Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz bul07 #2 üzenetére

    Mivel - főleg névtelenül - bárkit meg lehet rágalmazni vagy némi csúsztatással kedvezőtlen színben feltüntetni, sohasem lehet teljesen biztos az ember a keresőrobottal összeszedett találatok valóságtartalmában.

    Mindezt (az eseti találatokon túl) súlyosbíthatja a "lavina-effektus" felerősítő hatása is.
    Aki látta a Star Trek Voyager sorozatot, biztosan emlékszik az Összeesküvés-elmélet c. epizódra (VI. évad 9. rész). A történet lényege, hogy Hétkilenced a Borg képességekkel kiegészített emberi tudatába letölti a Voyager csillaghajó útvonaláról készített adatbázis-naplóját elemzésre. Ennek eredményeképpen logikus sorrendbe rendezett adat-mozaikok tömegével erős érveket talál arra, hogy a kapitány milyen titkos küldetést hajt végre... majd hasonló érveket talál az (ex-Maquis) elsőtiszt korábbi hasonlóan titkos stratégiájára, kis híján egymásnak ugrasztva a legénység két felét... mind Janeway kapitány, mind Chakotay elsőtiszt roppant intelligens és képes a kételyeit kifejteni, de a látszólagos (egyenként nézve közvetett vagy félreértelmezhető) bizonyítékok rendezett tömege elbizonytalanítja őket.

    Talán nem is kell elmagyaráznom a fentiek analógiáját a Google-ra vonatkoztatva és az átlagos internet júzerek intelligenciájára értelmezve... az oktatási rendszerünk sajnos nem tanítja meg az embereket arra, hogy a tényeket képesek legyenek megkülönböztetni az annak látszó feltételezésektől.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Új hozzászólás Aktív témák