Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz nolika #5530 üzenetére

    - Station ad-hoc (vagy egyszerűen csak ad-hoc): a wireless hálózatban nincs központ egység (AP), ebben a módban az eszközök AP nélkül is kommunikálhatnak egymással. Gyakorlatilag az összes kliens eszköz (wifi-kártya) támogatja ezt a módot, hátránya, hogy általában csak a 802.11b szabvány szerinti sebességgel, ill. a forgalomvezérlő AP hiányában lehetséges csomagütközésekkel.
    - Station infrastructure (avagy kliens): a kliens wifi-eszközök - PCI-os, USB-s, notebook PCIMCI-os kártyák - alap módja. Az egyszerű infrastructured hálózatban van egy AP és lehet több kliens. Na ezt a kliens módot hívják másképp 'station infrastructured'-nek.
    Az AP-bridge módok értelmezése nem teljesen egységes, erről több infó itt olvasható. A gyakorlatban "alap" wifi-módú eszközökkel, mint AP és többportos kliens (vagy kliens-híd) létrehozott hálózat bridge-nek tekinthető. A kliens-híd lehet pl. egy olyan router, amelynek több LAN-portja van, és az ezekre csatlakoztatott PC-k egyetlen wireless kapcsolaton keresztül forgalmaznak a központi access point felé. Pl. a DD-WRT firmware nem különböztet meg point-to-point és point-to-multipoint módokat, mégis létrehozható vele az előbbi linken látható összes topológia, egy AP és egy v. több client-bridge wireless beállítású eszközökkel.
    A WDS is egy külön állatfaj, vagy keverik a bridge-módokkal, vagy egyszerűen ráültetik az access point beállításra, hisz végülis AP-k összekapcsolására való (bridge v. repeater jellegű alkalmazásokhoz).

Új hozzászólás Aktív témák