Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Landon #5308 üzenetére

    Ez ellen semmit sem lehet tenni. Ki kell várni, míg vége lesz Az elmúlt hónapokban ez az egész azért harapózott el, mert a diszkrét kártyák piaca leszűkül, és nem lesz elég nagy, hogy két gyártót eltartson. Ezt mindenki látja, jövőre a legjövedelmezőbb 100 dollár alatti szegmensben minimum 30%-os forgalom-visszaeséssel lehet számolni. A Sapphire a Computexen beszélt erről, és ezért erősíti meg az alaplapgyártó üzletágát, mert valahonnan pótolni kell a kiesést. 2012-re a visszaesés mértéke elérheti a 60%-ot is, ami katasztrófa azokra nézva, akik csak videokártyát gyártanak. Nagyobb gond a notebookpiac, ami növekszik, és ez szintén pénzt szív el az asztali kártyák elől, hiszen kevesebb asztali gépet adnak majd el.
    Az AMD nyeregben érzi magát. Nekik van a leggyorsabb kártyájuk, a nyílt szabványok törnek előre, hamarosan kész lesz a Fusion, így nevezni tudnak a legtöbb pénzt hozó piacokra.
    Az NV problémába van, de erre egy stratégiát dolgoztak ki az elmúlt években. A hardver fejlesztéseit elviszik a HPC irányba, mert nem ezen fog múlni a PC-s nyereség. Ez az AMD sebességbeli előnyét hozta mára, amit nem lehet befogni, de nem is ez a lényeg, hanem a piaci szabványok lezárása. Elkészült a CUDA, a 3D VISION és a PhysX. Mind zárt és csak azért van, hogy te a gépedbe vegyél egy GeForce-ot is. Az NV nem tud APU-t gyártani, őket érinti a legjobban, hogy a diszkrét kártyák piaca szűkül. A mobil piacon az MXM modulok eladása drámaian visszaesik. Ez kiemelten fontos szempont, mert az CPU-ba integrált GPU fogyasztás/teljesítmény hányadosával nem lehet versenyezni, és ez az ami számít a mobil rétegnél. Az egész alapötlet a zárt szabványozás, és a programok készítése a zárt rendszerekre. Ergo, ha kellő program lesz a piacon a CUDA-ra alapozva, akkor neked nem elég olyan notebookot venni, ami egy szimpla APU, hanem az integrált GPU ellenére kell venned egy GeForce-ot is. Természetesen mindkettő technikát kifizeted. A mobil vonalon ezért kerülhet előtérbe a külső grafikus kártya, ami már régóta a levegőben lóg, de egy szabványos és gyors felület kellene rá. Nyilván a gyártók számára ez egy fontos szempont lenne, hiszen a diszkrét kártyák mintájára erre a piacra lehetne a partnereknek nevezni, így a szűkölő asztali igényeket némileg ellensúlyozni lehetne.
    Egy a lényeg. Minden átalakul. A zsíros piacokat az Intel és az AMD már támadja, de 2011-ben indul el a valós ütközet, amikor a rendszerszintű integráció első normális verziója megszületik mindkét oldalon. A GPU frontja mind az AMD-nek, és mind az NV-nek beáldozható. Anyagilag nem jelentős ez a terület, csak akkor, ha egyedül tudják uralni. Éppen ezért egy gyártó marad. Az AMD abban látja a győzelem kulcsát, hogy olcsón gyártható gyors rendszereket fejleszt, és állandóan a konkurencia alá áraz. Az NV a HPC-s irányvonal mellett kénytelen árversenybe keveredni, ami a gyártópartnereknek és az NV-nek sem jó, de a szoftver lesz a lényeg, és ha sikerül lezárni a piacot, akkor onnantól kezdve meg van mentve. Mivel a CUDA az NV kezében van, így többet senki sem fog versenyre kelni velük. Természetesen egy gyártó esetén az árak felszöknek, de ez a piac szűkülése mellett amúgy is elkerülhetetlen folyamat. Már most is látható, hogy az előző évekhez képest lényegesen több pénzért kapsz megfelelő teljesítményt ... és ez csak a kezdet, a helyzet rosszabb lesz.
    Nyilván az NV fel van arra is készülve, hogy nem sikerül lezárni a piacot, vagy valami probléma csúszik be. A mostani elég komoly, mert a gyártópartnerek isszák meg a stratégia levét. Konkrétan nincs meg a megfelelő haszon, és ott a kiszállás lehetősége. Erre a pontra fekszik most rá az AMD a Radeonokkal. Egyszerűen olyan árat szabnak meg, ami fáj az NV partnereinek és várják, hogy lépegessenek le. Az XFX-et és a BFG-t már meggyőzték a körülmények, és 2010-ből is sok idő van még hátra. Nyilván mindkét koncepció életképes, de világos, hogy ilyen körülmények között csak egy maradhat.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák