Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vitamincsiga #1 üzenetére

    Autodidakta módon az emberek kb. 10-15%-a képes tanulni komplett, piacképes szakmákat. A maradék vagy marad gyártósori összeszerelő vagy az állam képzi őket, ami végső soron neki lesz jó.

    (#3) MorcosMacska: "A többi meg senkinek sem fog kelleni. :))"

    Miért, szerinted ki fogja majd lekódolni azt a sok fingós appot, amit megvásárol majd a jövő munkanélküli embere az alapjövedelméből? :U

    (#8) Watchdog: "Nem munkaerohiany van itt, hanem fizetesi hajlandosag hiany."

    Ha utóbbi lenne, akkor már régen kici kínaiak, indiaiak meg filippínók programoznának, de egyelőre ezeken a területeken még nem elég fejlettek a biorobotok.

  • Béééla

    őstag

    válasz Vitamincsiga #1 üzenetére

    Azért elindulni elég nehéz segítség és útmutatás nélkül. Ha nagyon mázlis valaki, akkor az iskolában az infótanár nem egy világtalan hülye hanem ért is hozzá és legalább azt meg tudja mondani mit olvasson. (rosszabb esetben leülteti Pascalozni sulinetes tutorialból)
    És miért lécelne le, ha akkora ász lesz és távmunkában, freelancerként egy KATÁ-val sokkal jobban jön ki mint külföldön?

    @Adamyno
    Aki akarta, eddig is meg tudta tanulni amit kellett
    Nem minden szakterület olyan jól dokumentált, mint egy mobilapp-fejlesztő. Van ahol szinte szó szerint az ipari tapasztalat van csak és néhány általános könyv. (gondolok itt az FPGA-ra) Vagy a nagyon friss ágak (CUDA, openCL) amiknek a seggén még ott a tojáshéj.

    @cattus
    nálunk pl. nincs meg az az oktatói embermennyiség
    Az iparból jött vendégelőadó ugyan nem fog ZH-t javítani, de nagy segítség lehet.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák