Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz k. #60 üzenetére

    Szerintem fuss neki még egyszer a cikknek.

    Az általad említett olimpiai megnyitó zenéje milyen mondanivalóval bírt számodra, mi az a téma, amit felkarolt és kifejtett neked? (szerintem sosem hallottam, de a véleményedre vagyok kíváncsi)

    :R

  • old rocker

    veterán

    válasz k. #62 üzenetére

    "Ugyanúgy más albumoknál van, hogy azt érzem, hogy én most a homokos parton lépkedek, és a világ bajai eltűnnek, vagy épp kína ősi kúltúráját nézegetem."

    Tudnál nekem is szerezni abból a jó kis anyagból? :D

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz k. #62 üzenetére

    Cseppet irigykedve elfogadom válaszod, ha nálad egy zene ilyen hatást tud kifejteni. Bár ha jól értelmezem, akkor ezek a zenék nem társadalmi, vagy egyéb problémákra világítanak rá, hanem inkább ezektől próbálja "eltávolítani" a hallgatót.

    @ELP: Valószínűleg igazad van és tényleg generációs probléma, pedig nem érzem magam annyira távol ettől a generációtól (és közben mégis). Nem olyan túl régen láttam meg a 3. X-et, mégis inkább a cikkben is megemlített zenéket hallgatom, mint a különböző Dj-k által kreált műveket.

    @old rocker: Ha kaptál, akkor küldhetnél nekem is belőle. :P

  • zither

    csendes tag

    válasz k. #60 üzenetére

    Ők azokról a zenékről írnak, amik nem egyszerűen csak zenék, hanem annál jóval többet takarnak. Kicsit társadalmi kritika, kicsit felhívás az adott időszak problémáira. Ezért el tud gondolkodtatni arról, hogy mi történik a világban, és mi a mi szerepünk ezen történésekben.
    Noha Tiësto bizonyos szempontból jó zenéket készít, ebbe a kategóriába egyértelműen nem tartozik bele.
    Az elektronikus zene is képes egyébként ilyen típusú zenére, azonban jóval kevesebb menyiségben. Ennek részben technikai okai vannak részben pedig társadalmi okai vannak. A technikai oldalról a rock alkalmasabb erre a szerepre, egyszerűen az énekek és a szövegek miatt. Egy zene önmagában - ha nem tartalmaz semmilyen szöveges betétet - rendkívül nehezen nyit ebbe az irányba (megfelelő képi anyaggal megtoldva már alkalmas lehet). Viszont az elektronikus zenék rengeteg irányzata mentes a szöveges betétektől. Másik oldalról az elektronikus zenébe menekült rengeteg tehetségtelen és mondanivalóval sem rendelkező "sztárocska", akik örülnek a sablonokból és előre gyártott mintákból összeberhelt "zenéjüknek". Ezek a "sztárocskák" könnyen legyárthatóak, kezelhetőek, ráadásul a szintetizátor gyártók gondos munkájának köszönhetően viszonylag könnyen megkedveltethető és eladható ez a fajta szemét, ami a kiadóknak és a média moguloknak megfelel.
    Ettől függetlenül van mondanivalóval rendelkező és zeneileg igényes elektronikus zene is, bár sajnos a rock érával ellentétben ez a két kategória sokszor külön-külön és nem együtt jelenik meg. És következzen néhány mondani valóval rendelkező elektronikus példa: http://www.youtube.com/watch?v=7gvPDCueUyo , http://www.youtube.com/watch?v=TJSQILBGoqk , http://www.youtube.com/watch?v=bPuMnQQ-3Uo .

    Zavard össze a világot: mosolyogj Hétfőn

Új hozzászólás Aktív témák