Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeni

    félisten

    válasz Vesa #272 üzenetére

    A makacs Sony tehetett erről és nem a mozizni,pornózni kívánó emberek!
    Győzött a marketing,győzött a Matsushita!
    Amúgy annak a több Sony szabadalomnak is az volt a bukása,hogy ott is a Sony a saját érdekeit vette figyelembe és nem azt,hogy hosszú távon mi is jó neki?

    SACD
    MD
    Betamax
    Videó8 - Hi8 - Digital8

    Ezek voltak a jelentősebbek melyek elbuktak! igaz egy darabig a Camera oldalon a Videó 8 sorozat élt egy darabig!

    A Léser Disc nem tudom kié volt? A DCC az aPhilips találmánya volt.

    A Blu-Ray sem parádézik,holott neki kellene átvennie a DVD staféta botját!
    Hiszen egy versenyben már egy riválist a HD-DVD vagyis a Toshiba tech. véglegesen legyőzte!

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Vesa #272 üzenetére

    Az elterjedt legendával szemben egyébként a Betamax nem volt drámaian jobb a VHS-nél, csak kicsit, viszont "zárt" formátum volt (a Sonynak jóvá kellett hagynia minden egyes filmet, ami miatt eleinte nem volt rajta pornó :) ), jóval drágább és a kazettákra kevesebb fért és ezek a hátrányok végül többet nyomtak a latban, mint a viszonylag kicsi képminőségbeli különbség.

    (#274) jeni: a LaserDisc MCA-Philips kopordukció volt, de mondjuk hajmeresztő ára volt akkoriban meg nem lehetett rá felvenni semmit, ami miatt nem volt esélye - pedig azok a lemezek nagyon impresszíven néztek ki (mármint maga a lemez, mint egy óriásoknak tervezett CD :) )

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • yvsmad

    őstag

    válasz Vesa #272 üzenetére

    Erre írtam azt, hogy ha a Beta nyert volna, akkor még a 90-es években is legfeljebb egy szűk elit rétegnek lett volna otthon videója. Nézd meg ma a Betamax árakat, aztán te is rájössz. Az elterjedéshez megfizethető készülékárak kellettek, a Beta helyett inkább a Philips féle VCC/Video 2000 volt a VHS igazi konkurrense.
    A JVC akkoriban még nem tartozott a Matsushitához.

    A Video8/Hi8 közel 2 évtizedig bírta ahhoz képest, hogy rétegformátum. A konkurrens VHS-C nagyon gyenge volt kamerához.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabor970

    addikt

    válasz Vesa #320 üzenetére

    Szerintem meglepődnél ha hallanál jó lemezt, jó lejátszón. Egyáltalán nem tapasztalom, hogy a sercegés velejárója lenne a lemezhallgatásnak. Az a koszos, karcos lemeznek velejárója. Ne asszociálj a régi kristályhangszedős lejátszókon rendetlenül használt lemezekre, amikor LP-ről beszélünk!
    A természetes számú lejátszás sem ront a minőségén, ha nem hibás a hangszedő. Nekem pl 800db körüli hanglemezem van, nem jellemző, hogy bármelyik évi 20 alkalomnál többször kerülne tű alá, de ez a szám inkább a max 1-2-5. Hidd el, ha a CD hangaj tetszene jobban, azt hallgatnék inkább. Még olcsóbb is, és nem kell emelgetnem a seggem sem 20 percenként. Ott van mindkét média formátum a polcomon, a lejátszó eszköz is kb ugyanaz a kategória mindkét forrás esetén. Három CD lejátszóm van, nem arról van szó, hogy egy hibás példány miatt gondolom a fentieket.
    Azt gondolom, hogy CD lejátszóban sokkal mélyebben kell mélyre nyúlni a zsebbe, ha hasonló hangminőséget szeretnénk kapni, mint hanglemez esetén. CD rendszerből (lejátszó+DAC) tényleg milliós kategória, ami túlmutat egy kb százezres LP (lemezjátszó fejjel + phono elektronika) lejátszón.
    Jahh, és a régi lemez, nem automatikusan elhasznált lemez. Vettem már nem egy 40-50 év körüli lemezt teljesen újszerű, karc és sercegésmentes állapotban. Amúgy kimondottan keresem a hetvenes évek közepe-vége (digitális stúdió korszak) előtti LP-ket, amik végig tisztán analóg módon készültek. Ezek a legjobbak.

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • FF23

    senior tag

    válasz Vesa #317 üzenetére

    "médiaiparban..."

    A stúdiótechnikának meg az otthoni videózgatásnak nincs sok köze egymáshoz.

    VHS lejátszók közt is jelentős különbségek vannak. Először volt valami 6 fejes AIWA, azután került mellé az itt említett JVC. Sima vhs-módban is ég és föld -volt- a kettő, kb. mint VCD<->DVD. Az aiwát hamar el is adtam.

    [ Szerkesztve ]

    Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

  • yvsmad

    őstag

    válasz Vesa #317 üzenetére

    Szerintem a Beta sohasem lett volna olyan olcsó és elterjedt, mint a VHS volt.
    Az elterjedés akadálya pont az ára volt, ha viszont nem veszik világszerte tömegével, akkor nem csökkenhet az alkatrészek ára sem. A Betamax a mai napig a világ egyre több stúdiójában jelen van, elterjedtsége kb. megegyezik a 70-es évekbeli VHS-sel, a gyártástechnológia 40 évvel előrébb jár, mégsem ment le a lakosság által elérhető árszínvonalra.

  • yvsmad

    őstag

    válasz Vesa #401 üzenetére

    A GPS-t a VHS-sel ellentétben nem lakossági felhasználásra találták ki és nem pár év alatt terjedt el világszerte. USA állami katonai megrendelésekből finanszírozták, nem a szabad piacról. Ha az eredeti áron dobták volna kereskedelmi forgalomba kizárólag civil felhasználásra, már rég tönkrement volna az eredeti gyártója.
    A CD-írót eredetileg üzleti felhasználásra tervezték, nem tömeges otthonira. A Pio csak követő volt, egy rakás szabadalom után kellett fizetnie. Az árat meg az újdonság ereje szabta meg, nem az előállítási költség. A beépített alkatrészek nagy része már évek óta rendelkezésre állt, a termékciklus elején még a nagy kaszálás volt a cél, amiből további fejlesztéseket tudtak finanszírozni.

    [ Szerkesztve ]

  • yvsmad

    őstag

    válasz Vesa #405 üzenetére

    A Betának akkor lett volna esélye elterjedni, ha olyan pályát jár be, mint a számítógépeknél az IBM PC. Ott is volt sok, egymással konkurráló gyártó az otthoni gépek (home computer) piacán, akik a legkevésbé sem voltak kompatibilisek egymással (kivéve az MSX-et), miközben a munkahelyeken a lakosság számára még nem megfizethető IBM klónok voltak világszerte. És éppen ez az üzleti elterjedtség tette lehetővé, hogy a világon kismillió kisebb-nagyobb dzsunkaműhely és elektronikai világvállalat fejlesztett és gyártott alkatrészeket és komplett konfigurációkat PC alapon. Ez az, amit a Sony nem engedett ki a kezéből és végül alulmaradt, mint a számítógépeknél pl. a (Commodore) Amiga vagy az Atari. A 80-as években még nem sok háztartást lehetett rávenni arra, hogy üzleti felhasználású PC-ket vásároljon, miközben a munkahelyeken az emberek ismerték ezeket a gépeket (nem úgy, mint a Betát). Ha csak az IBM fejlesztette volna a rendszert, most úgy beszélnénk a PC-ről, mint a Betáról. Végül a piaci versenyt a PC megnyerte, de az IBM elveszítette.
    A Beta egyébként nem veszített, csak megtalálta a neki való piaci szegmenset, a professzionális felhasználást. Otthoni felhasználóknál a home computereknek megfelelő VHS nyert, és mivel a Betának nem voltak klónjai világszerte olcsó gyártókkal és az emberek nem ismerték őket a munkahelyeikről, ezért megmaradt a magas ára és alacsony ismertsége, nem is tudott betörni az otthoni piacra.

    [ Szerkesztve ]

  • jeni

    félisten

    válasz Vesa #415 üzenetére

    annyit lehetne hozzá fűznöm,hogy nosztalgiából vagy reneszánszukat élik meg ismételten a régi Nokia mobilok . amelyek elég szép áron de kaphatóak és veszik is.
    gyakorlatilag sokan akik már belestek a saját tapizós kijelzős telók törésekbe és a gyors aksi merülésekbe inkább veszik ismételten a régi Nokia telókat.
    azok a telók alapszinten ma is tökéletesek!

    -telefonálni
    -sms-ni
    -fényképezni
    -GPS módban
    -fényképezni-sőt egyes régi mobilok jobb képeket tudnak csinálni
    -egyes modelekkel nezetni

    MIND LEHET AZOKKAL:

  • yvsmad

    őstag

    válasz Vesa #415 üzenetére

    Az Apple MacIntosh a PC-vel párhuzamosan folyamatosan létezett, sőt ha ismernéd a Power PC-t, akkor tudnád, hogy volt komoly együttműködés is közöttük. Mellesleg a Mac sohasem volt megfizethetetlen, az elterjedtsége kb. az árával fordítottan arányos.
    Egyébként van itthon MacBook Pro és semmi különös hardver felszereltsége nincs. Ha akarnám, leformázhatnám a HDD-t és felrakhatnám rá bármelyik eddigi Windows verziót.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Vesa #317 üzenetére

    Stúdióban Betacamot használtak. A Betamax ennek egy jelentősen lebutított változata volt (illetve a Betacam volt feljavitva, mert az jött később)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák