Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lidl

    senior tag

    Sziasztok,

    Szeretnék egy kis segítséget kérni az otthoni hálózatom létrehozásához.
    Van egy T-Home-os ADSL net-em, amit az általuk adott ZTE modem/router-rel használok. Engedélyezve van a wifi és minden jól is működik.
    A ház 2 szintes. Ez az eszköz a födszinten a bejárat mellett van. A földszintet nagyon jól beszórja, de az emeletre (a vasbeton födém miatt, gondolom) nagyon gyenge jel megy fel.
    Ezért elterveztem, hogy teszek egy másik eszközt az emeletre. Van kiépített kábelezés, tehát ezt egyszerűen meg tudtam oldani. Vettem egy Tp-Link TL-WR841ND (kicsit elhamarkodottan), hogy majd azzal megoldom. (van benne WDS Bridge funkció) A tervem ez volt, hogy "kiterjesztem" a wifi hálózatot az emeletre. Rádugom a Tp-Link routert, létrehozok egy hálózatot ugyan olyan névvel és paraméterekkel, mint a lenti és akkor minden jó lesz.
    Viszont most van 2 wifi hálózatom, egy az emeleten, egy a földszinten. Mivel azért egy picit mind a kettő működik a másik szinten, csak gyengén, gyakran előfordul, hogy nem kapcsolódik át az adott hálózatra a wifi eszköz. Ezt szeretném megszüntetni. Egy wifi hálózatot szeretnék létrehozni, de két hardver eszközzel.
    Létezik erre megoldás?
    A munkahelyemen van 2 Cisco Access Point a hálózatban, és itt csak egy wifi hálózat van. Pont ugyan ezt szeretném elérni otthon is, csak nem Cisco eszközökkel ;)
    És persze szeretném viszonylag olcsón megúszni. Gondolom egy Access Point kellene nekem, amit az emeleten rádugok a hálózatra. Csak az nem tiszta, hogy hogyan lesz ugyanaz a hálózat.
    A Repeater mód azért nem lehet megfelelő, mert gyenge a wifi jel az emeleten. Nem tudom elképzelni, hogy abból egy repeater jobb jelet tudna csinálni.
    Kinéztem egy Zyxel NBG-418N routert, amiben van AP is. Nagyon olcsó. Meg is felelne, de nem tudom, hogy használható-e arra, amit szeretnék.
    Tudnátok tanácsot adni?

    Nagyon köszönöm!
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #31025 üzenetére

    Szia,

    igen, ez van most (így legalább tudom, hogy mikor melyikre kapcsolódok), de sajnos nem a jel erőssége alapján dönt a kliens. Egy androidos telefonról van szó.
    Ha pl fent voltam, és lemegyek a telóval, akkor végig a fenti hálózaton marad, mégha 8-10 Mbps-re vissza is esik a sebesség, a jelerőssége pedig nagyon kicsi lesz.
    Ha kézzel átváltok, akkor gond nélkül átmegy a másik hálózatra és gyors, de automatikusan nem teszi meg.

    A Mikrotik RouterBoard-nak belső antennája van. Nem gyenge az egy kicsit? Csak 1,5 dBi-t írnak rá.

    A 15e HUF a határán van már annak, amit rászánnék. Az UniFi eszözök ígéretesek. Utánuk olvasok.

    Köszi az infókat.
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz Lui76 #31079 üzenetére

    Hello,

    külön verzió van Win7-re és WinXP-re. A letöltési oldalon valahol lejjebb van az XP-s letöltési link.
    Lehet, hogy ezért nem indult el?

    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    Sziasztok,

    azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom elérni két AP esetén, hogy az általuk létrehozott hálózatokat egyként lássák az eszközök, és a köztük lévő váltás észrevétlen legyen?
    Ha esetleg rosszul kérdezem, akkor egy kis magyarázat, mire gondolok.
    Adott egy családi ház, két szinttel, vasbeton födém. A fő AP egy TP-Link 1043-as router, AP módban, a földszinten. Sajnos nem nagyon mozgatható.
    De az emeleten már elég gyenge a jel, ezért szeretnék oda is egy AP-t. Korábban próbáltam egy-két egyszerű routerrel (ami tudtommal ment AP módban), de hiába volt ugyan az a két hálózat neve, és ugyanazon a csatornán (a jelszó is ugyan az volt) mégsem váltott át a másik hálózatra, ha mozogtam a szintek között. Gondolom azért, mert még volt érezhető jel az első hálózatból.
    Szóval a kérdésem az, hogy ehhez valamilyen speciális protokoll-t kell tudnia az AP-nek, vagy tudja minden?
    És mindezt anélkül, hogy speciális programot telepítsek az eszközökre, ami időnként ellenőrzi a Wifi hálózatokat, és ha van egy erősebb, akkor arra kapcsol át.
    A munkahelyen két Cisco Aironet eszköz van bekonfigurálva (nem én csináltam) és azoknál így működik. De ha nem muszáj, nem vennék Cisco eszközöket otthonra ;)

    Nézegettem Ubiquiti UAP Unifi AP eszközöket a HA-n, elég korrekt áron vannak, és azt olvastam, hogy ezek profi AP-k. Ezekkel menne a fenti módon a két hálózat?

    Köszönöm!
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz MaCS_70 #50750 üzenetére

    Aha, értem :(

    Köszönöm, akkor nem pörgök ezen a dolgon.

    MasterMark: És ez azt jelenti, hogy mindegyik AP-nek Unifi-nek kell lennie?

    Lidl

    [ Szerkesztve ]

  • Lidl

    senior tag

    Sziasztok,

    köszönöm, hogy így foglalkoztok a kérdésemmel :R

    Azt, amit korren kolléga írt, azt a megoldást már próbáltam.
    Nálam is működött, csak a váltás nem ment. Azt tapasztaltam, amit MaCS_70 is mondott, hogy nem vált át automatikusan.
    Most szigorúan csak Androidos és iPhone wifis kliensekről beszélek, mert nincs PC/MAC, amit otthon wifin használnánk.
    Találtam egy olyan applikációt Androdira, ami beállított időnként ellenőrzi az érzékelt hálózatokat, és ha a jelenleginél erősebbet talál, akkor átvált arra. Ennek a használatát szerettem volna elkerülni (IOS-re nem is tudom, hogy létezik-e ilyen /biztos/).
    A csatorna beállítást persze korábban rosszul csináltam, mert ugyanarra állítottam a két wifi hálózatot (gondoltam, ez is kellhet ahhoz, hogy automatikusan váltson).
    Megpróbálom még egyszer ezt a megoldást, hátha együtt lehet vele élni.

    Köszönöm a segítséget!
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz Dißnäëß #53262 üzenetére

    Helló!

    Pont ugyan ez lenne az én célom is. Jelenleg az emelet és földszinten két különböző Wifi hálózatom van, és nem "zökkenőmentes" az átállás.

    A mesh hálózatok hivatottak ennek a biztosítására, azokat nézegetem és is.
    Pár hozzászólással ezelőtt Gubek-Einste tanácsolta az AiMesh-t ami néhány ASUS routernek a speciális képessége. (Asus AC66U B1 és felfelé).
    Vannak olyan mesh rendszerek, amelyek "gyárilag" össze vannak konfigurálva. Ezeket kettes, hármas csomagokban lehet kapni. Egyszerű a konfigurálásuk, de ugyanakkor el is veszít velük az ember pár alap beállítást (valamelyiknél olvastam, hogy pl. a DHCP tartományt sem lehet beállítani).
    Éppen ezért még nem döntöttem, hogy mit válasszak.

    Ezekből a 3-as konfigot már 70-80 ezertől meg lehet venni (van 50 alatt is, pl a Tenda MW6, de ott vannak hiányosságok)., de persze van 150+ is. És később lehet bővíteni egy-egy plusz egységgel.
    A Gubek-Einste által javasolt Asus AC66U B1 már 32-től kapható. Legalább kettő kellene, így 70 alatt meg lehet úszni egy normál méretű háznál. És ezek teljes értékű routerek. Ez elég jó iránynak tűnik.

    Ennek nézz esetleg utána. Én még hezitálok ;)

    Köszi
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz plazer22 #53271 üzenetére

    A mesh rendszerek leginkább úgy vannak tervezve, hogy ne kelljen kábelt bedugni, hanem range extender-ként működjenek. Erre szokott lenni (a jobbaknál) egy uh. backhaul csatorna, ami vezeték nélkül köti össze az eszközöket. Ezen kommunikálnak egymással. Az egyszerűbbeken (pl. a Tenda MW6, azt hiszem) nincs ilyen, és ott a hasznos sávszélességből vesz el az eszközök közötti kommunikáció.

    De nekem van kábel majdnem minden helyen, szóval én inkább a kábelen alapuló mesh hálózatot keresem. Viszont az normál mesh kiteknél nem nagyon tüntetik fel, hogy tudnak-e Access Point módban működni, ha kábelen vannak összekötve.
    Pl. az ASUS Lyra tud ethernet backhault, de a leírásában úgy van, hogy a fő eszköz kettes portjába kösd a következőt eszköz egyes portját, majd annak a kettesébe a harmadik egyes portját. Ki az aki ilyen hálózatot épít? :F

    Azért gondolkodom én is az ASUS AiMesh megoldásban, mert ott tuti, hogy a router tudja az AP-t. Még ha nem is használom ki a tudását. Csak hát nagyobb helyet foglal, és valóban nincs szükség sok funkcióra, ami benne van.

    Az UBI-k biztos nagyon jók, de tényleg drágák, és ott is nagyon sok opció van, amit hétköznapi halandók nem nagyon használnak ki.

    Lidl

Új hozzászólás Aktív témák