Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Findzs #1 üzenetére

    Ez a baj ezzel a fene nagy demokráciával, ugyanakkor az sem vitatható, hogy FBI is végezhetné jobban a munkáját (rendszeresen probléma van abból, hogy nem dolgoznak össze a CIA-vel), és egyébként is hatékonyabb lenne, ha egy hatóság foglalkozna a terrorizmussal, amelynek másban nincs illetékessége.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • dajkopali

    addikt

    válasz Findzs #1 üzenetére

    jelen ügyben nem az a baj, hogy vizsgálódnak-e, vagy nem, hogy lehallgatnak-e vagy nem, hogy megszereznek-e személyes adatokat, vagy nem
    hanem az, hogy mindezt törvényes keretek között kell tenniük: pl. bírósági végzéssel kérjenek egy információt az adott szolgáltatótól, ne pedig az történjék, hogy az FBI nevétől besz*rt alkalmazott vagy vezető egy sajtcédula utasításait kövesse - ez a jogbiztonság feltétele

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • leviske

    veterán

    válasz Findzs #1 üzenetére

    Ha ilyen könnyelműen nézzük, akkor visszakérdezhetek, hogy miért kell az egész lakosságot lehallgatni, mikor elég volna a terrorista gyanús személyeket? :)

    Én igen is zavarónak találom, hogy mindenkit "ellenőriznek". Nem azért, mert Mari néni beszélgetései annyira szupertitkosak, hanem mert ez egy esetleges későbbi zordabb rendszerben nagyon csúnyán visszaüthetnek. Márpedig egy ilyen szervezettel, egy ilyen erővel a kezében, nem vagyok benne biztos hogy egyetlen vezető sem fog soha elcsábulni...

    Lehet paranoiásnak mondani, de egy olyan világban, ahol a szélsőségesek ennyire kezdenek megint feljönni, nem érdemes semmin meglepődni. :)

  • ujoimro

    tag

    válasz Findzs #1 üzenetére

    a tököm tele van az ilyen jogvédőkkel itthon is külföldön is

    Azt kell hogy mondjam, sajnálom, hogy ilyen naív emberek is vannak. Aki egy picikét is tanult a (magyar) történelemből az tudja, hogy a lehallgatást a kormány és az egyéb állami szervek főleg a saját pozíciójuk biztosítására használják. Amit az egyesült államok művel ma már sokkal jobban hasonlít a boszorkányüldözésre, vagy az orosz titkosszolgálatra, mint egy demokráciára (bármi is legyen az). Ott is pont az volt az érv. Mit érdekel ha egy kicsit korlátozzuk valakinek a jogait, ha így kiszűrjük a rendszer ellenségeit: a boszorkányokat, a besúgókat, a rossz elvtársakat és a terroristákat.

    Hogy egyszerűbben vázoljam az ellentmondást. Néhány ember megszegi a törvényt. Aki súlyosan megszegi, az börtönbe kerül. Néhányan elmenekülnek az igazságszolgáltatás elől => zárjunk mindenkit börtönbe. Ez abszolút hatékony, mert minden bűnöző biztos megbűnhődik, és kit érdekel az a néhány ártatlan ember?

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Findzs #26 üzenetére

    Ne hallgasanak le mindenféle alap nélkül senkit, azért vannak a titkosszolgálatok, hogy első körben megfelelően szűrjék a potenciális embereket, másodikban azokat figyeljék, törvényileg előírt, engedélyezett módon, nem pedig csak bemondásra. legyen nekik is kontrolljuk. a patriot act egyik szépsége pont az, hogy kibővítette a titkosszolgálatok, adatgyűjtő szervezetek jogköreit, s kevesebb kontrollt ültetett föléjük, mint ami korábban volt. S rengeteg példa volt már rá, hogy teljesen hétköznapi embereket vegzáltak ilyenek, engedély nélkül. Általános példa volt a furgonból lehallgatott környék. Vagy tíz ilyen ügyről hallottam, ahol a furgon álldigált egyhelyben, s a fél utcát lehallgatták. Az átlagembereket, nem a terroristákat. mindezt mindenféle engedély nélkül.

    Az általad emlegetett terrorista eset: ja, szép és jó, hogy a csóka saját apja jelezte fia radikalizálódását, kapcsolatát az Al-kaida felé a hatóságoknak, azok meg nagy ívben tettek rá. Ó je, éljen a hatékonyan védett demokrácia. Amúgy van valami jó mondás, asszem George Washingtontól, amely a szabadság és a demokrácia kapcsolatát ecseteli a félelmen, s egyik, illetve másik feladásán keresztül.

    A te beszélgetéseidet lehallgatni, levelezésedet megnézni, sasolni első körben valóban nem érdekes. De akkor is azt mondanád, hogy tegyék, s hulljon a férgese, ha egy vicces email alapján, amelyben a jelenlegi politikai vezetés falhoz állításon keresztüli felelősségre vonásával viccelődnek, s ezt te megkapod, majd továbbküldted, utána államellenes bűncselekményekért perbe fognak? ne adj isten a műanyag lakat is rád rohad, annyi időre vágnak sittre, mert sem a bíró, sem aki olvasta a leveledet nem értette a poént?

    nem támad senki, csak vita folyik. Nem túl elegáns, se legfőképp nem épp hatékony módja a befejezésnek, ha csak lelépsz.

    ujoimro: Mo-n meg lehet hoszabbítani a nyomozást, valamint ha te minden nyomozati aktába belenézhetsz, akkor egy halom ember személyiségi jogait megsérted ezzel. Mert neked adott ügyhöz semmi közöd. S ha egy nyomozati anyag alapján ítélsz meg valakit, ami amúgy pl. az ügyészség általi eljárás megszüntetéssel ér véget, akkor már olyan dolgok alapján mondasz véleményt, ami nem lenne szabad, hogy befolyásoljon. Max. az nézhessen bele a lezárt ügyekbe, aki érintett benne. Az egy éves határidőd- egy védett tanú neve akkor egy év nyomozás után egyen publikus, minden új adatával együtt, vagy hogy gondolod?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák