Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz tkesy #32912 üzenetére

    A megoldás is a 'szokásos':
    - Mindkét antenna kültéren vagy legalább padlástérben (ha nincs a tető alatt fémtartalmú szigetelés) legyen. Utóbbival talán jobban kikerülhetőek az akadályok. Lehet bohóckodni, hogy csak az egyik antennát telepíted falon kívülre, de úgy a link sosem lesz az igazi, hamar stabilitási problémákkal találkozhatsz.
    - 10 dBi körüli irányított antennák bőven elegendőek, ha a rálátás adott.
    - A komplett - antennával egybeépített - eszközök is megfelelőek, ha van rá keret, bár csak akkor ajánlottak, ha relatív 'nagy' sávszélesség kell. Ezek igazából jóval többre képesek, mint vacak 60m áthidalása.
    Egyebek: oldalanként egyetlen antennával a MIMO kiesik, tehát 802.11n eszközök között is 150 Mbps-es linksebesség lesz a maximum, amihez már eleve 40 MHz-es csatorna sávszélesség kell. Az antennával integrált készülékek esetenként már támogatják a MIMO-t, ránézésre csak egy antennát tartalmaznak, valójában kettőt (a TL-WA7210N pont nem ilyen). Ha nagy lombkoronával rendelkező fák is nagyon útban vannak, a kapcsolat minősége évszak- és időjárásfüggő lehet, a lombkoronában megmaradó víz erősen csillapíthat. Ennek a hatása előre megjósolhatatlan.

  • mezis

    nagyúr

    válasz tkesy #32912 üzenetére

    Ha a routerre irányított antennát teszel, akkor lehet, hogy nagyon lecsökken a jelszint az antenna "mögött".

    Lehet, hogy elég lesz 1 db a TL-WA7210N-ből plusz hozzá egy router. Aztán ha kevésnek bizonyul a sebesség, vehetsz még egyet, szintén kültérre az internetes routerhez is.

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák