Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sz.L.

    aktív tag

    válasz bambano #2 üzenetére

    Ez több szempontból is előnyös.

    Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

  • Chiller

    őstag

    válasz bambano #24 üzenetére

    Természetesen én is csak találgatok innen messziről, de igazság szerint ezt azért le lehetne szűkíteni.

    A.) szoftveres gond volt: központban volt, valamelyik nagyvárosban, vagy annak közelében, esetleg a "kimenő" csatlakozás közelében. Amit szintén valamelyik nagyváros (illetve tengerpart) közelébe teszik, pont azért, hogy ne kelljen 10+ órákat utazni.

    B.) hardveres gond volt: lásd fentebb. Azért van ott (is) redundancia, attól hogy valaki elszánt egy kábelköteget a tanyán, kertvárosban, sivatagban nem kellene mindennek azonnal meghalnia órákig. Normál esetben "csak" sebességcsökkenést, ill. régiós/tartományi kimaradást kellene észlelni.

    C.) hackelés. Ez is gyakorlatilag SW gond.

    Ha a sivatag közepén lett volna a gond, akkor nem áll le a teljes Optus hálózat. Ott gondolom csak a kelet <-> nyugati csatlakozás fut keresztbe, tehát csak az egyik része állt volna le. De valószínűleg még az is ketté (vagy tartományokra) van szedve és fut a keleti partról egy (sok) szál Malajzia/stb felé, illetve a nyugati partról szintén egy az USA/stb felé. Rákerestem közben,jól tippeltem, itt a vizes térkép:
    Ráadásul van a tenger alatt is kapcsolat a K-NY partok között - a szárazföldi kapcsolatok mellett.
    Nyilván ha a fél hálózat megbénul és mindenkit ráterhelnek a másik felére, majd ahelyett, hogy az ezt kezelné (persze lassabban) inkább összeomlik, akkor több szintű volt a probléma.

    Valószínűleg SW gond volt amúgy (már csak azért is, mert a mobil és vezetékes is meghalt), persze ettől még lehet nem tudják/tudnák megmondani, hogy konkrétan mi volt a gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Brett001

    aktív tag

    válasz bambano #34 üzenetére

    Nem ugyanannyira, hanem még védetlenebbek...a távírók durva szerkezetek voltak, a mai elektronikus cuccok meg teli vannak érzékeny mikroáramkörökkel. Úgy kisülnek mint a huzat. Ezért van űridőjárás figyelés, ha valami durva CME (koronakidobódás) lenne, az egyetlen védekezés az érintett földrészeken teljesen lekapcsolni az elektromos hálózatot. Kár így is lenne bőven, de még mindig sokkal kisebb, mint ha feszülség alatti készülékeket, rendszereket ér a napvihar.

    "Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

  • Brett001

    aktív tag

    válasz bambano #38 üzenetére

    De nagyon érdekelne, hogy mi történne például a digi föld alá épített fémmentes optikai kábeleivel egy napkitörés esetén. főleg, ha éppen éjszaka van.

    Épp azért írtam, hogy az ÉRINTETT földrészeken! Egyértelmű, hogy a Föld éjszakai oldalát nem érinti közvetlenül a dolog. Lehet, hogy a kébelek a föld alatt vannak, de a transzformátor állomások általában a föld felett, mind ahogy a routerek, switchek stb, is legtöbbször a föld felett (talán a nagyon fontos kormányzati, katonai berendezések vannak föld alatt.) Amúgy meg:
    A legújabb kori gazdaságtörténet eddigi legnagyobb mágneses vihara 1989. március 13-án érte a Földet. Kanada Quebec tartományában mintegy 9 órán át tartó áramszünetet okozott, de volt, ahol csak 6 nap után tudták helyreállítani a szolgáltatást. A transzformátorok nem bírták a terhelést, az áramkimaradás okozta gazdasági kárt 5 milliárd dollárra teszik.

    [ Szerkesztve ]

    "Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz bambano #38 üzenetére

    1. Mi az a mágneses sugárzás?
    2. Az említett napkitörés a távíró hálózatban szikrákat generált, az a távíró kezelőját max megrázza kicsit, de bármilyen, nem katonai modern elektronikát azonnal hazavág.
    3. Az élő szervezet nem túl érzékeny a mágnesességre.
    4. Optikai jelet ugyan nem zavarná egy mágneses vihar, de a jelismétlőket, switcheket és routereket amelyek az optikai hálózaton is szükségesek ugyanúgy megsütné.
    5. Friss kutatások szerint a carrington eventnél jóval erősebb mágneses viharok is előfordulnak pár száz évenként. [link]

    Aki hülye, haljon meg!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #44 üzenetére

    OK, de amúgy ha már a net elmegy, akkor a legtöbb helyen áramod se lesz :D
    BTW én is ezért voltam gondban a lakással, hogy mit kéne beletenni, ami távolról is vezérelhető, de ha a vezérlés elhal, akkor pl. sima villanykapcsolóként is megy minden. Relézve lett... A reléknek lehet adni vezérlőjelet, ha külön akarom kapcsolgatni.
    A videót láttam.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák