Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz titi83 #422 üzenetére

    A Meidzsi-korszakban is többnyire amerikai mintára (és amerikai nyomásra) kezdték el átalakítani az országot. A nyitás maga is Matthew C. Perry amerikai sorhajókapitány nyomására történt. Szóval volt már kapcsolatuk korábban is az amcsikkal, az Egyesült Államok tanúsította a legaktívabb külpolitikát Japán felé, potenciális kereskedelmi partnert és új, nagy piacot reméltek benne. (Később az államigazgatás különböző elemeit francia, porosz és orosz mintára szervezték meg.)

    Ami a köznépet illeti, Japánban a közembereket sok helyütt sanyarú körülmények közt tartották (gyakran még a jószívűbb daimjók (földesurak, feudális nagybirtokosok) is kénytelenek voltak, mert nagyon sok rendkívüli adót kellett fizetniük a sógunnak), gyakoriak voltak a belviszályok. A szamurájok élet és halál urai voltak, büntetlenül gyilkolhattak, és nem egy pszichopata volt közöttük... Azon kívül a daimjók nem építhettek kastélyokat és hajókat, és korlátozták a hadseregüket, ezért még daimjók is támogatták Mucuhito császárt a reformokban és a sógunátus elleni harcban. Így tehát a köznép a nyitást egyfajta felszabadításként élte meg, és sok daimjó is (akinek sikerült a vagyonát valamilyen formában átmentenie).

    Ez egy összetett dolog, így alakult. Azon kívül a japánok a középkor magasságában is szívesen importáltak komplett kultúrát Kínából. A megismert erősebb népek fogásait sikerrel ültetik át a saját kultúrájukba, és a maguk képére formálják azt. Az amerikaiak legyőzték őket, ezért eleve felnéztek rájuk, a megszálló amerikai férfiak pedig magasak, erősek és szabad természetűek voltak, ez a különös újdonság sok japánnak imponált. Az idők alatt elterjedt az amerikai (azaz europid) szépségideál férfiak és nők terén is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák