Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Reggie0 #49 üzenetére

    Én még ezt is megkérdőjelezem.
    A Szovjetunió egyetlen nagy méretű repülőgép-hordozót se tudott befejezni az összeomlásáig, az USA sorozatban gyártotta őket.
    A tengeralattjárók terén kb. paritás volt, de a technikai színvonal előnye a nyugatnál volt.
    Repülőgépek terén nagyjából szintén paritás volt, de a technikai színvonal itt is végig a nyugatnál állt (amikor éppen picit előnyben lettek volna a szovjetek, akkor jött egy-egy árulás, lásd Belenko a japánba repült MiG-25P-vel vagy a Tolkacsev-árulás).
    Harckocsiknál számbeli előny volt, technikai fölény időnként, de aztán a nyugat mindig visszapattant mellé (pl. éjjellátók terén). Paradox módon pont a hidegháború végére technikailag egyes téren a szovjetek voltak előnyben (ERA páncélzat), de hiába, ha gazdaságilag már nem bírták.
    Az, hogy több ICBM-et meg nukleáris robbanófejet tudtak gyártani, igazából már lényegtelen volt, a MAD (Mutual Assured Destruction, kölcsönösen biztosított elpusztítás) doktrína párszáz nukleáris tömegpusztító fegyver felett már gyakorlatilag biztosított, a Franciák és Britek pont ezért nem is álltak bele a számháborúba. Nincs értelme...

    Más szóval az USA úgy nyerte meg a hidegháborút, hogy civil és hadigazdasága erősebb volt (nagyobb népesség mellett ez nem volt meglepő), a hadserege nem volt gyengébb, de közben politikailag is stabilabb maradt.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák