Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz huan #58394 üzenetére

    Az ismertebb márkák kínálatából válassz. Pl. Asus, Tp-Link, Xiaomi, félve írom le, de még esetleg a Tenda, ha nagyon spórolni akarsz.
    Hogy érted, hogy bevált a 2 szintes házban? Egy ilyen hatótáv növelő+eredeti router együtt lefedi-e?
    Igen, tartja magát az aktuális AP-n, amíg tudja. Ez ilyen. A Mesh rendszer olyan, hogy mindig a legjobb vétellel rendelkező AP-ra csatlakozik. (AP=Wifi eszköz)
    A hatótáv növelő (jel erősítő) alapban új hálózatot hoz létre. De jól is van az úgy.
    Jobb ha más a neve. Sajnos nem vált át hamarabb az erősebb jelre a kliens akkor se ha ugyan az a neve és a jelszava. Ha ugyan az a név, te is nehezen tudod majd, hogy melyiken vagy és átváltani a másikra is sokkal nehezebb. Jobb a két külön SSID.

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz huan #58394 üzenetére

    Wifi jel-erősítőt, hatótáv-növelőt szeretnék vásárolni.
    Melyik típus ajánlott, vagy bevált kétszintes ház esetében?

    Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
    Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
    Milyen router van használva?
    Kábelezés megoldható?

    Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
    Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
    Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
    Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
    A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
    Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

    Sosem értettem (valószínű egyedül vagyok ezzel), hogy ha az eszköz látja még a router jelét és az erősítőjét is, akkor addig arra csatlakozik míg az egyik meg nem szűnik?
    Új nevű hálózatot hoz létre egy erősítő?

    Mivel nem vezérelt a hálózat így a két eszköz (eredeti router és a repeater) két egymástól független wifi hálózatot hoz létre.

    Lehet ugyan olyan nevű, mint az erősítendő hálózat?
    Igen

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Új hozzászólás Aktív témák