Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8620 üzenetére

    "A multiprocess tabs azért nem alap dolog"
    Ez mondjuk való igaz, tényleg sok mindent kéne átírni hozzá. :K
    De az azutáni példád szerintem kicsit elrugaszkodott, ha egy oldal önmagában már 500 megát kér, és már összességében így is 1,7 gigát emészt fel a böngésző,az össz. fizikai memória pedig 2 GB a gépben, és még ráadásul a virtuális memória is túl kicsi, és lassan összeomlik az egész program szálastól, akkor lényegében mondhatjuk, hogy már úgyis mindegy. Azért ennyire extrém helyzetek igen ritkán állnak elő.
    Nálam Chrome alatt igen idegesítő például, hogy a Flash-es oldalak gyakran összeomlanak. Nem vágom, miért, lehet, hogy nálam van a gáz, ha azt mondod, nálad nincsenek parák Win 7 64 bit alatt, de az én rendszerem nem túl régen lett telepítve, még nincs telerakva mindenféle szirszarral, és mégis számos program esetén produkál összeomlásokat. Ja, és kérdéseket megelőzendő, teljesen legális MSDNAA-s oprendszerről van szó, nem egy Buhera Marci-féle gány fosról.
    Na mindegy, a lényegre térve Chrome alatt gyakran tapasztalok összeomlásokat Flash-es oldalaknál, és ilyenkor igen idegesítő lenne, ha az egész böngésző omolna, és nem csak az adott fül/process. Olyan extrém helyzetek, amiket példának írtál, nálam ritkán fordulnak elő. :D

    "átvették az úsztatott tabhúzogatást"
    Úsztatott? Én magamnál legalábbis csak a régi öreg "felemelem a fület, annak az ikonját tudom húzni a nekem tetsző irányba, és a megfelelő fül mellett megjelenik egy kis nyilacska, hogy épp hova készülök berakni"-jelenséget látom fülpakolászásnál. Vagy nem kapcsoltam be valamit? :F Nem úgy látom, mint pl. Chrome-ban, ahol szerintem a fülpakolászást nagyon jól oldották meg. Ráadásul egy fület akármikor "kidobhatok" egy új ablakba, ha elhúzom a fület, vagy berakhatom egy már megnyitott ablak meglévő füle(i) mellé. (Gondolom vágod, miről beszélek, még ha kicsit kacifántosan is fogalmaztam. :D)

    "átvették a tabokra kattintáskor történő váltást"
    Ezt most nem értem. Hogyhogy a tabra kattintáskor történő váltást? Miért, mit kéne csinálnia, ha a fülre kattintasz? Most ezt nem vágom. :D

    "Nálam is 64 bites Win 7 és nem omlik össze sem 10.5-ben (b3222), sem portable 10.10-ben."
    Fura. Csak akkor nem nagyon értem, nálam mi lehet a probléma oka.
    Lehet, hogy lezúzom a Flash-t, és felrakom újra.
    Amúgy azért gondoltam arra, hogy a 64 bittel való inkompatibilitás az oka, mert a Flash 64 bites verziójával pl. Linux alatt is gondok vannak (én konkrétan Ubuntu alatt tapasztaltam a parát), és ezt a PH-s fórumon többen is jelezték, szóval nem user errorról van szó. :D Állítólag az Adobe trehánysága, hogy leszarják a 64 bites Linuxos verziót. Shame on them.

    "Arról vitatkozhatnánk, hogy URL-ben, vagy forráskód részében ékezetet alkalmazni kinek a hülyesége. ;]"
    Jó, akkor elmagyarázom, hogy Te is megértsd, és ne nézz már hülyének... :(((
    Arról van szó, hogy egy honlap admin részét fejlesztgetem, és a HTML-kód nagy részét adatbázisból, PHP segítségével generálom. Az egyik menüpontnál bizonyos kategórianevek szerint lehet az oldalon belül ugrálni, hogy a navigáció gyorsabb legyen, ne kelljen annyit görgetni. A kategóriák neveit pedig adatbázisból szedem, és eszerint adom meg az adott HTML-elem azonosítóját, valamint az oldalon belüli hivatkozás href részét. Hogy ne legyenek problémák az esetleges idézőjelekkel és speciális karakterekkel, a PHP htmlspecialchars() függvényét használom, ami konvertálja a speciális karaktereket, pl. a macskakörömszerű idézőjelből (") készít egy "-ot, és hasonlók - így tehát a különleges nevek (ami akár lehet teledobálva idézőjelekkel és egyebekkel is) sem okozhatnak problémákat a forráskódban.
    A névben nyilván előfordulhatnak ékezetek is, és ez más böngészőkben (IE8 (!! még itt is), FF, Chrome) lazán, gond nélkül működnek, kizárólag Opera alatt nem. Szerinted ez normális? :W Szerintem nem. Én sem vagyok az ékezetek híve, de talán egy pöcsölést ezzel el lehetett volna kerülni, ha nem csak az Opera tartja fenn magának a jogot ismét, hogy egy ilyen szánalmas hiba forduljon elő benne.
    Ezt követően kipróbáltam a htmlentities() függvényt, ami MINDEN karaktert HTML-kóddá konvertál, vagyis az ékezetes karaktereket is ilyen totál idióta formátumúra alakítja át, és EZ IS működött a többi böngészőben, CSAK Operában nem.
    Úgyhogy inkább úgy döntöttem, írok az Opera kedvéért egy olyan függvényt, ami a névben található speciális (ékezetes és egyéb) karaktereket átalakítja Opera számára is elfogadhatóvá... :U
    A hivatkozásoknál azért ragaszkodtam a névhez, mert így a felhasználó számára is könnyebb átlátni, mi történik. Kattintáskor most is a cím mögé kerül a kategória neve, csak ékezet nélkül.
    Így sem gáz, de talán ez elkerülhető lett volna, ha Operában nincs ez a hiba. Mert ez hiba, nem kell alátámasztani különböző érvekkel, hogy az Opera miért nem engedi az ékezetes hivatkozásneveket.
    Egyébként meg talán abba is gondolj bele, hogy a forráskódban nagyon sokszor ELKERÜLHETETLENEK az ékezetes karakterek. Ráadásul nem mindig érdemes átalakítani HTML-kóddá, mert egyébként működik minden böngészőben (még Opera alatt is, meglepő módon), kivéve az említett oldalon belüli hivatkozásokat.
    Egy nagyon egyszerű példa:
    -adott gombnak a felirata tetszőleges lehet, vegyük példának az alábbit:
    <input type="submit" value="Ennek a gombnak a felirata bizony ékezetes karaktereket tartalmaz, úgyhogy tessék: éáűúóüö" />
    és ez akár hiszed, akár nem, helyesen jelenik meg minden böngészőben, és nem a programozó/sitebuilder volt a "hülye", hogy ezt a nevet adta a gombnak.
    A value részbe bármi kerülhet, csak az idézőjelet és ehhez hasonlókat kell konvertálni HTML-kóddá.
    Úgyhogy az kicsit erős állítás, hogy az a programozó "hülyesége", ha ékezetek találhatók a kódban...

    "Nem egy Windowsos probléma is volt már abból, mikor illető úgy gondolta, hogy felhasználónévnek szerencsés ékezetes karaktersort megadni és ezáltal néhány szoftver nem úgy viselkedett, ahogy kellett volna neki."
    Ez a programnak a hülyesége, nem a felhasználóé.
    Nem mindig a felhasználót kell hülyének nézni.
    Jelen esetben pont a programozót.

    "Nem beszélve, mikor jelszóban / jelet alkalmazott, ezzel megfektetve egy egész adatbázist (ez persze már az adatbázis hibája volt, mert legalább le lehetett volna tiltani az adott karaktert :D)"
    Ismét a programozó hülyesége.
    Nehogy már egy váratlan karakter megfektessen egy adatbázist, ez olyan alapvető hiba, amiért egy jó nagy tockost megérdemelne, aki megírta azt az adatbázist feltöltő programot.
    Ott van PHP-ben a mysql_real_escape_string() és/vagy az addslashes() és ehhez hasonló függvények egész sora, emiatt nem kell letiltani karaktereket. Ha már le kell tiltani karaktereket, akkor régen rossz. Oldja meg, aki feltölti az adatbázist, hogy elfogadható legyen a felhasználó által beírt karaktersorozat.
    Adatbázis-feltöltő szkriptek esetén lehetőség szerint a legszélsőségesebb helyzeteket is tesztelni kell, mielőtt élesben futtatjuk. Különben egy vérpistike kezdő hekker is simán megfektet egy oldalt.

    "Én pedig mindenféle ékezetet elítélek akár domainekben, akár felhasználónevekben, akár jelszavakban és minden kényes helyen."
    Ezt a felhasználók nagy többsége magasról leszarja. Itt nem a hozzártő, hanem az átlag felhasználó fejével kell gondolkodni, és ahhoz alkalmazkodni. Nem elsősorban profikra kell szabni egy oldalt, hanem úgy kell megalkotni, hogy a kezdők is gond nélkül használhassák. Lehet hülyézni a júzereket, attól a helyzet nem lesz jobb, sem könnyebb.
    Ráadásul senki sem születik úgy, hogy mindent tud.
    Ilyenkor mindenki gondolkozzon el azon, milyen volt az az időszak, amikor életében először hallott egyáltalán böngészőről. És ennek megfelelően ítélje el a felhasználókat.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák