Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colomb

    csendes tag

    válasz Gargouille #32 üzenetére

    Szerintem itt két szó eléggé elment sokak füle mellett.
    a "támogatás" és a "szeretné" az EU-nak mint nemzetek feletti szupranacionális szervezetnek mégis milyen célt kellene megfogalmaznia mit távlatos cél?
    Legyen mindenkinek ADSL mert az a jövő, meg a 2G + GPRS vagy 3G az is elég lesz valameddig, mert van ahol még az sincs?
    Szakmaibb megközelítésben pedig igen gyorsabb lessz még a ping-is.
    Ezzel az EU csak olyan projekteket támogatna ahol az adott pillanatban elérhető legmodernebb technológiát alkalmazzák (pl. üvegszáloptika fektetés).
    így lényeges célkitüzés, az igények felülreprezentálása.
    Mivel ezek általában pokoli drága dolgok nem szerené senki 2 évente ujra csinálni "ezért kell a támogatás is" igy esetleg elkerülhető hogy évekkel később ujra kell majd huzni az egész hálózatot mert a fejlődés ilyen olyan okoknál fogva ezt majd megköveteli.
    Az hogy neked mint végfelhasználó gyorsabb lesz az egész rendszer mert ez járulékosan megkövetel egyébb ujjabb berendezéseket is a hálozaton csak plusz jó. ;)

  • dtracer

    tag

    válasz Gargouille #32 üzenetére

    @dolon75, @Gargouille

    Az addig tiszta, hogy gyorsabb hálózatnál nagyobb a sávszélesség, a throughput. Az egyszerűség kedvéért nézzük kicsit absztrakan a hálózati kommunikációt. Két pont között a hálózati csomagnak van egy időpontja, amikor elkezdődik a kommunikáció, és van egy időpont, amikor véget ér. Mondjuk nézzünk egy ping-et, ICMP echo request és echo reply. Időben három összetevős: 1) a request küldéséhez szükséges idő. Ami persze konstans adatmennyiséget nézve a throughput reciproka. 2) Az idő, amíg a szerver feldolgozza a requestet, és elkezdi adni a replyt. Ezt vegyük szintén konstansnak. 3) A reply átküldéséhz szükséges idő. Lásd egyes pont. Az egyes lépések csak akkor kezdődhetnek, ha az előzp már befejeződött. A turnaround idő a request adásának kezdetétől a reply fogadásának végéig mért idő, láthatóan a throughput reciproka, plusz konstans.

    Gondolkozzatok úgy, hogy egy időablakba hány csomag fér bele, fix csomagméret mellett.

    @peppa

    Ha éppenséggel torlódás van, akkor a várakozási sor kiürüléséhez is érelemszerűen rövidebb idő fog kelleni, ha gyorsabb a hálózat. Persze ez akkor nem lesz igaz, ha valaki olyan kommunikációt használ, ami a sávszélesség teljes kihasználásátra van tervezve. Mint pl. az ABR média tömörítés.

    Ha nem volt érthető a magyarázat, akkor szóljatok, nekiugrok még egyszer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák