Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mater799

    csendes tag

    válasz Gargouille #45 üzenetére

    Hit kérdése az egész... Egy szemellenzős szkeptikust akkor se győzöl meg ha tényleg kimutathatóan igazad van.
    Rengeteg útálat / irígység / sztereotipia lengi körbe az egész " szakmát " ( mind a bányászatot mind a kereskedést ) a külsősök részéről és ami az igazán idegesítő benne az az hogy folyamatosan CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG UGYAN AZOKAT A KÖZHELYEKET TUDJÁK PUFFOGTATNI... :W

    Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VII Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Gargouille #45 üzenetére

    A műkincsek értékállóságáról volt szó, nem úgy általában mindenéről.

    A szoftvereknek valódi használati értékük van: kifizeted a licencet és a szoftver segítségével hatékonyabban tudsz munkát végezni, azaz nagyobb nyereséget tudsz termelni. Ennek a hatékonyság növelésnek van valódi értéke.
    A digitális műalkotásoknak meg élvezeti értékük van, az emberek az élményért fizetnek a jogtulajdonosnak.
    Egyik esetben sem azon múlik az értékük, hogy azért adnak érte ma X-et, mert abban reménykednek, hogy holnap X+1-ért tudják továbbadni.

    "És ki határozza ezt meg?"

    A való élet. A múltat nem lehet meghatározni, legfeljebb tudomásul venni.
    A jövőre nézve pedig legfeljebb becsléseink lehetnek.
    Ha valamiért pár évszázadon át N-et adtak, akkor sanszos, hogy a jövőben sem adnak érte N-nél kevesebbet, ezért a jövőre vonatkozó becslésnek kisebb a kockázata, ez pedig növeli a pillanatnyi értékét.
    A spekulációs lufi viszont úgy alakul ki, hogy valakik meggyőznek egy csomó embert, hogy ez meg az lesz majd a jövőben és akkor pukkan ki, amikor kiderül, hogy ennek a hitnek nem volt racionális alapja.

    Magának a blockchain technológiának is van használati értéke (ezt szerintem senki sem vitatja), egy közösség által hitelesített könyvelési rendszer mindenképpen előrelépés a korrupt intézmények hitelesítési technikáihoz képest.
    A jelenleg pörgő kriptok, mint btc, ether, stb. viszont szimplán fiktív számok egy könyvelésben és attól még fiktívek maradnak, ha maga a könyvelési technológia innovatív.
    És attól, hogy per pillanat el lehet őket adni valós pénzért még nem lesznek valóságosak.
    A történelem során többször is léteztek fiktív cégek, amelyek papírjaival évtizedekig kereskedtek, mire kiderült, hogy a részvények mögött nincs semmi, akkor viszont mindenki elbukta a pénzét és nem segített rajtuk semmilyen konyhafilozófia, hogy "dehát nincs is olyan, hogy érték, hanem csak marketing van meg humbug, ezért lécci had érjen ma is annyit a részvényem, mint tegnap, de ha már lehet kívánni, inkább többet".

Új hozzászólás Aktív témák