Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz PiroGrim #65873 üzenetére

    Azért legyünk pontosak. A 802.11b szabványt már évtizedek óta nem használja senki, nincs olyan kriptaszökevény müködő berendezés ami korszerűbb szabványt ne támogatna. Úgyhogy az első képedet felejtsük is el.. :B

    A harmadik képeden az USA felosztás látható ahol 10MHz-el szűkebb a sáv. Ott valóban nem fér el 4db csak 3.. De én (vagy mondhatom hogy mi) Európában vagyunk! Az nem vonatkozik ránk.

    Tehát maradt at amit én mutattam.

    Mivel ofdm ezért a szomszéd csatorna csak 0,2MHz távolságban van, a rajzon a ferde vonal jelöli és belefér a 20MHz csatornaosztásba. Távolabbi frekvenciáknak már nincs hatásuk az átvitelre. Zsúfolt helyen ezért kell ezt használni:

    Mert ha a piros részek fednék egymást az zavart lassulást okoz. Mondjuk ha egy házban 12 AP van (12 lakás), akkor 4 frekvencián csak 3 zavaró jel van, 3frekvencián pedid 4 en zavarnak. Vagy ha 1 lépésenként (5MHz) akkor még többen.
    Akinek meg olyan eszköze van ami nem támogatja a 13.ch-t az használja az 1-5-9 csatornákat, semmilyen hátránya nem lesz, de a közösségnek előnyt jelent ha mindenki tartja magát a 1-5-9-13 csatornákon (azaz minden 4.) ami 5GHz-en már szabvány is, nemis lehet mást választani:

    ~Uff. én beszéltem.

    [ Szerkesztve ]

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz PiroGrim #65873 üzenetére

    De akkor hagy idézzek én is a wikipediából a képhez:
    A 802.11a/b/g/n által használt OFDM módszer 16,25 MHz sávszélességet foglal el. Az adattábla sávszélessége 20 MHz-re van beállítva, a csatornaszélesség többszörösére kerekítve, és bizonyos védősávot biztosít a jel csillapítására a sáv széle mentén
    Tehát a mellette levő 20MHz es szomszéd (pl 1 vs 5) közt már van védősáv, felesleges még 5MHz-el arrébb rakni. Kevesebbet használ mint amennyivel több azonos csatornás szomszéd a következménye. Persze tanyán ahol messze távolban sehol senki jól mutat..

Új hozzászólás Aktív témák