani, vagy egy alapból erősebb wifi jelerősséggel bíró router-rel, vagy egy jelerősítővel, vagy bármilyen egyéb megoldással.

    2. probléma – Wifi-n keresztül a konyhában maximális jelerősségnél is elő- előfordul, hogy egy tableten megnézni kívánt film akad, lejátszását nem lehet folytatni, máskor ugyanazt a filmet ugyanazon a helyen már le tudom játszani.

    A fentiekhez még az is hozzátartozik, hogy a nagyobb sebességű netre váltás miatt, gondoltam lecserélem a régi Linksys WRT54GL routerem (tomato firmware), és egy Asus RT-N66U lett helyette. A médialejátszón keresztül a korábbi UDP-s (NAS) kapcsolatot át kellett állítani TCP-ra, mert az új routerrel a filmek nézhetősége sérült, és a TCP kapcsolatra váltással is csak a nézhetőséget tudtam biztosítani, de a bitráta lecsökkent a korábbi routerhez képest (azt hiszem most olyan 10 MB/s). Erre azóta sem igazán tudtam megoldást. Úgyhogy nagyon az a gyanú, hogy az új routerrel valami nem stimmel. Egyébként tomatot az új routeren is próbáltam, de semmi nem javult, úgyhogy visszaálltam a gyárira, most is az fut rajta.
    Ha abban tudnátok segíteni, hogy hogyan kellene elindulnom (milyen eszközökkel), hogy a hálózatban található elemekről egyesével meg tudjam állapítani, hogy helyesek-e vagy sem, kvázi megállapítva a leggyengébb láncszemet, az is nagyon nagy segítség lenne.

    Még talán fontos lehet, hogy az eszközök milyen módon vannak jelenleg bekonfigurálva:

    Köszönöm előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • LeffeB13

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #25615 üzenetére

    Kipróbáltam úgyis, hogy kivettem a szekrényből a router-t, de a jelerősség a hálószobában változatlan.

    (Még egy további infó, hogy jelenleg a upc modem/router (bridge mode) egy lan portja van rákötve az asus wan portjára.)

    Egyébként az asus router eleinte a nappaliban lett üzembe helyezve úgy, hogy a upc modem/router továbbra is az előszobában volt. De azt olvastam valahol, hogy a modem és a router összekötését rövid kábellel érdemes megoldani, ezért átkerült az előszobába az asus router is. Illetve, hozzátartozik a történethez az is, hogy amikor az asus router a nappaliban volt, akkor a jelerősség az előszobában volt alacsony, azaz olyan mintha a teljes lakást az asus router képtelen lenne lefedni bárhova is teszem.
    Hogy állapítható meg, hogy az asus router nem hibás-e? Csak, mert ha visszaviszem, és kiderül, hogy valójában konfig probléma volt, az tudtommal nekem pár ezer forintomba fog kerülni, és azt szeretném elkerülni.

  • LeffeB13

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #25618 üzenetére

    Valójában máshol is próbáltam már, mert a korábbi lakásunkban történt meg a router cseréje Linksys WRT54GL -ről Asus RT-N66U -ra. Ott, csak annyit tapasztaltam, hogy az asus (gyári firmware-rel vagy másmilyennel) instabilabb mint a tomato-val felvértezett linksys, de ott még a kis lakás miatt nem jött ki ilyen hangsúlyosan a wifi probléma. (Azért a mostani lakásunk sem nevezhető palotának, bár az elrendezése lehet, hogy nem túl wifi barát)
    Nekem ezzel a máshol kipróbálással az a problémám, hogy nekem még mindig túl szubjektív, azaz azt sem tudom eldönteni, hogy felhasználó probléma áll a háttérben, az eszköz erre alkalmas, és többet nem is kell tőle várni, vagy hibás hardverről beszélünk. Én olyan tesztre gondoltam, mint pl a merevlemezek esetén, hogy lefuttatok egy gyári diagnosztikai programot, amit a szervíz is lefuttat, és ha ott hibát dob a gép, akkor biztos, hogy a szerviz is hibásnak fogja azt minősíteni. Ha routerek esetén ilyen nincs, akkor milyen lépéseket kellene végig csinálnia az embernek ahhoz, hogy a hardver visszavétele esetén jogosnak minősítsék a problémát, és ne lukra fusson? Tényleg az a gond, hogy azt nem tudom mondani, hogy egyáltalán nem működik, inkább az az érzésem, hogy nem azon a szinten működik, mint amit elvárhat az ember egy akár alsóbb kategóriás routertől is.
    Aztán, ha más megoldás nincs, akkor lehet, hogy online rendelek egy másik router-t, és ha jó, akkor a jelenlegi routerrel van nagy valószínűséggel probléma, ha pedig nem, akkor nem tudom...

  • LeffeB13

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #25621 üzenetére

    Ha jól értem, akkor szükség lenne a kritikus területen egy újabb router beüzemelésére. Ebben az esetben bármilyen router megteszi (akár egy erősebb AC-s is?), vagy szükséges valamilyen kompatibilitási szempontokat is figyelembe venni?
    A beállítása a másodlagos eszköznek úgy történne, hogy az elsődleges router lan portját összekötném a másodlagos router wan portjával? ugyanabban a tartományban kell lenniük? Az elsődleges eszköz 192.168.1.1. A másodlagost is ugyanerre kell állítanom? A másodlagos routeren szükséges bármilyen egyéb dolgot beállítani? Egyébként a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ha azon a területen vagyok, amelyet mindkét router hatótávolsága lefed, akkor mi alapján fog egy adott eszköz az elsődleges vagy a másodlagos routerre csatlakozni?

  • LeffeB13

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #25625 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget.

    Már csak egy kérdésem lenne: a wi-fi jelerősítő mennyire lehet alternatívája a 2 routeres megoldásnak?

  • LeffeB13

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #25631 üzenetére

    Köszönöm a sok segítséget.

    Nagyon érdekelne az a WDS bridge. Milyen routerekkel lehetne azt biztosan elérni? Az N66 nem alkalmas rá semmilyen formában? Mondjuk 2 db N66 képes lehet rá? (Tény, hogy korábban volt rajta tomato, de most gyári firmware van rajta)

Új hozzászólás Aktív témák