Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DS39

    nagyúr

    válasz localhost #44936 üzenetére

    így van, 32 bites alkalmazások mennek 64 biten is, egyetlen oka lehet annak hogy 32-est tegyen fel az ember, ha 16 bites programokat akar használni. más nem nagyon.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz localhost #44936 üzenetére

    Ezzel egyetértek. De kiegészíteném.

    Nagy állat vagyok az tény.
    Vettem ezt a fasza kis celeron gépet jó drágán 3 éve. Repült fel rá a WinXP úgy első körben, aztán a 7-es a DX10 miatt. Először a 32bites mert "kompatibilitási problémák merülhetnek fel". Ja egynémely igen régi telefonommal felmerült pár, arra ott az XP. Csak a 32 bites valami hihetetlen tetű volt. Jó akkor 64bit. Az a két rendszer a mai napig megy.
    Ezek után szükségességét éreztem a linuxnak. GRUB-os Ubuntut fel is toltam egy másik HDD-re. Aztán később egy vistát ugyanerre a HDD-re. Na itt borult a sorrend először. Volt egy gépem amin csak a vista indult. Na akkor easyBCD, bejelölgettem a többi OS-t, no problem.
    Utána ezek az állatok a canonicalnál kitalálták, hogy márpedig ők elbasszák minden dual bootos ember gépét, és felrakatják a GRUB2-őt. Az eredmény magáért beszélt. PC indul, insert disk to boot. Há anyád...
    Win7 helyreállító lemez, és onnan bootoltam a grub2-őt.
    Aztán vettem új HDD-t. Linux meg a vista partíciómásolással átkerült. A Vista azóta nem megy, ez nem tett neki jót. Az ubuntu viszont felfogta hogy mi van, ezért hajlandó változatlanul működni. Csak elb{sztam pár dolgot de szépen. Először is nem volt primary-n a Win7. Pedig azon volt a bootsector. Aztán meg a sok MBR klónozástól úgy becsavarodott az egész, hogy kb még most is vagy 3 BOOTMGR van fenn azon kívül amit használok. Magyarán a gép magától nem ment, csak live CD-ről bootolt bootmanagerekkel.
    Ezért felraktam egy win8-at hogy tiszta legyen a helyzet, oda meg bekonfigoltam a többit. Jelenleg mind bootol, de a vista nem érdekelt, ammost ilyen feketeképernyő, meg aktivált, mert kernel32.dll nem található, meg ír még pár baromságot. Lehet újra kéne rakni.
    Ami OS partíció az elsődleges, ami nem, az nem. Aktív pedig a linux, és a Win8 bootmanagerét használom vele.

    Szóval kb tényleg nagyon mindegy mit csinálsz, ha megfelelő tudás birtokában vagy, adatvesztés nélkül ki lehet belőle szállni.

    (#44938) Baltoafarkas: a laptopommal pont az a bajom hogy a 4MB RAM kevés, a bővítés meg rohadt drága...
    A P2-esemben meg pont 64MB RAM van. Két 32-es. Win95 többet nem lát. Amiről meg fentebb szó volt, abban most 3GB van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák