Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    Nem feltétlen az a cél, hogy jogdíjat kérjenek azért, mert az MI lekoppintotta a képüket.
    A művészek ma is elismerik, hogy munkáságára nagyban hatott X.Y művészete. De ki tudná megmondani, hogy azt a képet azért festette úgy, mert gyerek korában látta A.B. képét, és abból vette az ihletet?

    Inkább az ellehetetlenítés a cél: Egyrészt bármennyire is giccses, ha lépten-nyomon ez jön szembe, akkor normálissá válik, és művészi lesz. Ekkor meg jön az, hogy miért fizessünk x eurót egy művésznek, ha negyed anyiért egy MI is megcsinálja. Érdektelen, hogy a negyed annyiért dolgozó MI az most másol-e igen vagy sem, a művésznek nem lesz bevétele.

    Sőt. eggyel még tovább lehet menni: Lehet, hogy a művészek már most érzik, hogy 2 év múlva a megbízásokat elhappolják előlük az MI-k, és most megágyaznak neki, hogy valamilyen jogcímen lehessen őket fejni. Ugyanúgy ahogy a zenénél is jogdíjat kérnek a rádióban, nyilvános helyen, üzletekben lejátszott zenéért.
    Most majd a MI tanításért kérnek jogdíjat.

  • borg25

    senior tag

    válasz niof #47 üzenetére

    Nem is tudom, mintha a történelemben valamikor, azt hiszem 86-ban volt olyan, hogy nem gond, ha gáz lenne, akkor majd úgy is le tudjuk kapcsolni a dolgokat, úgyhogy kapcsold ki azt a hülye automatikát, ami letiltja a tesztelés folytatását.
    Igenis, Dyatlov elvtárs!
    Folytatást ismerjük.

    Osztom azt a véleményt, hogy erősebb szabályzoás kellene neki, a piaci kevés. Proaktívabbnak kellene lenni. De úgy se leszünk azok, mert az költségnövelő tényező lenne. Nézhetjük a kibervédelmet is: Arra is a cégek költenek eleget? Hogy történik egy rendszer fejlesztése? Elsődleges a biztonság? Pedig ott az üzleti titok, és az adatok elvesztése, üzemleállás költsége sokkal jobban számszerűsíthető. Mégis a biztonság az első, aminek a költségét megnyirbálják.

Új hozzászólás Aktív témák