Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    Nagyon jó, hiánypótló teszt volt.
    Nem tudom kinek jutott eszébe a Fujinál az A módot az f/16 mögé tenni... Még automata módban is egy ilyen obit inkább a nyitott rekesz közelében szokás használni (szóval a váltáshoz elég rendesen kell tekergetni).

    Nem ismerem a Fuji napellenzőjét, de a Pana nekem nem tetszett, szóval jó is ha nem csillan be könnyen.

    Az AF határozottlanság meg vsz. inkább a váz AF képességeitől függ (ok több üveget kell mozgatni a Fujinál és ettől lassabb lesz, de ha határozottan megindulna a megfelelő irányba elfogadhatóan gyors is lehetne). Szóval ilyen szempontól lehet jobb lett volna újabb vázat használni.
    Sajnos az AF tévedése a háttére viszont újabb vázaknál is megvan (E-M1-nél is tapasztalom sajnos).
    A felmossa a padlót eredetiben működik, a magyarított verzió inkább zavaró/értelmezést nehezítő.

    Élességben a Pana masszív előnyét látom közelre, távolra meg leheletnyi az eltérés, szóval nem látom, hogy jött ez ki egálra.

    Kövezzetek meg, de a kép szélét leszámítva nem látom rosszabbnak a Fuji bokeht.

    Tömören ami nekem összeállt a cikk alapján: Nem az a két obi alapján döntenék melyik rendszert válasszam, de azért nekem inkább a Pana volt a szimpatikusabb.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • k1csi

    senior tag

    válasz madgie #38 üzenetére

    Használati szokásokkal súlyozva talán.

    Tény, hogy én sem tárgyfotós objektívként tekintenék a Panára (ide kitobi is megteszi rekeszelve, úgyis a fények dominálnak) sem kifejezetten portréobiként (ide vannak jobban mosó, kisebb látószögű obik), sokkal inkább beltérre, mint általános fényerős obiként. Ez meg pont hiányzik a sorozatból, de ha interpolálni kellene sejtésem szerint itt (1.5-2m) még mindig a Pana lenne az élesebb.

    Egyébként kontraszt/élesség tesztre lehet előnyösebb lett volna, ha nagyjából ugyanaz lett volna a framing. OK, hogy méretarány eltérés miatt a Fuj horizontálisan többet fog látn a Pana meg vertikálisani, viszont erre a tesztre pont nem optimális az ha pont ugyanonnan próbáljuk ugyanazt meglőni mert a Pana láthatólag minden képen akár átlósan is többet lát, szóval ugyanarra a kiemelt részletre nem ugyanannyi pixel jut a két váznál (ha nagyon pixelbuzerálni akarunk). Persze nem ez a meghatározó, de ha már hasonlítunk...

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák