Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz KROK640 #6196 üzenetére

    " mire gondolt a költő. Persze sosem fogod megtudni, hogy VALÓJÁBAN mire gondolt 2-300 évvel ezelőtt"
    Az a poén, hogy nem is az a lényeg. Egy rossz magyartanárnál az a lényeg, de valójában az, hogy te mire gondoltál az alkotás olvasása után . És ugyanez igaz egy filmre, stb. is, a lényeg a mondanivalója lenne, már amennyiben van neki. Ez általában teljesen el van rontva a magyar oktatásban, de attól még nem lenne hülyeség irodalmat oktatni. (Pl. aki nem szeret olvasni, annak tuti gondja lesz azzal, hogy megfogalmazzon valamit. Hirdetést mondjuk.)

    A történelem meg ugye ott lényeges, hogy megtudod, mi okozza a mostani államközi ellentéteket, mert azoknak általában nem az elmúlt 100 évben van a gyökere.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • BiP

    nagyúr

    válasz KROK640 #6196 üzenetére

    "A történelem pl (amit egyébként szintén nagyon szeretek) már sokkal inkább egy adatbázis, hogy több száz vagy ezer éve élt emberek, mikor mit cisnáltak. Ha belegondolsz egy mai embernek ez full irreveláns, szórakoztató story(ko)n kívül nem több, "
    Hát, is-is. Viszont a történelemből lehet tanulni. Mert azon túl, hogy miket csináltak, ha mélyebben belemész, hogy mit MIÉRT csináltak, akkor az igencsak tanulságos, a sztorikon túl. És a történelem mindig ismétli önmagát.
    Szóval a történelem bőven több, mint évszámok és események halmaza.

    (#6198) hcl: egyetértek. Fontos tudni azt is, hogy milyen történelmi és személyes háttérben született az adott mű, és nem feltétlenül az a lényeg, hogy a költő mire gondolt (vagyis az fontos lenne, ha nem magyaráznák félre), hanem az olvasóban milyen gondolatokat szül, ezt nagyon jól mondod.
    Ahogy a töri résszel is egyetértek.

Új hozzászólás Aktív témák