Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    Ez a tanulmány csak megerősítette, amit eddig tapasztaltam. (Philips, Foxconn). A nagyon alacsony fizetés és tényleg kemény munkakörülmények még "hagyján", de azt sose értettem, miért van szükség az állandó lelki terrorra. Ettől senki nem dolgozik jobban. Mindenért fenyegetés, kiabálás, éreztetik a munkásokkal, hogy a rajtuk lévő munkafelszerelés többet ér mint ők maguk. :U
    Kiabálnak akkor is a dolgozókkal, ha szállítmány késett és nem ért be a gyárba, termelésre. Mintha erről ők tehetnének. Szóval nem csak a béreket, hanem a mentalitást is hozták Ázsiából.

    Sok a túlóra, érdekes mód midig túl kell tellett termeli a napi darabszámot (akkor nem tudom minek írják elő) és ennek az a vége, hogy előbb is rúgják ki az embereket.

  • wednesday

    őstag

    válasz djculture #34 üzenetére

    Nagyon örülök, hogy kikerültem ebből a körből és más területen tudtam elhelyezkedni. Ha másra nem is volt jó, de arra igen, hogy felnyitotta a szememet.
    Tényleg teljes a kiszolgáltatottság, szóval a legtöbben még ennek örültek, hogy legalább ez van. Már az nagy könnyebbség lenne, ha legalább hagynák a békében a szegény munkásokat és csinálnák a munkafeladatukat rendben. Ha meg tényleg valakivel gond van akkor szólni és intézkedni.
    Soha nem értettem, hogy miért kell hozzá plusz ez a "rabszolgatartó hozzáállás és fellépés". Mert itt távolról nem arról van szó, hogy akkor esne a munkamorál vagy rosszabb lenne a termelés, darabszámban és minőségben, ha nem így kezelnék az embereket.

    Egyébként a gyári munkásoknak jó része szakmával rendelkezik, érettségizett, esetleg még diplomás (idősebbek) is. Csak egy részére igaz a 8 általános képzetlen munkaerő, aki tényleg mást nem nagyon tudna csinálni. Mondjuk most már rengeteg embert elküldtek, nem tudom milyen összetételben maradtak.

  • wednesday

    őstag

    válasz dabadab #492 üzenetére

    Ez így igaz, viszont ennek a pénznek csak kis része az úgymond "elszórt" pénz a munkavállalókra vagy szociális kiadásokra. Valahol jogosnak érezheti egy görög dolgozó ember, hogy a teljes pénzügyi válságot rajta akarják leverni (természetesen semmi nem fehér vagy fekete, hanem szürke nagyon sok árnyalattal). A túlzott, ellenőrizetlen hitelkihelyezés a reguláció teljes hiánya, ami USA-ból indult ki és végigsöpört a világon legalább olyan felelős a kialakult helyzetért.
    Ráadásul az EU (a nem euro zóna országai is) nem inflálhatja direktben a valutáját. A deficit problémákat csak a hitelpiacon felvett hitelekkel rendezheti le, vagy esetleg privatizál. Így elég nehéz kikerülni az adósság spirálból az összes érintett országnak (és magánembernek).
    2008-ban elszabadult a pénzügyi szektor és hiába tárta fel pl az USA-ban a kongresszusi vizsgált az okokat és a problémát, nem sok mindet tettek ellene (bár ez érthető).

Új hozzászólás Aktív témák