Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    "Az elsődleges megkövetelt nyelvismeret a válaszadó cégek körében az angol, a második a német. Mindkettőből legalább középfokú nyelvismeretet várnak el, de nem volt ritka a felsőfokú nyelvismeret szükségessége."
    Ez nekem kicsit furcsa. Nemsokára végzek, és én a legtöbb álláshirdetésben angol melletti nyelveket csak, mint "előnyt" láttam az esetek 90%-ban. Illetve nagyon még nyelvvizsga kötelezettséget sem, csak "tárgyalóképes angoltudás"-t (illetve munkaadók elmondása szerint ha értelmesen képes elbeszélgetni angolul, már annak is örülnek, elég siralmas a helyzet ilyen téren, ami elég érthetetlen számomra informatikusok körében).

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz anulu #8 üzenetére

    Mármint angol kötelező mindenhol, további nyelvek előny.
    De elég sok munkaadót meghallgattam mostanában, mindenhol azt mondják, hogy már annak örülnek, ha 1 nyelven képes normálisan beszélni az illető, mert nagyon gyakori az olyan eset, hogy szakmai tudása tökéletes, de amikor odakerül a sor, hogy angolul kéne valamit mondani, akkor meghalt az illető.
    Persze én értelemszerűen inkább olyan helyeket nézek/látok, ahova pályakezdőket felvesznek, magasabb szinten már könnyen lehet, hogy más az elvárás.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Myers #15 üzenetére

    Szakmai tapasztalatot nem úgy szokás megadni, hogy 3-5 év között, akinek 6 van, az már nem kell, hanem, hogy legalább annyi :) Emiatt kicsit furcsa is a cikkbeli megfogalmazás.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz ntomka #23 üzenetére

    "Egyáltalán nem érthetetlen, az elvárt nyelvtudás(ok) minőségét nem tükrözi a nyelvoktatás minősége és támogatása, valamint a munkaerő piacra kikerülésig a legtöbben nem is használják a nyelvet"
    1. Informatikáról beszélünk, aminek a nyelve menthetetlenül angol. Szakirodalom 90%-a angolul van, programok jó része angolul van, programozási nyelvek nyelve angolra épít, stb. Tehát ha semmi másért nem tud angolul, akkor már csak ezért miért nem?
    2. Informatikus jó része multihoz kerül. Ha nem multihoz, akkor is exportra fog dolgozni. (Kivéve ha rendszergazda vagy ilyesmi lesz, de ahhoz meg felesleges infós diploma, pár tanfolyam bőven elég. Ezzel nem akarom a rendszergazdákat lenézni, de egyetemen nem olyat tanítanak ami oda kell). Mindkét esetben napi szinten kell külföldiekkel kommunikálni, nem ritkán egy projekten külföldiekkel dolgozik együtt. Innentől kezdve egyszerűen elengedhetetlen az angol tudás, mert ha nem tud angolul, az pont olyan, mint ha programfejlesztő révén nem tudna egy programozási nyelvet sem, magyarul: nem tudja a munkáját végezni.
    Konklúzió: lényegtelen milyen a nyelvoktatás minősége, ha dolgozni akar, akkor tudnia kell angolul. Ha nem tud, azért nem az oktatás a hibás, hanem ő maga (mert igen is utána lehet járni, és keresni megfelelő oktatást, vagy képezni magadat). De mégegyszer mondom, szerintem az informatikához az angol egyszerűen hozzátartozik, akit kicsit is érdekel az informatika, annak saját jól felfogott érdeke, hogy jól tudjon angolul.

    dabadab:
    Tudod, álláskereső kisszótárból:
    versenyképes fizetés: nagy a verseny, hogy melyik nap ki kap
    :D

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz julius666 #73 üzenetére

    "Igen, de az a baj, hogy azelőtt, hogy konkrétan szüksége lenne az embernek rá, nincs kielőtt megszólalni, így a többség gyakorlati szempontból sosem használt szóban angolt (az iskolai állj ki az osztály elé és olvasd fel a kiselőadásod meg a tanárnéni sablonkérdésére adott bemagolt választ nem tekintem annak. Persze kell ez is a későbbiekhez, ez az első lépcsőfok, de az iskolai (és a középiskolai!) nyelvtanítás itt meg is áll). Persze hogy nem mernek."
    Tudtommal diplomához még mindig kell angol középfokú nyelvvizsga, ahol pedig bőven kell angolul "beszélgetni". Amit valahol gyakorolni is kell. Szóval itt valami sántít.

    Munka vs. egyetem:
    Megcsinálható, gond nélkül. Hozzáállás kérdése. Szokták mondani, hogy el kell dönteni, hogy diplomát szerezni és szórakozni mész oda, vagy pedig tanulni. Amennyiben az ember kénytelen / akar dolgozni egyetem mellett, akkor el kell döntenie, hogy diplomát szerezni és dolgozni megy oda, vagy diplomát szerezni és szórakozni. Vizsgaidőszak nem lehet kifogás, mert egyrészt munkaadók tisztában vannak vele, hogy ott hajtás van, másrészt amennyiben az ember nekiáll évközben és rendszeresen tanulni (megtanulni minden héten az anyagot, amit vettek), akkor vizsgaidőszak nem 0-24 óra tanulásból áll. Igen, ehhez az egyetemistának nem fűlik a foga (nekem se, szidom is magam mindig miatta, mert könnyebb lenne).
    Szóval ez elhatározás kérdése. Végtelen idő nincs, szóval ha tényleg dolgozni és tanulni akar egyszerre az ember, az azt jelenti, hogy szabadidejét szinte teljesen beáldozza. Hétvégét is. De nem lehetetlen.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz julius666 #80 üzenetére

    "Ha az embernek huzamosan semmi szabadideje sincs, akkor értelmetlen az egész, annyit nem ér. És azt azért ne mond, hogy gond nélkül megcsinálható."
    5 vagy 3,5 évig 0 szabadidő, viszont utána egyből jól kereső, magasabb beosztású állás (mert van gyakorlat, van nyelvtudás, vannak kapcsolat), vagy pár évig csomó szabadidő, majd utána 3 évig alacsony fizetés és rabszolgamunka? Mert kb. ez vár arra az infósra, aki nem tud semmit felmutatni. És akkor emellett kéne családot alapítani, lakást venni, stb.
    De persze valójában mind a "semmi", mint a "gond nélkül" kifejezéssel túloztam. Egy egyetemistának irdatlan mennyiségű szabadideje van, csak ez menet közben nem tűnik fel. Van ott idő heti ~20 óra melóra.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Jhonny06 #84 üzenetére

    Ha összefüggően tudsz beszélni (szóval nem blabla öööö ööö bla ööö bl.. öööö szint) valamilyen általános, mindennapi témáról, akkor megfelelő lesz állásinterjúkon is amit tudsz. Kivéve ha direkt szakmai angolt kérnek (nem általános), de arra meg úgyis egyedileg kell felkészülni.

Új hozzászólás Aktív témák