Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz commanDOS #50 üzenetére

    commanDOS: jol irod, a racsszerkezetet gyengiti, ridegge valik az anyag. A VVER szerencsere nagyon konzervativ tervezes. A szamitasok adta anyagvastagsagot, szorozd meg a meretezd tul, szorozd me k-val. Valahol azt hallottam (urban legend?), hogy Ivanek boven (2 folotti) hagytak ra. Raadaskent a cseh ipar akkoriban is jobb minosegben gyartotta le, mint az eredeti szovjet.

    Rover623: Akartam meg egy oldalt az erdekessegeknek, de mikor osszeirtam rajottem, hogy hosszabb lenne, mint maga a cikk. Pelletes reaktor, nuklearis raketa, balesetek (szlovakia, TMI...), BME es KFKI kutatoreaktor, termeszetes reaktor... Az hozzaszolasok kozott egy reszet mar belinkeltem.

    sh4d0w: Nem mindig derul ki. Kisebb esemenyek belul maradhatnak a kontenmenten, vagy olyan kicsi a szennyezes, hogy nem igazan merheto messzebb. INES 3 volt mar Pakson is, az alattiak meg eleg gyakoriak (az 1-be kis tulzassal mar az is beletartozik szinte, ha valaki elejt egy csavarhuzot a reaktorkamraban ) A 4-es szintu volt Csehszlovakiaban, nem tulsagosan messze tolunk.

    bozont: Uzemeles kozben kb. ugyanannyi es hasonlo osszetetelu kis/kozepes intenzitasu hulladek keletkezik. (felteve, hogy reprocesszaljak a futoelemeket) A leszerelesnel viszont jobb a fuzios. Mar csak meg kellene epiteni egy mukodo peldanyt.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • Rive

    veterán

    válasz commanDOS #139 üzenetére

    Általában nem térül meg addig, amíg tönkre megy.
    De, manapság már jócskán megtérül (bár még függ attól, hogy mit vált ki).

    Talán majd ha beszállnak a kínaiak is, akkor jelentősen leszorítják az árakat.
    Már beszálltak rég :DDD Az árakat ma más, helyi érdekeltségű problémák tartják magasan.

    Hőszivattyú? Meg kell nézni, hogy mégis hány egység elektromos energiába kerül 1 egység hő kinyerése a talajból/levegőből/vízből.
    Ezt hívják úgy, hogy egy-per-COP, vagy mi :K Amúgy a hőszivattyú az, ami ma még csak speciális körülmények között térül meg.

    ...hőcserélő vagy visszakeverés...
    A megtérülése olyas', mint a napkollektoré.

    Amúgy meg igazad van. Szigetelni, szigetelni és szigetelni, ahogy Lenin bá' mondaná manapság :K

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Lars

    őstag

    válasz commanDOS #144 üzenetére

    26 fok :Y
    Az már egészségtelenül meleg. Ha mondjuk 20-21 fokot tartasz a lakásban, még a végén a gatyád sem megy rá a fűtésre. Oké, lehet szigetelni, és akkor olcsóbb. Ellenben még mindig azt mondom, hogy élhető környezetet kell alkotni minél gazdaságosabban, és nem a gazdaságosság korlátait feszegetni, minél nagyobb komfort jegyében. Éppen ebből származik az az energia pazarló életvitel, amit sikerült kialakítanunk, és most isszuk a levét, mert fogy az energia forrás.
    A többi részével tökéletesen egyetértek amit írtál, csak ne 26 fokozzunk télen, mert a hátamon feláll a szőr :U

  • Rive

    veterán

    válasz commanDOS #144 üzenetére

    ha az elszívott meleg levegőből visszakeversz x százalékot a beszívott friss levegőhöz, hogy a CO2 szint normális maradjon az nem kerül sokba. Feltéve ha mindenképp szellőzőrendszert akarsz üzemeltetni. Nem mind1, hogy a -10C-os levegőt fűtöd fel 26fokra vagy a 21-22-essel összekevered és ezen fűtessz még néhány fokot.
    Hőcserélővel hasonlitottad első körben, nem a sima szellőzéssel...

    Amúgy szakmabeli vagy, netán csak érdekel?
    Évek óta gyűjtöm, hogy mit és hogyan is kellene majd csinálni, ha meglesz rá a lóvé... Szakmabeli nem vagyok, de mind a szakmabeliek, mind a megrendelők visszatérő sirámaiból kap az ember egy alapos keresztmetszetet, ha figyel :B

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Lars

    őstag

    válasz commanDOS #151 üzenetére

    Bocsi, akkor nem jól értelmeztem amit írtál :U
    A levegőnek nem is csak a hőfoka ( mármint a fűtő levegőé ) hanem a mennyisége is befolyásoló tényező gondolom. És célszerű nem túl nagy huzatot csinálni, mert az meg rontja a hőérzetet. Komplikált dolog ez, pont ezért nem is használatos normál házaknál. Inkább irodák hűtését fűtését oldják meg így. Nálunk is csak a hűtés megy hasonló elven. Fűtésre hagyományos radiátoros megoldás van.

Új hozzászólás Aktív témák