Új hozzászólás Aktív témák

  • drevin

    csendes tag

    válasz pusszycat #10 üzenetére

    A kérdéseid a következő gondolatokat ébresztették bennem:
    szerintem a jelenlegi IQ tesztek csak egy bizonyos tartományban adnak értékelhető eredményt.
    Nem tudom hogyan épül fel egy ilyen teszt, de feltételezem, hogy egy feladatnak több megoldása is van, amelyek az összefüggés mélysége szerinti pontozásra helyezik a hangsúlyt (ha nem így van, és valaki esetleg tudja, nagyra értékelném, ha kijavítana).
    A hiba ott van ebben, hogy ezeket a teszteket is emberek csinálják és ha van egy az ő képzeletüket felülmúló értelmi képességű ember, aki az általuk megadott helyes válaszok helyett egy nagyobb mélységű összefüggést felismer, majd megjelöli azt megoldásként, akkor arra a feladatra nem kap pontot.
    Ebből az következhet, hogy egy óriási IQ-val rendelkező személy, egy értelmi fogyatékos szintű tesztet produkál.
    Az AI jelenleg tudomásom szerint nem tesz mást, mint keres-másol-beilleszt, tehát nem lehet magasabb az IQ-ja a kimásolt információ szellemi birtokosánál (ez később változhat).
    Az IQ határa, úgy gondolom, hogy a rendelkezésre álló információ mennyiségétől függ.
    A téridő minden pontja tartalmaz információt (ha nem, az is információnak tekintendő, így az előző megállapítás helyénvaló), amit nevezhetünk végtelennek számosságát tekintve, még akkor is, ha annak csak egy viszonylag kis szeletét detektálhatjuk.
    Ez egy teljesen szubjektív értékítélet részemről, melyek az agytevékenységemből fakadó, általam hozzáférhető információ közötti keresés-másolás-beillesztés. :)
    Pusztán egy felvetés, nem kezelendő bizonyosságként.
    Ha esetleg túlságosan primitív képet vázoltam van az AI-jal kapcsolatos működésről (a lényegen talán nem változtat), akkor elnézést kérek az erre érzékenyektől..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák