Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz CPT.Pirk #15 üzenetére

    régebben azt mondtuk viccesen, hogy az nem hiba, hanem fícsör. most is ezt mondjuk, csak már nem viccesen...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • anulu

    félisten

    válasz CPT.Pirk #15 üzenetére

    a hszed alapjan azt kell felteteleznem, h linux alapu rendszeren garantalhatoan nincs es nem is lesz semmilyen biztonsagi res. ebben ketelkedem...

    az office-os reszre nem reagalok, mert nem tudom csak ugy nezni, h mi a jo arra, h Micike otthon felirja a receptjeit.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Glenda

    addikt

    válasz CPT.Pirk #22 üzenetére

    Windows szervereket is ritkán hallasz hogy felnyomnak. N tűzfal meg biztonsági zóna mögött...

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #22 üzenetére

    ha egy nyílt dolog terjed el, azt összességében sokkal többen tudják fejleszteni / javítani, mint egy zárt rendszert. Nézd meg hányan dolgoznak az MS-nél fejlesztésen és ehhez képest mekkora programozó közösség van a nyílt dolgok mögött.

    Pont annyian, dolgoznak az Office fejlesztésen, hogy össze tudtak hozni egy Office 2003-at meg utánna egy Office 2010-et is. A munka minősége szempontjából nem csak az számít, hogy hány programozó dolgozik valamin:
    megfelelő célokat kell kitűzni, azok elértét rendszeresen ellenőrizni, folyamatosan monitorozni az ügyfelek igényeit és azt visszacsatolni a fejlesztésbe, dokumentálni, HELP-et készíteni. stb stb.
    Egyszóval koordinálni kell a hordát.

    Nem azt mondom, hogy azért nem készül néhány prominens kivételtől eltekintve a FOSS közösség gondozásában működő és értelmesen használható kliens oldali szoftver mert bénák ülnek ott és nem tudnak programozni, hanem azt, hogy egyrészt hiányzik a megfelelő koordináció másrészt és ez sokkal súlyosabb, hogy hiányzik a megfelelő hozzáállás is.

    A legtöbb nem céges alkalmazásban álló FOSS-os nem az ügyfélnek fejleszt, hanem saját magának /mondjuk hogy legyen referencia, hogy elmehessen az MS-hez pénzért programozni:) / komoly részben saját maga kedvtelésére. Nincs is ezzel semmi baj, de akkor tudomásul kell venni, hogy az így elkészült szoftverek nem biztosítják ugyanazt a kényelmet és kezelhetőséget mint amit konkrét ügyfelek kívánalmai alapján pénzért csináltak.

    üdv
    J.

  • Glenda

    addikt

    válasz CPT.Pirk #25 üzenetére

    Amikor a KDE4 megjelent még Linuxoztam, bár mindig GNOME illetve Xfce párti voltam, de emlékszem az mekkora felzúdulást okozott. Unity?

    Szerintem mindig van felzúdulás, amikor komolyabbat változtatnak valamin. Pedig erre néha szükség van.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • anulu

    félisten

    válasz CPT.Pirk #25 üzenetére

    értem, tehát a nyílt forrás kivédi az emberi hülyeséget is (múltkori reaktor incidens), valamint nyugodt szívvel kijelenthető, hogy képtelenség linux alapon botnetet összerakni, és soha nem is volt még csak kísérlet sem rá. azt fel sem merem tételezni, hogy mondjuk volt, működött is, csak olyan rendszert/rendszereket érintett, ahol bajos lett volna, ha az info nyilvánosságra kerül. de mivel nem tudunk ilyenről, biztosra vehetjük, hogy nem is volt.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #25 üzenetére

    Pl. ez a vásárlói igény felmérés dolog szerintem nem igazán stimmel (vagy nem működik), gondolj csak vissza hogy mekkora felzúdulást okoz / okozott a szalagos menü bevezetése, vagy éppen az új, metrószexuális ui (nem buzi, csak modern) a 8-ban.

    Amikor rá vannak kényszerítve (értsd van konkurencia vagy csak nincs egyéb nyomos ok) akkor bizony adnak a felhasználói igényekre. Ülj le egy Windows 3.11 elé egy 95 elé egy 98 elé majd egy XP elé...
    Nézz meg egy Win NT-t, egy 2K3 Servert vagy egy 2008 Servert. Mindegyiket ott fejlesztették ahol szükséges volt.

    Pl. leülök egy KDE-s desktop elé, és elfog az érzés, hogy te úr isten, ez mennyivel jobban használható, mint eddig bármi. Nem tudom ki koordinálja a fejlesztőit (vagy h. egyáltalán ki a fejlesztői), nem tudom mik a terveik, de azt tudom, hogy baromi jól csinálják.

    Szubjektív, ezen nincs értelme vitatkozni. elmondom, hogy én mit szoktam érezni egy Linux desktop előtt, ha véletlenül kipróbálok egyet.:
    Első perc:
    Jaj de szép desktop háttérképet választottak, egész jók az ikonok, áttekinthető, letisztult stb

    Harmadik perc (megnyitok valami control panelt):
    Te jó ég még mindig nem sikerült megoldani, hogy a kezdőképernyőn kívül egy egységes formatervet mutasson az oprendszer, és ne úgy nézzen ki mintha innen onnan /a kukából/ lapátolták volna össze.

    Úgy általánosságban nem tudom milyen hozzáállásbeli gondokra gondolsz nyílt téren.

    "A Linux egy felhasználóbarát operációsrendszer, jól megválogatja a barátait"
    ez persze nem csak a Linuxra vonatkozik, hanem nagyon sok hasonszőrű FOSS társára.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #32 üzenetére

    Még a dos korszakban kezdtem, szóval a két szerver oprendszert kivéve az összes felsorolt megvolt, kezdve a 3.1-el. Igazából hatalmas fejlődést a használhatóság terén nem igen mutattak fel, pl. még ha nem is túl nagy igény lenne egy többablakos fájlkezelőre, de azért lenne, aztán olyat mégsem fogunk kapni.

    Valahogyan csak eljutott a desktop Windows vonal a 3.1-től a 8-ig. Valahol csak volt egy nagy fejlődés, mert a DOS alapú 3.1 és a 8 között akkora a különbség mint a szakóca és a géppuska között, ha nem egy nagy fejlődés volt, akkor azt mondhatjuk, hogy a fejlődés folyamatos volt.

    A többablakos fájlkezelőt Total Commandernek, ha pedig nagyon keményvonalas vagy, akkor FAR Manager-nek hívják /mindkettőt sokat használtam, ma már csak TC/, de biztos vagyok benne, hogy létezik még vagy féltucat, ténylegesen működő, nem béta-állapotú többablakos fájlkezelő. Akinek igénye van rá, használhatja ezeket. Szvsz fölösleges mindenféle vacak tool-al felhizlalni az oprendszert. A MS akkor rakjon bele a Windowsba egy új funkciót, ha azt tényleg használni fogja a népek 70%-a, illetve utána maradéktalanul támogatják, tesztelik, fejlesztik.

    Pedig a Linux jól megválogatja a barátait. Én többször is erre a konklúzióra jutottam.

    J.

  • Tapsi

    addikt

    válasz CPT.Pirk #47 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, programoztam már cisco routert, de azért a linuxot és a unixot ne mossuk teljesen össze, mert én a hsz-emben előbbiről beszéltem... hiszen a harc is kezd linux vs. win. irányba elmenni. Az szerintem nyilvánvaló, hogy a világot a unix-alapú termékek irányítják, de ezek azért nem egyenlőek a Unixszal, Linuxszal.

    joysefke:

    akik egyszerűen csak használni akarják a szoftvert, azok Windows-t használnak.

    Ez egyáltalán nem igaz. Akik használni akarják a szoftvert, azok olyan rendszert használnak, amit ismernek, megszoktak. Vagy mivel magyarázod a MacOS X töretlen népszerűségét? Hiszen ott egy BSD magra húztak rá egy dizájnos GUI-t, és csináltak belőle divatot. Használtam Macet ~2 hétig, és 100x kényelmetlenebb volt, mint bármelyik Linux-Windows. A billentyűzethez a neten kellett vadásznom napokig (!) olyan karakterkiosztást, amely nagyjából hasonlít a rég megszokotthoz. Egyszerűen napokig nem tudtam dolgozni (fejlesztés), mert nem találtam a [{, stb. jeleket. Az OS X-et mégsem köpködi senki, mert van mögötte pénz, és marketing.

    A Linux épp ezért nem lesz SOHA elterjedt desktop vonalon, mert senkinek sem fűződik hozzá anyagi érdeke (kibocsátó oldalon). Mert mire használja az átlagember a gépét: böngészik, zenét hallgat, filmet néz, esetleg megír 1-2 word doksit. Ezeket minden gond nélkül el lehet intézni Linuxon, még tán könnyebben is, mint Windowson. Akkor miért nem vált senki? Mert minek, ha egyszer lewarezolja a már jól megszokott Windowsát a netről, és kész.

    Kíváncsi lennék, hogy hány Linux-felhasználó lenne, ha a Windows-t nem lehetne illegális úton megszerezni. Rengeteg...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #73 üzenetére

    Az egész nem kerek amit írt. Amerikaifilmes...

    Az Internet Expolerer 6-nak köszönhetően amit az MS azon oknál fogva nem fejlesztett, hogy szabvánnyá váljanak (hál isten nem jött össze nekik) szintén szépen kerestünk.

    Nem kommentálok, mert nem akarok egy "miért nem fejlesztette az MS az IE6-t" hitvitát generálni. Mindenesetre tény, hogy nem fejlesztette, ami óriási hiba volt.

    Amennyi szart az össze szedett egy átlag család-nál az valami döbbenet.

    Oszt ennek a családnak volt-e tűzfala, vírusirtója? Vagy csak úgy warezoltak, hogy még csak nem is értettek hozzá? Érdekes módon nekem régebben általában nem volt folyamatosan futó vírusirtóm, mégsem lett ebből bajom. (on demand futtatott vírusirtóm volt általában)

    Szerencsére az MS-nek évekre sikerült megakadályozni a WEB fejlődését. Így mi is szépen kerestünk rajta. Természetesen az Internet Explorer 7 - 8 is rossz lett, lehetett dupla pénzt kérni a webfejlesztésért mert egyszerűbb volt az IE-nek saját CSS-t írni mint más módon szarakodni. Jött is a lové ebből is.

    Ha ez igaz /IE7-IE8 viszonylatában/ amit mondasz, akkor hol a probléma számodra? Másrészt IE kompatibilissé tenni egy weboldalt nem volt ugyanannyi munka mint lefejleszteni, tehát, nem dupla munka IE-re is megcsinálni.

    CPT.Pirk:
    Amúgy gondold végig, attól h. fizetnek ezekért a dolgokért, még lealacsonyító tud lenni az ilyen nevetséges fasságok javítgatása...

    Miről beszélsz? Fűtött irodában lehet apró simításokért, amelyek kb rutinfeladatnak minősülnek, elkérni a pénzt, ennél azért bőségesen vannak lealacsonyítóbb munkák is, ráadásul mint írta "dőlt a pénz". Milyen jó üzlet lesz nekik a Linux meg a google felhő, mert azok az írása alapján mennyivel jobbak, ergo nem fog "dőlni a pénz", de legalább nem kell lealacsonyodjanak az IE6-hoz, meg a next-next-ok módszerekhez. Micsoda minőségi csere :))

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • anulu

    félisten

    válasz CPT.Pirk #73 üzenetére

    e szerint (márpedig eléggé hivatalosnak veszik az adatait...) 1,19%-on áll jelenleg, az összes hangzatos "yyyy a linux éve lesz" harosgás ellenére. többszörösen elmondtam már, hogy amíg nem lesz 1 (nagyon maximum 2) disztrib, ami "hivatalos" és mindenki a saját íze szerint pakolja össze a "random edition 1.2"-t, addig jobb is, mert kezelhetetlen katyvasz lenne. vagy másik esetben teljes mértékű átjárhatóság kell a disztribúciók között. az, h ott a source az end usernek nem alternatíva.

    az IE6 egy ipari hulladék volt. a 7 viszont kb egyáltalán nem terjedt el, ezért is sok helyen direkt 6-ra írt rendszerek vannak. frissíteni nem lehet az IE-t, a rendszer átírása pedig hatalmas költség lenne. úgyhogy foltozás megy.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Új hozzászólás Aktív témák