Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz agabe #21923 üzenetére

    Tévhit hogy nagyon közel kell ülni hogy lásd a különbséget, akkor kb az előbb említett színterek különbségét se érzékeled csak műszerrel. A családdal teszteltük és mindenkinek feltűnt amikor 4k anyag ment a 49"-os TV-én 2,5-3m-ről is. Na nem szedett-vedett anyag, hanem tényleg jó minőségű. Nyilván minél közelebb ül az ember annál inkább látja a különbséget, de egy TV nem monitor szóval fölösleges nagyon közelről nézni. Azt aláírom hogy az 55" és 65" közötti méret lenne az ideális 2-4m-es távolságokra.

  • Partz

    senior tag

    válasz agabe #21923 üzenetére

    A Rec.2020-at lézeres rgb projektorokhoz lőtték be, amitől a mai hagyományos kijelzők messzi járnak. Kísérleti fázisban quantum dotos lcd tévékkel már értek el 90% feletti Rec.2020-as tartományt, de azt mondják ezzel se tudnak a 100%-ot teljesíteni a színszűrők miatt. Professzionális rgb oled kijelzőkkel is kb 80%-ot tudnak lefedni, ami szintén nem 2 fillér.

    Gyártók azt nyilatkozzák, első cél a 100% dci színtér lefedése otthoni kijelzőkön. Ha ez teljesül, évről évre a rec.2020 megközelítésére fognak törekedni, de a jelenlegi technológia mellett ennek a teljes lefedése kivitelezhetetlen.

    Szerintem, az uhd szabvány következő fázisában lesz csak sztenderd a Rec.2020 színtartomány (a 10 bit amúgy se lenne elég hozzá, látható sávozódás nélkül, magas dinamikatartomány mellett) oda már inkább a színenkénti 12 bites megjelenítés passzol, és megléphetik a 8K felbontást. Ez még pár évvel odébb van.

    Egyébként az idei 9 szériás Samsung-Panasonic tévék, hivatalos mérések alapján 96-96% dci-p3 színteret tudnak. A Sony-król sajnos még nincs adatom. Azt viszont nem mondanám hogy várni kell, mert ez az új szabvány, ez is látványos előrelépés. Sőt most sokkal inkább vennék ilyen tévét , mint 2013-14-ben, amikor bejött az uhd felbontás, de az egyéb specifikációk még a levegőben lógtak.

Új hozzászólás Aktív témák