Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz Kassadin #27 üzenetére

    Hát először is a "Nem kéne 6 kilót a gyerek hátára akasztani minden nap..." alapján én az általánosba járó gyereket azonosítottam be, ide mi gyerekenként nem fizetünk 10eFt-ot tankönyvekre. A gimit még nem tudom, majd jövőre, de elsőre kicsit túlzásnak érzem ezt a 30-at, művészeti extrákkal spec gimnáziumban láttam egy 27 eFt-os tanévkezdést, de ez messze nem átlagos.

    De: egyrészt tegyük fel, hogy 3 év alatt kiperkálná a szülő az eszköz árát, és akkor már azt is feltételeztük, hogy van magyarországi forgalmazó, mert a hazai megoldások lényegesen drágábban, a rendszerbe meg nem ezen az áron kerülne be. Másrészt tegyük fel, hogy az a kisiskolás nem szedi darabokra a 3 év alatt a kütyüjét -- na ez a keményebbik dolog, egyik gyerekem esetében sem tudnám magabiztosan rábízni az osztálya nagy részére az olvasókat, vagy egyéb cuccokat. Harmadrészt tegyük fel, hogy bár hangsúlyozottan nem ajánlják, de használják rendszeres netezésre -- ki ad hozzá bármilyen supportot, és miből?

    Aztán menjünk tovább. Már az e-napló rendszere is baromi sokba kerül országos szinten. Ha egy ekkora online rendszert kéne fejleszteni, és fenntartani, tartalommal folyamatosan tölteni, felügyelni, stb... az durvasokba lenne még ezen felül a sw/hw a kiszolgáláshoz, ráadásul ilyen szintű felhasználásnál elosztottan inkább...

    Már az e-naplós rendszert sem lehet a szülökre terhelni, azt is a jóságos állam perkálja ki. De hogy ne menjünk messzire az oktatáshoz felhasznált ms szoftvereket sem a ms nem szponzorálja (pedig ez a fajta oktatásnak álcázott marketing leginkább neki jó), de a szülők sem veszik meg, bárhogy rinyál a gyerek -- az állam perkál ezek után is, de a többi szoftverért sem fizet a tanuló/szülő.

    Ezek után kissé meredek elképzelés, amit vázoltatok.

Új hozzászólás Aktív témák