Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz zsoltee10 #2948 üzenetére

    A Tóth András-féle oldalon nekem ez az olvasói hsz tetszett: [link]

    "Néhány érdekes adat (forrás: pszáf)
    2005/2006 között 53,85%-kal nőtt a unit linked egységekhez kötött biztosítások befektetéseinek összértéke Magyarországon (félreértések elkerülése végett ez nem hozam, hanem érték). A Unit-linked bevételek 71%-kal nőttek.
    Nagyon érdekes megvizsgálni a szerzési költségek és az igazgatási költségek bruttó díjbevételhez viszonyított arányát (az adatok a teljes biztosítási piacra vonatkoznak), ami 16% és 8%, együttesen tehát a bevétel 24%-a megy el adminisztrációs és fenntartási költségekre.
    A Unit Linked piac nem játszik annyira nyílt kártyákkal mint a termékjellemzőkben hozzá oly közel álló banki befektetési jegy piac. Gondolok itt elsősorban a Bamoszra és honlapjára, valamint azokra a elérhető összehasonlító elemzésekre, melyek az egyes alapok tényleges költséghányadát mutatják be. Mondom ezt azért, mert 1% plusz költség hosszú évek alatt több tíz % ínszt jelenthet az ügyfélnek, amit ugye magasabb eredénnyel lehetne kompenzálni.
    Lehetséges-e az, hogy a pénzügyi tanácsadó szép táblázatos formában leírná a - potenciális - ügyfélnek, hogy barátom befizetsz évi 100 fabatkát, ebből 4 fabatkát levonunk a kötelező életbiztosításodra, aztán 3 fabatkát vételi-eladási árfolyamkülönbözetre, utána “kezdeti költség” (ez a kedvencem!) címén ég 10 fabatkát levonunk tőled. Marad 83 fabatka, amit befektetünk (én mint pénzügyi tanácsadó a festőbuzér alapokat ajánlom, met azok nagy jövő előtt állnak). Te szerencsés/peches vagy, mert jár/nem jár 20 fabatka vissza, amit a következő év elején az APEH utal neked. Ha megkapod, el ne kötlsd, vegyél belőle eseti befizetést, mi ekkor a 20 fabatkából 19-et a számládra teszünk, tehát összesen 102 fabatkád fog hozamot hozni (ha peches vagy, akkor 83!).
    Neked ez azért jó, mert 10 év múlva ez várhatóan 316 fabatkát (ha jólkereső vagy, abban a peches esetben 257 fabatka) fog érni, és abből megspórolsz 43 (peches esetben 31) fabatka kamatadót.
    Na ezért gyere hozzánk, de azt tudd meg, hogy 10 évig ehhez a pénzhez nem nyúlhatsz, mert vissza kell fizetned büntető kamatostul az adókedvezményt és a visszavásárlási érték sem teljes.
    Egy ilyen táblázatnak, illetve a hozamok összehasonlító webhelyének megadása tisztább döntési helyzetet teremtene.
    Kérdésem, hogy a biztosítók miért nem hoznak létre a nagyszámú UL alap teljesítményét összehasonlító oldalt? (a Bamosz oldala nagyon korrekt!).
    Márcsak azért is jó lenne, mert akkor a pénzügyi tanácsadó és az ügyfél 5-10-15 év múlva leülhetne a honlap elé, és a tanácsadó szépen elmagyarázhatná az ügyfélnek, hogy milyen jól is járt vele, hiszen az általa ajálott alapok sokkal több hozamot hoztak mint az átlag vagy tudomisénmi. Látod, érdemes az én tanácsaim szerint befektetni, mert én a jutalékomért jó teljesítményt nyújtottam a múltban."

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák