Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    Üdv!

    moonlight115: Nekem van pár barátom a munkahelyről is. Szerintem, mindenhol lehet barátokat szerezni, csak nehéz találni.

    "Viszont, ha ott valakit kiközösítenének, esélyes lenne, hogy mellé állnék, hacsak nem rablógyilkos az illető."
    Igen, esélyes, hogy én is. Vagy, ha nem is, akkor is semlegesen állnék a dologhoz. Nem szokásom kiközösíteni, túl bonyolult, és fárasztó. Egyszerűbb gyorsan lerendezni a nézeteltérést, még ha néha durvább is.

    Crystalheart:
    "Elvárt a feltétlen tisztelet a főnök felé, tehát az ő véleménye elvárt a kollégák felé is..."
    Na, ez az, ami nálam nem működőképes, akármilyen régi hagyomány is, és akármennyit is fogok szívni még emiatt akár otthon is.

    "A japánok amúgy is elég hajlamosak kiközösíteni valakit, akár a családja vétke miatt, akár mendemonda miatt."
    Művészi szintre tökéletesítették ezt is. Furcsa, hogy ha mondjuk az egyik kolléga összeakad az egyik kiközösítettel, mondjuk ajtóban, vagy ilyesmi, akkor illedelmesen elnézést kér, mosolyog, meghajol, és előreengedi, meg minden. Mintha tök normális viszony lenne köztük. De, mondjuk reggel/este már nem köszön neki, meg úgy egyébként levegőnek nézi. Többször előfordult, hogy ültem az irodában, és csak ez a két szerencsétlen volt benn rajtam kívül, benyitott egy kolléga, mert valakit keresett, és az ajtóból megjegyezte, hogy "Áh, látom csak te vagy itt." És ezt a nem japán munkatársak is eljátszák. Meg, ugye kezdetben kérdeztem Tomot, hogy ők kik, meg miért, stb. Olyan fejet vágott, mintha minimum valami kártevőről kérdeznék, aztán közölte, hogy senkik, ők nem léteznek. Meg, az a tekintet, ahogy rájuk néznek, félelmetes. Ilyet európai ember nem tud. Végül aztán Hiro mesélt róluk.
    Mondjuk, a kiközösítettek is úgymond kizárták a többieket, ők se köszönnek, simán beszélgetnek egymással az iroda ellentétes részéből, a mobiljuk hangosra van állítva, fel is veszik, ami normálisan nem fordul elő másnál. Az egyiknél sikerült annyit elérnem, hogy köszönünk egymásnak (de csak ha más nincs a környéken), meg ilyen apróság, hogyha mondjuk egy papír leesik az asztalomról, felveszi az illető, és viszont, de ennyi. Tudom, hogy beszélnek angolul, de azt hiszem, ennyi marad a maximum érintkezés. Pedig, szívesen beszélgetnék velük is, jó lenne megismerni a másik oldalt is.

    "Ezen túlmenően azonban a férfiak gyakran ülnek össze késő délutánonként, esténként amolyan csapatépítő iszogatásra a kollégákkal beszélgetni, és csak éjjel érkeznek haza."
    Jah. A késő estig tartó kocsmatúrák. Egyébként, ilyen nálunk nincs, illetve csak elvétve fordul elő. Meg, ahogy hallottam, az se mindig kötetlen, valamikor inkább csak részt kell venni rajta, ha akarja az ember, ha nem. Tehát, elég nehéz eldönteni, hogy mi is a célja. Barátkozás, és közös kikapcsolódás, vagy csak érdek.

    "De munka idejére félreteszik a dolgot, és úgy tűnhet, mintha ugyanaz a személy munka közben kicsit máshogy viszonyulna ugyanazon másik emberekhez, mint munka után."
    Igen, ezt tapasztaltam, és a falra tudok mászni tőle. Számomra ez érthetetlen, hogy valaki helytől függően kezeljen egy embert kvázi idegenként, vagy barátként. Akkor most mit gondol valójában?
    Egyébként, szerintem a japánokra valami iszonyatos ambivalencia jellemző, szokásokban, gondolkodásban, viselkedésben. Ettől tuti becsavarodnék hosszútávon, de ők észre sem veszik.

    "Ellenben a nők hagyományos programja összejárni a barátnőikkel teázni, kézimunkázni, beszélgetni, és amennyiben háziasszonyi életet választja a karrier helyett (ami még mindig gyakoribb), úgy köztük nagyobb az esély a barátságra."
    Nem tudom, lehet, hogy ez még vidéken létezik, de Tokióban kétlem. Nálunk az intézetben több nő dolgozik, mint férfi (bár a vezető pozíciókban kivétel nélkül férfiak vannak), és más intézetekben is magas a nők aránya. A medikusok között is több lány van, mint fiú, ez a jövő szempontjából mindenképp fontos lehet.

    philoxenia: huhhh... Ez fájt. :)
    Egyébként, éppen Kyushun, a konferencián hallottam erről egy előadást, ami bár japánul volt, a grafikon angol volt. Részletesen életkor szerint volt ábrázolva a probléma nemek szerint, és egyet kivéve minden csoportban folyamatosan, és néhol egész drasztikusan emelkedik a testtömeg index. Na, ki találja ki, melyik csoport a kivétel?

    Új bejegyzés holnap, a képfeltöltés kissé megszívatott. Tök jó, hogy a google webes képfeltöltője (a Picasa nem működik a tűzfal miatt) még a Chrome-mal sem képes együttműködni...

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák