Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #8625 üzenetére

    Windowsra meg nincsen 64 bites flash, a linuxos betahoz meg mar lassan egy 1eve nem nyultak a fejlesztok. Bar Debian alatt egesz jol mukodik a 64 bites wrapperes megoldas.

    A fagyasok uj telepites eseteben inkabb valamelyik biztonsagi programra utalnak. Szinte mindnek elege huladek a 64bites tamogatasa, foleg a halozati forgalom figyelo kodban.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8625 üzenetére

    "Na mindegy, a lényegre térve Chrome alatt gyakran tapasztalok összeomlásokat Flash-es oldalaknál, és ilyenkor igen idegesítő lenne, ha az egész böngésző omolna, és nem csak az adott fül/process."

    Opera alatt még a pre-alfa snapshotoknál is ritkán tapasztalok összeomlásokat összességében.
    Chrome alatt (bár már nagyon ritkán használom, mióta belassult az indulási sebessége azóta inkább IE8-at indítok az Open With menüből)

    "Vagy nem kapcsoltam be valamit?"

    10.5-ről beszélek. Itt már olyan, mint Chrome-ban.

    "Ráadásul egy fület akármikor "kidobhatok" egy új ablakba, ha elhúzom a fület"

    Ezt már nagyon régóta Operából is megteheted, csak itt a címsorba kell felhúzni, vagy le a tálcára. Ha kis méretben kell, akkor utána nyomsz egy Win+Le kombót, tekintve, hogy Win 7-et használsz.

    "vagy berakhatom egy már megnyitott ablak meglévő füle(i) mellé."

    F4->Windows panel és itt azt húzol és oda húzod, ahova akarod.

    A Privát módot pedig az Operában még jobban oldották meg, mint a Chrome-ban, itt ugyanis nyithasz külön privát tabokat is, nem csak külön ablakban. A Chrome privát ablakaiban pedig még a Ctrl+Shift+T sem működik (nem mintha nem akkor törölne mindent, mikor az egész ablakot bezárod...)

    "Ezt most nem értem. Hogyhogy a tabra kattintáskor történő váltást? Miért, mit kéne csinálnia, ha a fülre kattintasz? Most ezt nem vágom."

    A Chrome-ban azért volt gyorsabb mikor átváltottál egy másik tabra, mert az egér bal gombjának a lenyomása pillanatában vált át új tabra, nem úgy, mint a többi böngésző, ahol a felengedés pillanatában történik meg a váltás.

    10.5-től már Operában is. Itt viszont gondoltak mindenre, tehát mostantól ha gyorshívóra akarod dobni az egyik tabot, akkor bal helyett a jobb gombbal kell megfogni a fület és húzni.

    Annyi hátránya még itt is van, hogy már nem lehet azt, hogy megnyitok 50 tabot aztán ide-oda húzokatok inaktív tabokat, mert itt nem működik a jobbklikk, a ballal pedig átváltok rá.

    "Lehet, hogy lezúzom a Flash-t, és felrakom újra."

    Én nemrég raktam újra, mert kipróbáltam a béta Flash 11-et, az még tényleg béta. A kedvencem az volt, mikor kiléptem az Operából a YouTube videó pedig ott maradt. :D
    Windowsra pedig még csak 32 bites Flash van, vagy lemaradtam valamiről?

    "A kategóriák neveit pedig adatbázisból szedem, és eszerint adom meg az adott HTML-elem azonosítóját, valamint az oldalon belüli hivatkozás href részét."

    És miért nem úgy adod meg, hogy #anchor1, #anchor2 és így tovább?

    "a macskakörömszerű idézőjelből (") készít egy "-ot, és hasonlók"

    Azokkal én is szívtam. Tudtad, hogy ha ' karakter van egy linkben (tehát még nem is mondanám speciálisnak, mert az angol nyelvben napi szinten használják, akkor nem működik?

    "A névben nyilván előfordulhatnak ékezetek is, és ez más böngészőkben (IE8 (!! még itt is), FF, Chrome) lazán, gond nélkül működnek, kizárólag Opera alatt nem."

    Próbáltad az ékezeteket linkbaráttá tenni? Például időjárás szó helyett: id%C5%91j%C3%A1r%C3%A1s

    Nálam például a wikipédia.org címre valami E-commerce izét nyit meg minden böngésző.
    Az IE8 és a Chrome pedig ilyet csinál belőle: http://xn--wikipdia-f1a.org/

    Pedig úgy emlékszem régen ez működött.

    "n sem vagyok az ékezetek híve, de talán egy pöcsölést ezzel el lehetett volna kerülni, ha nem csak az Opera tartja fenn magának a jogot ismét, hogy egy ilyen szánalmas hiba forduljon elő benne."

    Mint mondtam, ez szerintem nem hiba, kétlem, hogy implementálták volna a W3C ajánlások közé. Vagy te mit szólnál, ha holnaptól egy amúgy angol nyelven is elérhető oldalon a kínai anchorokat nem tudnád lekattintani, mert nincs kínai karakterkészlet az OS-edben?

    Hogy az IE nem támogatja az <object embed>-et, na az viszont hiba. Szívok is miatta...

    "A hivatkozásoknál azért ragaszkodtam a névhez, mert így a felhasználó számára is könnyebb átlátni, mi történik."

    Akkor például időjárás helyett legyen az anchor #idojaras. Szerintem ha ezt látja az URL mezőben, tudja majd értelmezni...

    "A value részbe bármi kerülhet, csak az idézőjelet és ehhez hasonlókat kell konvertálni HTML-kóddá."

    A Value részbe igen, ahogy a title-be és a <a href="http://valami.hu">IDE</a> is, de vannak helyek, ahova nem.

    Mellesleg például fogj egy olyan userJS-t, amiben van @include paraméter. Nevezz át egy value értéket olyan ékezetes szövegre ami tartalmaz ő vagy ű betűt.
    Utána mentsd el. Nem fogod tudni, kéri majd, hogy konvertáld át UTF-8-ba. Konvertáld át és mentsd el így. Nézd meg ezután fogja-e tudni a böngésző értelmezni az @include vagy @exclude paraméterben kapott információt.
    Ha pedig ANSI-ba mented, akkor az ő-ből o az ű-ből pedig u betűt csinál.

    Amíg ilyen durva összeférhetetlenségek vannak, addig továbbra sem javaslom az ékezetet, ha nem muszáj. :D

    "Ez a programnak a hülyesége, nem a felhasználóé."

    Valóban. Ha pedig leteszed a padra a pénztárcádat, benne a neveddel és lakcímeddel és egy húszezressel és másnap nem csönget be vele egy öreg néni, hogy ő a becsületes megtaláló, az pedig a társadalom hibája, mert az iskolában azt tanítják, hogy ilyen esetben vissza kell juttatni.
    Ettől még nem kevésbé elővigyázatlan a szenvedő alany.

    Én például nem egy olyan szoftvert ismerek, amiben csak angol billentyűzetkiosztással lehet néhány parancsot elérni.

    A legnépszerűbb példa a magyar nyelvű MS Office 2007 Excel-je, ahol nem tudsz a cellába AltGr+F kombinációval kezdő kapcsos zárójelet írni. Az AltGr+G működik.

    Még szerencse, hogy ezt egy Alt+Shift-el lehet orvosolni, szemben a fent említettel, amihez újra kell húzni a Windows-t.

    "Ezt a felhasználók nagy többsége magasról leszarja. Itt nem a hozzártő, hanem az átlag felhasználó fejével kell gondolkodni, és ahhoz alkalmazkodni."

    Freemail-en például minimum 6, de max 8 karakter lehet a jelszó és ha nincs benne legalább egy speciális karakter, akkor nem fogadja el, mondván: túl könnyű. Mégis ezt a szolgáltatót használja a magyar felhasználók legtöbbje.

    Ha kiírja neki, hogy az ékezet nem megengedett a felhasználónevekben, akkor nem tud mit kezdeni. Jobb a hibalehetőségeket kizárni.

    A RIOS ilyen szempontból jó, most a topicot végignézve például Dave™ tudott ezzel a névvel regisztrálni.
    Próbálj meg random 10 oldalra regisztrálni, 8 ki fogja írni, hogy a ™ karakter nem megengedett a felhasználónévben. Itt ezek szerint engedi.

    Én már olyannal is találkoztam, ami a felhasználónevemben lévő _ karakterrel is problémázott. A kedvencem az volt, mikor még a régi mailcímemet nem fogadta el azért, mert _ karakter volt benne, pedig a mailcím élő volt. :D
    Azóta már abban sem használok ilyen karaktert.

    Vagy nem tudom tudod-e, a Gmailnél vannak olyan alias-ok.

    Na a + karaktert is sok helyen nem fogadják el mailcímben, ezért nem is foglalkoztam nagyon vele...

    "Ráadásul senki sem születik úgy, hogy mindent tud."

    Pont ezért egyszerűbb mindenkinek, ha alapból tiltva van, mintha engedélyezve van, de kap egy 2 oldalas magyarázatot a web történelméről ilyen alkalmakkor, amiben le van írva, hogy miket okozhat és nem árt ha tisztában van ezzel és ezzel és felsorolva pár példa, hogy hol lehet gebasz.

    Én sem vagyok híve ennek, de sajnos ez a mentalitás. Mindenki túlzottan el van kényelmesedve és anélkül akar használni mindent, hogy bármi fogalma lenne a működéséről.
    Én az a típus vagyok, (mindig is az voltam, ezzel mentem anyámék agyára :D) hogy ha tiltanak, akkor mindig keresem a válaszokat mi miért van. Az emberek többsége viszont ha látja, hogy tiltott az ékezet, akkor nem kérdez, nem néz utána miért, hanem elfogadja.

    h_143570: Nem is lenne baj, ha az a rohadt noclicktoactivate.js működne 10.5 alatt. De mivel a Carakan már elvileg kész (hamarosan itt a béta, abban a fázisban pedig már nem nyúlnak a motorhoz) igazán átírhatná valaki, hogy működjön.

    Van egy patch is, de az 10.5-ben szintén nem működik, meg .dll fájlokat nem szívesen bizgerálok, ha csak nem crackelni kell valamit. :D

    [ Szerkesztve ]

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #8625 üzenetére

    "Úsztatott? Én magamnál legalábbis csak a régi öreg "felemelem a fület, annak az ikonját tudom húzni a nekem tetsző irányba, és a megfelelő fül mellett megjelenik egy kis nyilacska, hogy épp hova készülök berakni"-jelenséget látom fülpakolászásnál."

    Melyik Operát használod? A 10.5-ben bizony már úsztatva működik. Esetleg ez lehet kikapcsolva nálad:

    opera:config#UserPrefs|Specialeffects

    "Ráadásul egy fület akármikor "kidobhatok" egy új ablakba"

    Ez is régebb óta megvan Operában.

    "vagy berakhatom egy már megnyitott ablak meglévő füle(i) mellé"

    Azt hiszem a 10-es verzió óta, de ez is benne van. Annyi a különbség, hogy az utolsó fület odébb húzva nem záródik be az üressé vált ablak.

    "Hogyhogy a tabra kattintáskor történő váltást?"

    A régi ügymenet:

    1. rákattintsz a fülre
    2. felengeded az egérgombot
    3. átvált a fülre

    A mostani verzióban - a Chrome-hoz hasonlóan - a 2. pont kiesik a folyamatból.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák