Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cochy

    tag

    válasz And #7506 üzenetére

    Igazad van, ezeket nem irtam le.
    Természetesen előtte bekonfiguráltam. LAN-on rácsatlakoztam (192.168.1.100), átállitottam AP módba, beállitottam hogy az AP kapja a routertől az IP-t (néztem statikusan is), WEP nincs, MAC szűrés nincs. A wifi-t nem lehet letiltani. hálózatnevet (SSID) megadtam, SSID nem rejtett. A lényeg, hogy minden felesleges dolgot kikapcsoltam, a lényeg csak annyi lenne, hogy szórja a jelet! De nem szórja :(
    KWG-1000 az AP ([link])

    [ Szerkesztve ]

  • Magnat

    veterán

    válasz And #7506 üzenetére

    Kicsit kevered a dolgokat a dhcp-vel kapcsolatban (vagy én értem rosszul, amit írsz). Egy AP-nek nincsen szüksége rá igazán, h dhcp kiszolgáló legyen, hisz' úgyis routerre vagy más eszközre van csatlakoztatva, amin van dhcp szerver. Sőt, még a saját ip címének is csak azért kell a tartományba esni, h lehessen managelni, ettől eltekintve azonban tök más ip-je is lehet, akkor is működni fog a rácsatlakozott eszközök kapcsolata (tehát pl router 192.168.1.1, netmask 255.255.255.0, dhcp on, viszont az ap ip-je 10.0.0.1, mask 255.0.0.0, a kliensek ekkor is megkapják az ip-jüket a routertől, tehát a 192.168.1.x tartományból, és az ap szépen szét fogja tüsszögni a jelet az éterbe ... lévén, h egy hálózati layerrel lejjebb dolgozik az osi/iso modellben, mint egy router ... tehát nem érdekli az ip tartomány)

    Persze ettől eltekintve érdemes a tartományba illő ip-t adni neki (mert különben nem tudod managelni), ha meg az ő dhcp szerverét akarod használni, akkor muszáj. Viszont a működésének nem feltétele.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák