Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #95590400 #10 üzenetére

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Hacker

    Egész tűrhető leírás. "A szó eredeti jelentésében olyan nagy tudású szakembert jelentett, aki szakmáját lelkesedésből is űzte, akár „művészi” gondossággal; számos való történetet és „legendát” találunk a hackerekről, akik lehetetlennek látszó dolgokat voltak képesek előhozni egy-egy eszközből."
    Nincs is szebb annál, amikor sikerül létrehozni valamit, amiről az általános vélekedés az, hogy lehetetlen :)

    Én annak törném el a lábát aki behozta a magyar szakirodalomba az "operátor túlterhelés" kifejezést az overloading tükörfordításaként, pedig inkább felül-töltés (eredeti tartalom lecserélése) vagy magyarosabban felüldefiniálás lehetne az értelmesebb neve.

  • joghurt

    addikt

    válasz #95590400 #119 üzenetére

    Kicsit rövidebben összefoglalva: Te képes vagy absztrakcióra, ezért nálad működik a logikusan felépített, strukturált stíluskezelés. Mancika viszont csak odáig jut el, hogy "ezt a szót kiszínezném szövegkiemelővel, tehát a Wordben félkövérre állítom". Aztán amikor rájön, hogy mondjuk két fajta kiemelést is szeretne használni, akkor visszagörget, és átformázza, amit megtalál.

    Ugyanolyan filozófiai kérdés ez, mint hogy valaki inkább billentyűzet-kombinációkat használ gépelés közben, vagy mindenért felmegy az eszközsor gombjait nyomogatni (esetleg legszívesebben magát a szöveget is egérrel kattintgatná be).

    A tej élet, erő, egészség.

  • attila9988

    őstag

    válasz #95590400 #119 üzenetére

    Én nem értem ezt a nem áll rá az agyad problémát. Azt értem hogy ha azt mondod hogy nem tetszik a program. De azt nem nagyon, ha azt mondod hogy ez egy bonyolult dolog lenne. Egy alap funkciókat használó latex doksi összedobása egyszerű mint a pofon. Gyakorlatilag nem túlzás ha azt mondom, hogy fele akkora meló mint ha valamilyen irodázós programot használnék, az eredmény mégis - többségében -sokkal jobb annál.
    Persze lehet benne bonyolult dolgokat is csinálni ha akarsz, és ha szükség van erre.
    De pl mi a bonyolult abban, hogy ez itt egy fejezet, vagy pl hogy ez a szerző neve, vagy hogy ez itt egy ábra, ami a szöveg szélességének 60% -a legyen. Utóbbi esetében nem kell matatni az egérrel, nem kell állíthatni az ábrát, toolbar -okat, meg semmit. Még az sem kell érdekeljen, hogy a szövegszélesség mennyi lesz végül, mert ha ilyen formában adtam meg, akkor a végső forma megfelelően fog alakulni akkor is, ha megváltoztatom a margókat, vagy a lapméretet.
    Mondjuk említetted hogy a lyx -el próbálkoztál, ahol bizonyos méretek felett inkább akadályoz a felület.

    Egyébként én pontosan azért kerestem egy megfelelő programot, mert elegem lett az irodázósakból, a kiadványszerkesztők pedig, - mint a scribus - nem megfelelőek hétköznapibb dokumentumok készítésére.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • joghurt

    addikt

    válasz #95590400 #128 üzenetére

    Nem. Erre a fórumra már a számítástechnikai szempontból erősen szelektált közönség jár, így a véleménye nagyon nem tekinthető reprezentatívnak vagy átlagosnak. Hidd el nekem, hogy az átlagos felhasználó agya nem így működik.

    Olyan szinten nem képesek az absztrakcióra, hogy úgy általában egy szövegszerkesztőnek funkciói vannak, bármelyikről is legyen szó; csak azt képes megjegyezni, hogy az iskolában látott Word 2003-ban azzal a gombbal tudja beállítani a tulajdonságot, és egy ribbonos Word 2007 vagy egy LibO előtt meg csak néz ki a fejéből bután, akkor mire számítasz?

    Annak idején a náci propagandisták mondták, hogy az a hatásos szöveg, amit a tömegben levő legbutább emberek is megértenek - így aztán ilyenre írták. Ugyanez van a programokkal is: egy általános felhasználású programból az a sikeres, amit az elé kerülő legbutább emberek is használni tudnak - így aztán olyan is lesz. Számítástechnikai szakértőként ezen fanyaloghatunk, de hiába.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák