Keresés

Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz floatr #36698 üzenetére

    Nálad a tetszik/nem tetszik kérdése mindig nyers érveken alapul? Elég rossz lehet. :)

    Én már korábban is próbálkoztam hasonló elrendezésekkel, volt bal oldalon a panelom, állítottam be mindenféle fancy menüket, stb. Megnéztem én ezt a unity-t is, de én nem tudnám megszokni és hatékonyan használni. Totál kontraproduktív számomra. De folyamatosan hangoztatom, hogy számomra, és én meg azt nem értem még mindig, hogy miért kell ezt huszadjára is leírnom.

    De azzal sem mondtam hazugságot, hogy eléggé bughalmaz a compiz 0.9 alatta. Nagyon optimalizálatlan és lassú. Idővel biztos jó lesz, de egy stabilnak nevezett kiadásba nem kellett volna beletenni így. Oké, hogy nem LTS, de az emberek felé ez ilyen élesen nincs kommunikálva.

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • aag

    őstag

    válasz floatr #36698 üzenetére

    eddig még semmi meggyőzőt nem mondtál, ami valamennyire is igazolná a meglátásaidat, de akkor télleg hagyjuk.

    Nem akarlak én meggyőzni sem téged, sem mást. És nem kell semmit sem alátámasztanom egy véleményben. Így gondolom és kész. Nincs is mit beszélni róla többet. Az idő majd megmutatja igazam volt-e vagy sem. :K

  • #16820480

    törölt tag

    válasz floatr #36698 üzenetére

    nos én azért megyek bele, hogy széttúrjam a rendszert, mert a unity számomra is kontraproduktív (szép szó, átvettem a kollégától :) ), viszont mellette van egy másik felület, ami meg tetszik, csak éppen nem szeretik egymást az ubuntuval annyira. sajnos. mert amúgy az ubuntus backend az bejön, jobban is, mint a többi kiadásnál: a csomagkezelés, a repók, ppa-k, fejlesztési aktivitás a rendszer irányába, ezek mind meggyőzőek. és láthatóan inkább az ubuntutnál maradtam (illetve mint-nél, de ez részlet kérdés), pedig maga a gs felület ezerszer szeben fut fedora alatt, csak éppen ott az általam használt programokat sokkal nehézkesebb feltenni, nincs olyan kínálat sem, és sokan nem is fejlesztenek rá közvetlenül (forráskódból forgatni meg már nem annyira szórakoztató).
    a bajom egyébként például az indicatorokkal az, hogy ugye elvileg azért jöttek létre, hogy eltűntessék azt a káoszt, ami a notification area színes-szagos ikonkavalkádjával eluralkodott a panelon. namost eddig még egyet is értenék a felvetéssel, de a megvalósítás nem túl jó. kezdetnek az, hogy semmilyen szinten nem kompatibilis a régi értesítésgyűjtő felülettel, tehát minden programok át kell alakítani, hogy használni tudja. ráadásul évek alatt is alig volt képes elterjedni (gondolom éppen az előbbi miatt). most ugye méginkább tolják előre, és erőltetik, hoyg ez a jó megoldás, de ha megnézed, akkor a régi színes ikonhalom helyett csináltak egy monokromatikus ikonhalmot. mert az a helyzet, hogy az indikátorok sem képesek igazán összegyűjteni kategóriákba a dolgokat, mert ahhoz konkrétan véges számú kategória kéne. ehelyett van ugye egy sound menü**, egy hálózatok (ami alá varázslatos okokból nem kerül be a bluetooth sem, de miért...?), egy üzenetgyűjtő, ami persze csak instant messaging cuccokat gyűjt, rendszerüzeneteket és értesítéseket nem, és van egy halom egyéb ikon, mint a képernyőlopó, skype, dropbox, meg mittomén, amik nem kerülnek kategóriákba, csak ott lógnak a panelon szépen sorban. most nem is beszélve az indicator formátumba átírt system monitor és hasonló cuccokról, amik pontosan ugyanezt tudták ezer éve is már panel applet formátumban. de erre minek bevezetni egy új dolgot, csak hogy ne legyen kompatibilis az elődjével? mert az indicator szerintem már most ott tart, hogy emberesen meg kéne reformálni, hogy el tudja látni a célját, de akkor meg mi értelme volt eleve?
    egy kicsit olyannak érzem, mintha egy remek potenciállal rendelkező fejlesztőcsapat kitalálná, hogy na akkor most átültetik a windows start menüjét linuxra egy az egyben, miközben sokkal értlemesebben is eltölthetnék a fejlesztési idejüket.
    szóval ez a bajom ezzel a csak azért is beletoljuk a gnome-shell-be az indicatorunkat, mert mi meg vagyunk gyződve róla, hogy az jobb, mint az ottani megoldások, szóvel ez egy kicsit gáz szerintem, főleg, hogy a python alapú cuccok telibevágják majd a js alapú felületet, de sebaj. csak győzze majd kigyomlálni az ember (illetve remélem például a linux mint csapat megteszi majd helyettem).

    ** -> egy extra fasság a sound menüvel kapcsolatban: ugye beépül oda a zenelejátszó. namost egy okos ember kitalálta, hogy ha már beépül, akkor minek kikapcsolni, hát kivették(!) belőle a quit funkciót. nem lehet bezárni a banshee-t ubuntun, csak külön valamilyen feladatkezelőből, vagy kill-el. ez mekkora már? legközelebb mondjuk beépítik az összes feltelepített programot a panelba, és nem lehet őket majd bezárni? vagy esetleg a gépet sem lehet majd kikapcsolni, mert minek...? :U na mindegy...

Aktív témák