Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    "Egy másik fontos oka a növekedésnek, hogy a világ hatóságai egyre fontosabbnak tekintik az online viselkedés megfigyelését"
    Fura, hogy az emberek ezek ellen még nem tüntetnek (leszámítva talán egy maréknyi embert, akit hülyének tart az átlagember). Ideje lenne újrafogalmazni az emberi jogokat és kiterjeszteni többek között a szólás- és véleményszabadságot az internetre is. Nem lesz jó vége ennek, minden áthelyeződik lassan az internetre, majdnem minden ember teljes magánéletéről lesz 50 éven belül ott egy lenyomat, amihez csak az a hatóság és kormány nem fér majd hozzá, ami nem akar, ráadásul bármire felhasználhatnak minden adatot, ami egyenes út a legitim hatalommal való visszaéléshez. Nagyon nem lesz ennek jó vége.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Kashim #3 üzenetére

    "de ezen a szinten nem látom hol árthat nekem. De szívesen meghallgatom neked például miért okoz ez gondot."
    Ezen a szinten valószínűleg nem fog neked ártani. De egyébként tömören leírtam amire kíváncsi vagy. Mi lesz 20-30-50 év múlva? Nem tudom hány éves vagy, de engem érinteni fog terveim szerint (vagyis hogy 50 év múlva még bőven élni fogok). Amire ki akarok lyukadni, hogy elindult egy folyamat, amiben az emberek a magánéletüket szép lassan átköltöztetik az internetre, vagy legalábbis egy lenyomatot hagynak róla ott. Mi még amolyan átmeneti fázisban vagyunk, sokunk tudatosan igyekszik a legkevesebb nyomot hagyni magáról, de a következő egy-két generáció már úgy nő fel, hogy az internet az elsődleges kommunikációs forrása, ahol ráadásul minden személyes adatot megadhat magáról. A legtöbb eszközünk már csatlakozik oda, akarva-akaratlanul egyre több adatot osztunk meg. Évtizedek alatt ez a folyamat eljuthat olyan szintre, hogy gyakorlatilag a magánemberkénti viselkedésed pontosan meghatározható lesz majd az interneten tárolt adataid alapján, amiket részben magadtól, részben tudatlanul adtál meg. Komplett pszichológiai profilt hozhatnak létre rólad. Csak ez utóbbinak is vannak veszélyei, például ha tudják a politikusok, hogy milyen a nép nagyrészt, sokkal könnyebben ki tudják találni, hogy mit akar hallani és hogy tudnak még inkább elhitetni valamit, tehát előnybe kerülnek és sokkal könnyebben terelik el a figyelmed, használnak ki, könnyebben manipulálnak.
    Aztán ott van a privát szféra. Mi köze ahhoz bárkinek is? Nem arról van feltétlenül szó, hogy folytatsz-e törvényellenes vagy esetleg csak morálisan elítélhető cselekményeket, hanem arról, hogy idegen emberek betekintést kapnak a magánéleted részét képező adatbázisba. Mintha odaállnának a házad egyik ablakához és kamerával felvennének mindent, amit onnan látnak.
    És ez most a kezdet. Az internet habár már nem épp fiatal, még mindig csak formálódik. Ha most nem mondják azt az emberek, hogy az internet szabad marad és az emberi jogok, illetve a magánélet védelme kiterjed oda is (a bűnüldözés más téma, egy bűnöző emberi jogait és a magánéletét a valóságban is joga van átmenetileg vagy végleg felfüggeszteni a bíróságnak, de pusztán csak egy vádlottal sem tehetik meg ezt jogerős ítélet és közvetlen bizonyíték nélkül, nemhogy egy olyan emberrel, aki nem tett semmit és akkor itt még csak nem is bíróságokról van szó, hanem hatóságokról, amik nem feltétlenül kell hogy rendelkezzenek bírói végzéssel), akkor az internet olyanná fog végül formálódni, amiben "normális" a magánemberek teljes megfigyelése és a magánember által elérhető tartalmak feletti teljes kontroll, nincs ártatlanság vélelme és nincs anonimitás és nincs privát szféra. Itt pedig már annyi mindent lehetne felhozni lehetséges kimenetelként, hogy bele se kezdek.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #56573440 #23 üzenetére

    Az önkéntes publikus megosztás egy dolog, ott gondolkodnia kéne az embereknek csak. De azt nézd, hogy terhelő bizonyíték vagy gyanús lehet bármi lényegében, akár egy fóbia is vagy a zenei ízlés, jelen esetben akár már akkor is, ha nem osztottad meg publikusan, csak pár emberrel esetleg. A probléma tehát ott van, hogy a nem publikusan megosztott anyagokat is felhasználják a felhasználó tudta és beleegyezése nélkül, sőt feltételezem bírósági végzése se nagyon van a kormányoknak. Ha van megalapozott vád, közvetlen bizonyíték és bírósági végzés, akkor semmi gond, de ezek hiányában ez a magánélet, egyben az emberi jogok megsértése, az ok nem számít. Harcoljanak a terroristák ellen úgy, hogy ne sértsék meg ártatlan emberek jogait, sőt ennek a lehetőségét se teremtsék meg. Mert az nem demokrácia. És akkor innen már csak egy lépés, hogy a politikusokat "támogató" emberek/cégek vegyék rá erre a kormányt és használják fel az adatokat saját belátásuk szerint.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #56573440 #27 üzenetére

    "akinek csöpp esze van az tudja hogy a terrorizmus elleni harc kamu."
    Azért ez így nem igaz. A terrorizmus létezik, valós probléma és valóban folyik ellene harc, csak az idióta internetes szabályozások esetében ezt, akárcsak a gyermekpornográfiát, ürügyként használják fel. Abba most nem érdemes belemenni, hogy a terrorizmust az USA provokálja ki és közvetve támogatja is (egy szó: fegyverek).

    de még mindig tőled függ hogy egyáltalán mit adsz ki magadról a neten. hogy a böngészési szokásokból sokat nem tudnak meg rólam az tény, mást meg nem igazán adok ki. innentől teljesen irreleváns hogy lekérik e az adataimat vagy sem számomra.
    Itt továbbra is bizalmas, publikusan nem elérhető adatokról van szó (mivel a nyilvános információkhoz bárki hozzáfér, se a Google-nek, se a Facebooknak nem kell kiadnia, elég bárkinek felmennie adott oldalra), amiket erős titkosítással kéne védeni, hogy még annak se legyen hozzáférése, aki tárolja, de ugye ez nem így van.

    " engem legalábbis nem zavar ha leintenek és elkérik a személyimet meg lekérik a központból az adataimat, kocsi adatait, stb."
    Nem jó példa, a való élet nem vetíthető ki az internetre jelenleg. Mi lenne, ha a rendőr kedve szerint megbüntethetne bármiért, ami neki nem tetszik a te vagy a kocsid adataiban? Mondjuk a rendszámodban szerepel a 13 vagy a 23 és emiatt vagy megbírságol 80.000 Ft-ra vagy nem. Az interneten ugyanis nagyjából így néz ki az adatokkal való bánás. Nincs szabályozás arra, hogy mivel mit lehet kezdeni, bármilyen adattal kezdhetnek bármit, teljességgel szubjektív, hogy egy rólad szóló információ mit jelent annak, aki azt megnézi és mihez kezd utána.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák