Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    Jóreggelt. Bevonzzuk az országba azokat az iparágakat, amelyek alacsony hozzáadott értékkel termelnek és jellemzően a távol-keleti országokba szokták kiszervezni őket, aztán meglepődünk, hogy ezzel a bérszínvonal is a kínai felé fog közeledni?

    (#13) fojuzer
    Magyarországon az adóék növekszik. Semmit sem ér a 16% szja, ha közben az összes létező adó nő, és ezek mellé más, új adókat vezetnek be futószalagon. Majd jól ki lehet írni az óriásplakátra, hogy adócsökkentés történt, ennyi haszna van hosszú távon.

    (#17) blackrulz
    nem tudom mit vártunk. de komolyan nem. amióta a mulik betették ide a lábukat egyértelmű volt hogy ez lesz.
    Nem, egyáltalán nem volt egyértelmű. Meg lehet persze ezt közelíteni egybites aggyal is, miszerint multi=rossz, magyar=jó. És lehet gondolkozni is.
    Érdekes, amikor idejön az Audi és (közvetve vagy közvetlenül) több ezer high tech munkahelyet hoz létre, az nem baj, ugye? Meg gondolod, hogy a Morgan Stanley fejlesztőközpontjában is a kínai gyármunkás bérért dolgoznak az emberek?
    Nem az a baj, hogy bejön a multi. Az a baj, hogy amikor erről van szó, mi a kínai meg a vietnami munkaerővel kívánunk versenyezni (gumigyár meg elektronikai összeszerelő üzem, f*szom).

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz big-J #19 üzenetére

    Viszont, amit nem értek az az, hogy ha ennyire frankón olcsó itt a munkaerő, mért nem mindenki itt rakatja össze a cuccait?
    Két oka van:
    - Annyira nem vagyunk olcsók. Egyrészt a munkaerő költségeit tekintve sem (persze, nehéz érzékelni, ha a bérköltség felét indulásnál lenyúlja az állam), másrészt a többi járulékos dolgot tekintve (pl. nálunk vannak környezetvédelmi előírások, Kínában nem annyira). A mérleg másik oldalán az áll, hogy EU tagok vagyunk, így a cégek megússzák a vámfizetést.
    - Túlságosan kicsik vagyunk, minden szempontból.

  • cucka

    addikt

    válasz KEndre #99 üzenetére

    Igen, ők is kis országok. Tehát az alacsony hozzáadott értékű "termelő" iparágakban pont úgy nem tudnak versenyezni a távol-keletiekkel, mint ahogy mi sem.
    Érted, kínai mércével nézve melyik felsorolt országnak van komolyan vehető ipara? Ez nem arról szól, hogy keressük magunkban a hibát, hanem hogy lássuk tisztán a helyzetünket, lehetőségeinket.

  • cucka

    addikt

    válasz ScrapUnit #222 üzenetére

    Ha olyan egyszerű az irodai meló, hogy internetezésből meg excel tologatásból áll, akkor mi akadályozza meg az operátort, hogy köv. alkalommal egy ilyen irodai munkára jelentkezzen? Jaa, hogy annyira mégsem egyszerű az? Nahát..

    Egy egyetemet végzett ember meg tudja tanulni a szalagmunkát is, ha a szükség így hozza, fordítva ez nem igaz. Na ezért kapnak többet az irodisták.

    Mod: egyébként végigolvasva a topikot, egészen megdöbbentő a sötétség, ami a többség fejében van.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Jim Tonic #252 üzenetére

    Évi 10e mérnök (+jogász, orvos, stb) nem olyan kevés
    Magyarországnak több diplomás emberre lenne szüksége. Ez tény, ezt mutatják a számok. A diplomaszerzés radikális megnehezítése pedig nem segíti elő ezt.
    És ez akkor is így van, ha a havi 70 nettóért szopó szalagmunkások a saját nyomoruk és frusztrációjuk miatt tapsikolnak ennek a döntésnek.

    Ami nem egy jó dolog, de legalább lesz némi felelősségérzet a diákokban, nem tengenek 8 évig az egyetemeken egy diplomáért.
    Te tényleg elhiszed, hogy tömegével vannak diákok, akik megengedhetik maguknak, hogy 8 évig tengjenek az egyetemen? Ebben a gazdasági helyzetben? Nem mondom, hogy nem létező fogalom az egyetemet melegedőnek használó diák, de egyezzünk meg abban, hogy ez egy nagyon inszignifikáns kissebbség.
    Vagy hogy gondoltad, jön a szegény családból a gyerek, elvégzi az orvosi egyetemet, a végén lesz egy 6 milliós adóssága, egy 100nettós kezdőfizetése, és egy röghöz kötési szerződése, ami garantálja, hogy esélye sem legyen kifizetni a 6 milliós adósságát. Ez egy remek konstrukció, tényleg.
    Ja, és a kedvezményes diákhitel kamatkülönbségét ki fogja fizetni? Ha beindul ez a rendszer, 10 év múlva többet fogunk költeni erre, mint magára a felsőoktatásra. Ez így jó terv? A mérleg másik serpenyőjében ott van, hogy legalább jól kibasztunk azzal az országosan 100-200 tengő-lengő diákkal, dagadhat a szalagmunkás szavazópolgárok igazságérzete.

    A legtöbb műszaki egyetemen jó, ha a harmada végez az államilag finanszírozottaknak.
    És miért van ez? Ezen elgondolkozott már valaki? Genetikailag hülyék a diákok? Vagy rossz a tanterv? Vagy a tantestület a kommunista időkből maradt itt, amikor az egyetemeken elitképzés folyt, és így sportot űznek a diákok szopatásából? Ez egy fontos kérdés, csak valahogy eddig senki sem akarta megválaszolni.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz wwenigma #414 üzenetére

    Cukorgyártás
    Nem ismerem a teljes sztorit, de talán nem a cukorgyártás vagy a szőlőtermelés volt a húzóágazat az országban. Kár-kár, de ezen semmi sem múlik.

    TSZ-ek felbontása
    Ez még az EU előtt történt, mi csináltuk magunknak, a parasztok elismerő tapsolása közepette. (Akkor még a parasztok nem tudták, hogy így nem lesznek versenyképesek a külföldi high tech nagybani termelőkkel)

    csesztetés az államadósság miatt (holott abban pont nem sereghajtók vagyunk a tobbi országhoz nézve)
    A csesztetés 8 éve kezdődött el, amikor viszont sereghajtók voltunk, és azóta sem tudtunk lényegi javulást elérni, akár válság volt, akár nem. Meg aztán ez egy kétoldalú dolog, ha mi nem megegyezni megyünk az EU-val, hanem nagy mellénnyel szabdságharcolni, az bizony csökkenti az esélyeinket.

    ugyancsak mezőgazdaság - kivitetik a jo minosegu arukat es bejon a szemét
    Kivitetik? Hogy? Van erről törvény? Mutasd már. :D

    a sz*r foldjeinket kulfoldiek vasarolják fel
    Ez a szokásos duma, amivel a lakossági fórumon kábítják a parasztokat. Valójában 2014-ig a külföldiek számára termőföld vásárlási moratórium van - ez az EU csatlakozás óta így van.

    masodrendu allampolgarok lettunk a kornyezo orszagokban és le se xarják
    Nem. Helyesen így van: másodrendű állampolgárok lettünk a környező országokban és a magyar kormány ezt le se szarja. Senki más nem fogja a mi érdekeinket érvényesíteni.

    Egyébként nekem erről a topikról valahogy a "mit adtak nekünk a rómaiak?" jut eszembe.

  • cucka

    addikt

    válasz emvy #421 üzenetére

    A túlzott deficit eljárásnál az államadósság %-os aránya az érdekes.
    A jelen helyzet viszont az, hogy a viszonylag jól működő országok sem tudják ezt teljesíteni, így fellazult a szabály alkalmazása. Ergo ha az ország fenntartható gazdasági pályán lenne, a kormány nagy valószínűséggel el tudná simítani az ügyet.
    A mi problémánk elsősorban az, hogy az ország gazdaságilag ~10 éve nem fenntartható pályán mozog. Ezért szenvedünk mi most az európai válság miatt (a spanyolokkal, görögökkel együtt).

    (#422) Jim Tonic
    Na és akkor mi van, ha megművelik? Ettől még a mi tulajdonunk marad.
    Idejönnek az osztrákok, akiknél a bérszínvonal a világ élvonalában van és megéri nekik földet művelni? Tudod mit? Ez nem az EU hibája, hanem a mi szégyenünk, hogy még a saját földünket sem vagyunk képesek megművelni.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Ati1979 #426 üzenetére

    Mióta beléptünk az EU-ba 2004 óta, látványosan meglátszik ennek a hatása. Rohamos életszínvonal csökkenés.
    Az a baj, hogy mi vagyunk az egyetlen posztkommunista ország, ahol ez történt. Nem lehet, hogy nálunk van a baj? Ez az eshetőség fel sem merül, hogy ezt mi, Magyarország b*sztuk el?

    Pl. a jó minőségű mezőgazdasági termékeinket, innen külföldre viszik, mi meg megkapjuk a 3. osztályú spanyol paprikát.
    Nem. A MAGYAR kereskedő viszi ki a termékeket, a MAGYAR kereskedő importálja és a MAGYAR fogyasztó vásárolja örömmel a 3. osztályú külföldi árut, mert 10 forinttal olcsóbb, mint a magyar.
    Nem kiviszik. Kivisszük. Mi, magyarok. Senki sem kényszerít.

    Gyakorlatilag azért fizetünk, hogy megmondják nekünk mire mennyit költsünk, milyen irányba menjünk. Erre tényleg nincsen szükségünk.
    Nem fizetünk, hanem nekünk fizetnek.

    Ha megnézzük az Európai Parlament magyar képviselőinek a számát az összeshez viszonyítva akkor egyből kitűnik, hogy mennyi az EU-n belül az érdekérvényesítési képességünk.
    A képviselők száma arányos az ország lakosságával. Hogy máshogy képzeled ezt el?

    Nem kívánok, konkrét adatokat itt felhozni.
    Miért, amúgy tudnál? :D

  • cucka

    addikt

    válasz gtasystem #428 üzenetére

    dehogynem múlik..pl a teljes magyar cukorgyártás
    Nem azon múlik a sikerünk, hogy gyártunk-e cukrot vagy sem. Mi most pont nem gyártunk. Ha gyártanánk, akkor más dolgot hoznál elő, amit a kommunizmusban gyártottunk, most meg nem. (Már várom, mikor jön az első versenyző, aki a hihetetlenül versenyképes elektronikai iparunk hanyatlását vagy buszgyártást hozza fel)

    (nem mellesleg a parasztoknak nem is dolguk tudni hogy hogyan lesznek versenyképesek, azért van a sok nagyarcú zseni hogy jól megmondja nekik jó sok pénzért..)
    A parasztok egy kivételezett kaszt, aki mentesül a gondolkodás, a döntés és a felelősségvállalás alól? Nem is tudtam.

    ez így ebben a formában nem igaz, mert tudtommal a nyugat-dunántúl jelentős része már osztrák kézben van, és pont ezért kellett fellépni a zsebszerződések ellen..
    Zsebszerződés? Na és ki a másik fél egy ilyen illegális zsebszerződésnél? Csak nem a MAGYAR földtulajdonos. Az a MAGYAR gazda, aki inkább választja a kis pénzt a zsebbe, mint hogy elkezdje megművelni a földjét, profitot termeljen, fenntartható gazdaságot?
    Értsd meg, az osztrákok nem vehetnek földet Magyarországon. Ez a törvény. Pont. Az, hogy ezzel együtt az osztrák (az 1000 eurós minimálbérével) meg tudja művelni profitábilisan a földet, mi meg meg sem próbáljuk, na az a mi szégyenünk, a mi hibánk.

    ebben egyetértünk, csak akkor azt nem értem pár sorral feljebb miért nevezted "nagy mellénnyel szabadságharcolásnak" az érdekérvényesítést..
    Sokféleképpen lehet tárgyalni. Mi most az agresszív kismalac attitüdjével tesszük ezt, mivel ezt tűztük a zászlónkra ("nem leszünk gyarmat", ugye). Lehetne máshogy, jobban is, csak abból nem lehetne ilyen 3 szavas, értelmi fogyatékosok számára is egyből érthető politikai üzenetet megfogalmazni.

    Egyébként tudom, hogy bármit írok, úgyis jön a következő hülye ugyanazzal a szöveggel. A mondanivalóm lényege, hogy az EU-ban a boldogulásunk rajtunk és kizárólag rajtunk áll. Mi kell segítsünk saját magunkon, mi kell megoldjuk a saját problémáinkat. Az EU egyrészt korlát az ellen, hogy lábon lőjük magunkat, másrészt segítség a felzárkózáshoz, harmadrészt pedig egy szervezet, ahol kompromisszumokkal lehet előbbre jutni.

    (#431) dabadab
    Nem a felfele kerekítés miatt vagyunk felülreprezentálva? Érted, nem delegálhatunk 12.3 képviselőt :) .

    (#433) Huma
    Mit vesz vissza az EU? Mesélj.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz gtasystem #436 üzenetére

    nem ezt írtam.. a parasztokon kérsz számon olyasmit ami nem a dolguk
    De, most már az. A kommunizmusban nem volt az ő dolguk, mert akkor a tervhivatal dolga volt. Meg a feudális rendszerben sem volt dolguk. Most 2012-t írunk, piacgazdaság van, így sok egyéb dolog mellett ez is változott - most már a dolguk.
    A középkorban a parasztok írni-olvasni sem tanultak meg, mert nem ez volt a dolguk, a földet enélkül is tudták túrni. Nem is értem, miért költünk milliárdokat olyan úri huncutságokra, mint a közoktatás falun.

    nem ők végeztek közgázt (többnyire), és végül nem ők okoskodnak a médiában hogy mi lenne a nagy tuti..
    Nem, de az ő bőrükre megy a játszma. Az ő boldogulásuk függ tőle. Ezért tudniuk KELL. A boldogulásért, jólétért, biztos megélhetésért tennie kell az egyénnek. Nem jár alanyi jogon senkinek.

    csak tudod eddig is volt rá törvény mégis meglehetett kerülni..
    Akkor meg? Az is az EU hibája, hogy mi nem vagyunk képesek betartatni a saját törvényeinket?

    igen? ez érdekes amikor volt rá lehetőség mégsem sikerült még így se mint most..
    De, sikerült. 1990-2004 között a magyar gazdaság elindult elég meredeken felfele, az életszínvonal szintén.
    És sikerült más országoknak is. Mi elb*sztuk az utolsó 10 évet, más országok meg nem. Tanulni kéne tőlük, nem pedig bűnbakot keresni.

    akkor ezzel viszont elismered hogy a politikai közérthetőség szempontjából mindenképpen ez a mostani a jobb..ez is valami..
    A hazugság mindig közérthetőbb politikailag, mint az igazság.

    (#437) Huma
    Személyeskedni meg nem kéne. Nem vagyunk sem hülyék sem értelmi fogyatékosok.
    Nem ismerlek személyesen, így pusztán azon ostobaságok alapján tudlak megítélni, amiket ide írsz.

    (#439) Ati1979
    Igen mi nagyon elcsesztük. De már nemcsak a keleti blokk országai vannak bajban.
    Jelenleg Európában a kelet-nyugat tagolást felváltja az észak-dél. Akik most bajban vannak, azok az országok, amelyek ésszerűtlenül működtek/működnek. Például Magyarország.

    De miért is jó ez nekünk? Mennyi érdekérvényesítő képesség jut 1 magyat állampolgárra ezek alapján?
    Kevés, hiszen az EU-ban több, mint 500 millió ember él, ebből 490 millió nem magyar.

  • cucka

    addikt

    válasz osztraksajt #441 üzenetére

    Egy nagyon jól jövedelmező iparág volt, nem véletlen hogy a franciák megtartották maguknak mindenáron, és kitételül szabták hogy le kell építsük nullára ha csatlakozni akarunk.
    Ha a franciák megtartották maguknak a magyar cukoripart és jövedelmező is volt, akkor miért szabták kitételül, hogy le kell építeni? Ez a két dolog ellentmond egymásnak.

    De azt is látni kell hogy az EU nem szokott hozzá a magyar fél érdekérvényesítéséhez, és most ezen durcáskodnak hogy nem minden úgy van ahogy ők akarják
    Igazából pontosan úgy van, ahogy ők akarják. Az előbb írtam, az EU 500 millió polgárából 490 millió nem magyar. Ebben a történetben nem mi fingjuk a passzátszelet, akármennyire is ezt akarja elhitetni velünk az aktuális kormánypropaganda.

    Lásd 2014-es költségvetési pálya kérdésköre. Még 2 hónapra előre sem látnak egy reális számot, de azt már tudják hogy a hiánycélt nem fogjuk tudni teljesíteni 2 év múlva.
    A költségvetési hiánycélt vagy a növeledési kilátásokat a kormány határozza meg.
    Az utóbbi 8 évben a kormányaink minden esetben felülbecsülték a növekedési kilátásainkat, a prognózisuk egyszer sem jött be. Ezért érthető az EU bizalmatlansága, amikor a kormány ismét teljesen irreális, tényekkel nem alátámasztott számokat ad be. Pl. kiszámolják, hogy 1-2%os gazdasági növekedéssel milyen jó felfele ívelő pályán lennénk, csak az nincs mellé kifejtve, hogy a mostani gazdasági visszaesésből hogyan lesz növekedés.

  • cucka

    addikt

    válasz Jim Tonic #449 üzenetére

    A mi érdekeink és a többi EU tag érdekei hosszú távon közösek. Nézd meg, már most is mennyire függünk pl. Németország gazdasági teljesítményétől. Ugyanez visszafele is igaz, a németek is függnek tőlünk, meg a többi EU tagállamtól. (Mi másért akarnák foggal-körömmel egyben tartani az eurozónát?)
    A közös érdekeket persze nehéz felismerni, a nemzeti öntudat túlságosan elhomályosítja. Már most megindult az a folyamat, miszerint az EU-s fiatalok elsősorban európainak tekintik saját magukat, nem pedig valamelyik nemzet tagjainak, és ez egyre csak erősödni fog. Azt kell belátni, hogy hosszú távon, globálisan nézve ez az egyetlen esélyünk arra, hogy a világ boldogabbik felében, jólétben és szabadságban éljünk.
    Amerikába is mindenféle nemzetiség vándorolt be, az sem volt távolról sem egységes ilyen szempontból, mint ahogy az EU sem az. A különbség, hogy nálunk erre rátelepszik a történelmi örökségünk, nemzeti büszkeségünk, de majd ez is változni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Jim Tonic #453 üzenetére

    Néhány alapvető különbség van az EU és a rómaiak között:
    - Az EU-ba demokratikus népszavazás útján léptünk be. A rómaiak katonai erővel hódítottak területeket.
    - Az EU-ban demokratikus döntési folyamat keretében képviselhetjük az érdekünket. A rómaiaknál a császár és/vagy a szenátus döntött, a "tagállamoknak" nem volt beleszólásuk semmibe.
    - Az EU-ban a demokratikusan megválasztott vezetők vezetik a tagállamokat (olyanok, amilyenek :) ). A rómaiaknál helytartók vezették a "tagállamokat".

    Egészen apró különbségek, ugye?

    Ennek semmi köze a témához. A németeknek pont annyira kell az olcsó kelet-európai munkaerő.
    De, pont ezért van köze. Az EU tagállamai kölcsönösen függnek egymástól. Közös piac megvan, közös jogrend részben megvan, a következő értelmes lépcsőfok a közös gazdaságpolitika, majd a közös külpolitika. És akkor lényegében megérkeztünk a föderációhoz.

    (#456) Huma
    A francia nemzeti öntudat eszméje alig több, mint 200 éves, szóval nem kell azért állandónak tekinteni ezt. (A magyar nemzeti öntudat eszméje még fiatalabb. Amikor látom a magyar hazafikat az Árpád ház szászlajával, mindig felmerül bennem, hogy vajon belegondoltak-e már abba, hogy történelmileg 800 évvel el vannak csúszva? :) )
    A britek, na az kemény dió lesz. Bár ha az EU-tudatosság elér egy kritikus szintet, ők sem fognak kimaradni. Vagy kimaradnak és lemaradnak.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Jim Tonic #458 üzenetére

    Texasban a függetlenségi törekvéseknek elég komoly hagyománya van, ennek ellenére a népesség többsége továbbra sem támogatja. A Texasi függetlenség így valószínűleg nem fog megvalósulni, viszont beszélni fognak róla. Obama újraválasztása valószínűleg felerősíti ezeket a hangokat, plusz ugye ott van a tény, hogy világszinten is jelentős gazdasági erőt képviselnek és van olajtartalékuk.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz helkis #467 üzenetére

    Ez rajtunk áll. Azon, hogy mennyit vagyunk hajlandóak áldozni a diplomások képzésére, mennyire támogatjuk az innovációt és a vállalkozást.
    Nyilvánvaló, ha leépítjük az oktatást és olyan kérdések relevánsak lehetnek, hogy minek a takarítónak érettségi, akkor mi leszünk a paraszt minimálbéresek. Ha tudatosan pénzt fektetünk az oktatásba, innovációba és a vállalkozások segítésére, akkor pedig nem mi leszünk a paraszt minimálbéresek.

  • cucka

    addikt

    válasz fordfairlane #505 üzenetére

    Szóval ne tegyünk már úgy, mintha az egységes Európa mindenki egyértelmű érdeke, mert ha az, akkor miért nem eléggé transzparensen érzékelhető ez az érdek mindenki számára?
    Mert hosszú távú érdek, amelyet az emberek nem éreznek meg közvetlenül a saját bőrükön, nincs mellé személyes tapasztalat.
    Ha megemelik 1000 forinttal a nyugdíjakat, azt jól érzékeli mindenki, különösen az érintettek. Amikor megnyitották a határokat, az is jól érzékelhető volt.
    Na de mondjuk a közös gazdaságpolitikából mit érzékel az átlagember közvetlenül, tapasztalati úton? Semmit. A politikai elit nagy feladata lesz, hogy valahogy megértesse az átlagemberrel, hogy ez miért jó és hasznos. Nem egyszerű, hiszen generációk nőttek úgy fel, hogy gyermekkoruktól fogva módszeresen mérgezték az agyukat a nemzeti öntudattal. (Ugye a nemzeti öntudatnak sincs semmilyen pozitív hozadéka, amit az emberek a saját bőrükön érzékelnének, de a gyermekkori indoktrináció miatt már a kérdésfelvetés sem merül fel.)

  • cucka

    addikt

    válasz azbest #507 üzenetére

    A céljaink közösek: hogy Európa viszonylag egységes szuperhatalom legyen/maradjon a 21. században és mi ennek a szuperhatalomnak a részei legyünk. Ez pedig így vagy úgy, de sérti az egyes nemzetek érdekeit. Másképp fogalmazva a nemzeti öntudat háttérbe szorulása nemzeti érdek :) .
    Az egy teljesen más dolog, hogy nálunk a nemzeti oldal az többé-kevésbé egyenlő a hülye oldallal. (Nem csak nálunk van ez így, de nálunk látványosabban kiütközik)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz azbest #510 üzenetére

    Az eu jelenleg olyan, mintha az usa lenne központi vezetés nélkül.
    De facto igen, ez stimmel. A föderáció egy ilyen központi vezetés létrejöttét jelentené.
    Persze, sok mindenben már megvan központi irányítás, de a sarkalatos kérdésekben (pénzügy, külügy, hadügy) nincs.

    Egyrészt nincs olyan, hogy nemzeti oldal (nem ilyen-olyan pártok idiótaságaira gondolok), csak magyar állampolgárok vannak.
    Akkor mondjuk úgy, hogy azon emberek közössége, akiket hazafias üzenetekkel lehet megszólítani. Ez egy létező népcsoport, még akkor is, ha formálisan nem beszélhetünk róluk (pártként, civil szervezetként).

    Az unión belül nagyon kemény lobbizás és szövetkezés folyik. Akik össze tudnak fogni, azok a saját érdekük szerint alakítják a többi tagország működését is.
    Igen, ezt hívjuk politikának. A politika háttéralkukról, érdekütközésekről és azok feloldásáról szól. Azért ilyen, mert máshogy nem működhet. Te valamilyen erkölcsi zsinórmérték mentén próbálod megítélni, ami téves, pont úgy, ahogy téves gondolat erkölcsileg elítélni az oroszlánt azért, mert megeszi a gazellát. (Pedig ha valami kimeríti az állatkínzást, akkor ez az)

    Egyébként feltárod számomra, hogy mi az összefüggés egy brit főzőműsor (River Cottage) és a sokszor diszfunkcionálisan működő magyar hatóságok között?

  • cucka

    addikt

    válasz azbest #514 üzenetére

    Az egyseges eu es a hatteralkuk elegge utik egymast.
    Ez nem igaz. A háttéralkuk (és általában a kompromisszumok) szükségesek az egységesen működő EU megteremtéséhez. Fél milliárd emberről beszélünk, eltérő hagyományokkal, szokásokkal, prioritásokkal, igényekkel.

    A problema, hogy mig masok az orszaguk kozos ugyeiert kepesek egysegesen kiallni, addig nalunk tovabbra is csak a belso marakodassal foglalkoznak.
    Ez távolról sincs így. Marakodás még a fejlett országokban is bőven akad.

    Erre pelda a fozomusor: nalunk a hatosag az eu-ra hivatkozva buntet, ha meg felkapcsoljuk a tevet, akkor lathatjuk, hogy egy masik eu tagallamban megis lehet
    Nálunk az EU-ra hivatkozva büntettek meg főzőműsort? Vagy miről beszélsz? Nem áll össze sehogy.

    A jelenlegi hozzaallasunkkal nemhogy gazellak, hanem balekok vagyunk, akivel mindednt meg lehet tenni
    Igen, jól írod: alapvetően mi irányítjuk a saját sorsunkat. Ez akkor is így marad, ha az EU egységesebb lesz és mi részei leszünk. A szabályok változhatnak a jövőben, de ami marad, hogy csakis mi segíthetünk saját magunkon, mi vagyunk az egyetlenek, akik meg tudják oldani a problémáinkat. (És ha erre alkalmatlanok vagyunk, annak a következményeit is mi viseljük)

    A nemzeti oldalasdi pedig csak politikai jatek.
    Politika, de nem játék. Létező dolog (és potenciális problémaforrás is, igen)

  • cucka

    addikt

    válasz fordfairlane #516 üzenetére

    a tőkebeáramlás helyett hitelbeáramlás és a vagyonkiáramlást tapasztal
    Ezt legfeljebb egy HVG cikket elolvasva tapasztalja, a saját bőrén talán közvetve. Az átlagemberről beszélünk.

    versenyképtelen iparágak továbbra is versenyképtelenek, még piaci alapon is
    Melyik iparágra gondolsz, ami versenyképes lehetne, de nálunk piaci alapon nem az?

    a képzett munkaerő elvándorol a liberalizáció hatására
    A képzett munkaerő az utóbbi 2-3 évben kezdett el drasztikus mértékben kivándorolni, leszámítva az orvosokat, ahol az okok egyértelműek. Egyáltalán, milyen liberalizációról van szó?

    Nem indult meg felzárkózás a nyugati életszínvonalhoz
    Elindult, méghozzá elég meredeken, csak 2006-ban megállt. (Oka a 2002-ben kezdődött, ingyen pénz osztogatásán alapuló politikai irány, ami a mai napig tart, lásd a legfrissebb, 10%-os rezsikökkentős hírt)

    Az infrastrukturális beruházások nagy része a termelékenységre minimális pozitív hatása mellett most majdhogynem finanszírozhatatlan hitelteher
    Igen, az EU támogatások jó részét nem működő beruházásokra költöttük, hanem térkövet vettünk belőle a falu főterének felújításához. Itt is mi vagyunk a hunyók.

    Öntötték az embereket a felsőoktatásba, egy része most, látszik, kidobott pénz.
    Most az látszik, hogy a diplomások körében a legkissebb a munkanélküliség és az ország működéséhez szükséges adók jó részét ők termelik meg. Legalábbis a számok meg a tények ezt mutatják, te lehet, más forrásból dolgozol :) .

    Ez nem felzárkózás, ez a társadalom egyre nagyobb szétszakadása nyertesekre és vesztesekre.
    Lehetne jobban is, csak jelenleg egyetlen politikai erőnek sincs olyan politikai tőkéje, aminek kárára meg tudná állítani a lefel mutató folyamatokat. Egy hosszú távon pozitív lépés rövid távon többnyire negatív következményekkel jár, ez pedig kockázat, amit az uralkodó elit nem tud/mer bevállalni. Bokros Lajos annak idején bevállalta, nem is volt azóta komoly súllyal bíró közéleti tisztsége, pedig jól láthatóan nagyon szeretne.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Huma #521 üzenetére

    Pl ez sarkalja a népet arra, hogy hazai árut vásároljon.
    Szerintem a jó minőségű és árú termékek fogják arra sarkallni. Ha valahol azt hallod, hogy a túlzott nemzeti öntudat kontraszelekcióhoz vezet, akkor pontosan arról van szó, amit te írtál.

    Szerintem elég egyértelmű a dolog.
    Mi köze a Top Gear autós műsornak a magyar közlekedési hatóság működési hatékonyságához? Nulla.
    Mi köze a River Cottage főzős műsornak az ÁNTSZ működési hatékonyságához? Jó kérdés :) .

    Ami nekünk 100 milliárd veszteség az nekik 100 milliárd nyereség
    Ezt már elmondták jópáran, hogy a gazdaság nem így működik, nem nulla összegű játszma. Az egy dolog, hogy amit itt produkálsz, az gazdasági analfabetizmus, az meg egy másik, hogy ennyire eltökélten ragaszkodsz a fejedben lévő tévedésekhez.

    Mire is mennénk ügyvédek, politológusok, hivatalnokok, kivándorló orvosok, büfészakos diplomások nélkül...
    Elsősorban tönkremennénk.

    Igazából a termelés szó az ami nagyon viccesen hangzik mivel nem jellemző a diplomával rendelkezőkre, hogy bármit is termelnének.
    Egy dolgot termelnek: pénzt. Meglepő, mi?

Új hozzászólás Aktív témák